Haber G T B'den Hijyen Eğitim Kursu - Gaziantep

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

GTB'den Hijyen Eğitim Kursu

1.jpg

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) tarafından borsa üyesi işletmelerin çalışanlarına yönelik ‘Hijyen Eğitim Kursu’ düzenlendi. İki gün süren eğitim programı sonunda başarılı olan kursiyerlere 'Hijyen Eğitim Belgesi' verildi.

2.jpg

Hijyen Eğitimi Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle 05 Temmuz 2014 tarihinden itibaren gıda üretimi ve perakende iş yerlerinde çalışanlardan portör muayenesi yerine Hijyen Eğitim Belgesi istenilecek olması nedeniyle GTB'de ‘Hijyen Eğitim Kursu’ gerçekleştirildi. Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezinin işbirliği ile tertip edilen kursta, GTB Laboratuvar ve Depoculuk Anonim Şirketi Biyoloğu Mehmet Örs, kursiyerlere hijyen kuralları hakkında bilgiler verdi.

3.jpg

Yeni Hijyen Yönetmeliğine göre artık 'Hijyen Eğitimi Kursu Bitirme Belgesi ‘ olmayan kişilerin halk sağlığını ilgilendiren iş kollarında çalışamayacağını, çalıştıran işletmeler ve şahıslar hakkında da yasal işlem yapılacağını hatırlatan Biyolog Mehmet Örs, toplum sağlığını yakından ilgilendiren bu tarz eğitimlerin önemine dikkat çekti. İki gün süren kurs süresince günlük hayatta ve iş yerlerinde uyulması gereken sağlık tedbirlerini anlatan Biyolog Örs, ayrıca hijyenik olmayan ortamlarda gelişen hastalıkları, bu hastalıkların bulaşma yollarını ve korunma yöntemlerini de dile getirdi. Öte yandan ‘Hijyen Eğitim Kursu’ sonunda düzenlenen sınavda başarılı olan 88 kursiyere ' Hijyen Eğitim Belgesi' verildi.

Kaynak: IHA

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica