Güvenlik Firması Hakkında, Bilen Arkadaşlar Yardımcı Olun Lütfen!

mustaf

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar Merhaba

Bir güvenlik firmasının isg uzmanıyım. yaklaşık 170 kişi çalışıyor. çalışanların hemen hemen tamamı dışa görevlendirmesi var. dolayısıyla merkez ofisinde 6 kişi çalışıyor. kalan personel şehrin 20 farklı yerlerinde 3 vardiya şeklinde görevli. Sorun burada başlıyor, personeli bir araya toplamak mümkün değil. eğitim olanaksız gibi birşey. ofise zaten gelmiyorlar. bu durumda eğitim, acil durum planları konusunda ne yapılabilir?

risk analizinde ne gibi değişikler oluşturabilir bu durum? benim risk analizini 6 kişiye göre mi yapmam gerekir? çünkü bir firma için 20 farklı yerin risk analizini yapmamda mümkün değil!!

Düşünce ve fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar. teşekkür ederim.

Onur Gül

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar Merhaba

Bir güvenlik firmasının isg uzmanıyım. yaklaşık 170 kişi çalışıyor. çalışanların hemen hemen tamamı dışa görevlendirmesi var. dolayısıyla merkez ofisinde 6 kişi çalışıyor. kalan personel şehrin 20 farklı yerlerinde 3 vardiya şeklinde görevli. Sorun burada başlıyor, personeli bir araya toplamak mümkün değil. eğitim olanaksız gibi birşey. ofise zaten gelmiyorlar. bu durumda eğitim, acil durum planları konusunda ne yapılabilir?

risk analizinde ne gibi değişikler oluşturabilir bu durum? benim risk analizini 6 kişiye göre mi yapmam gerekir? çünkü bir firma için 20 farklı yerin risk analizini yapmamda mümkün değil!!

Düşünce ve fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar. teşekkür ederim.

Ne kadar uygun olur bilemiyorum ama dışa görevlendirme de çalışanların iş gereği bulundukları yerlerin RD leri ve ilgili dökümanları oralardan talep edebilirsiniz diye düşünüyorum.

chemistanbul

Banned
acil eylem vb. planları sadece merkez ofis ile alakalı yaparsınız.sonuçta dış görevlendirmeler gittikleri yerde görevli oldukları için onlar o firmaların çalışmalarına tabidir.o firmalardan bu tip bilgileri isteyip önlem alabilirsiniz.

arzay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
merhabalar
ben de sızın gıbı guvenlık fırmasında uzmanım.Ben tek tek firmaları dolaştım toplamda 21 tane risk analızı yaptım.4 tane de hala bekliyor.ınanın sızı en ıyı ben anlayabilirim.uc aydır egıtım uzerınde çalışıyorum fakat personelı toplamak neredeyse mumkun degıl.
ben ofıste rısk değerlendırmesını ayrıntılı yaptım.gıttıgım anlaşmalı fırmalarda ıse kulubelerını ve daha cok kalem nokta yanı güzergâhlarını baz alarak rısk değerlendırmesı yaptım.bazı yerlerde kalem noktalarını degıstırttım.bence sahaya ınılmelı cunku cok tehlıkelı yerlerde calısan elemanlarımız da var.her seye tabıkı müdahale edemeyiz ancak en azından yonetıme rısk analızlerını yapıp uygulamadaki eksıklerını bıldırmelıyız.
mesela ben en cok pano açma kapama meselesını rısklı buldum.panolar konusunda cıddıyetle yazı gonderdım her fırmaya.bence bu ıs sadece ofıste olmaz.

bır gerçek kı normal bır fırmadan cok daha fazla ıs yukunun olduğu bır sektör.
bu arada ofıs ıcın açıl durum planı hazırlıyorum bır ıkı gun ıcınde ,elınızdekı ornegı gonderırsenız sevınırım.

M.R.ŞULE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşım bende özel güvenlik firmasında çalışıyorum kamu bankalarına hizmet veriyoruz türkiye geneli 1000 noktada çalışanımız var ben bu noktaların hepsine giderek risk analizi yaparsam yaklaşık iki yıl sürer , işin içinden nasıl çıkarım bilmiyorum fikirlerinizi paylaşır sanız sevinirim.

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşım bende özel güvenlik firmasında çalışıyorum kamu bankalarına hizmet veriyoruz türkiye geneli 1000 noktada çalışanımız var ben bu noktaların hepsine giderek risk analizi yaparsam yaklaşık iki yıl sürer , işin içinden nasıl çıkarım bilmiyorum fikirlerinizi paylaşır sanız sevinirim.
özel bir güvenlik firmasının risk analizlerini yaptım.yaklaşık 700 personel 110 proje.her projenin risk analizlerini saha turlarını yaparak yapın.bu önemli

M.R.ŞULE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
konuyu biraz daha acarsan sevinirim

M.R.ŞULE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
benim bu 1000 noktaya gitmem yaklaşık 1,5 yıl sürer iller dışında ilçeler dede şb. mevcut

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.