Galvaniz Ile Çalışmalarda Risk Analizi

EkinKuşhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar,
Galvaniz ile çalışılan bir iş yerine risk değerlendirmesi yapmaya çalışıyorum. Bu konuda elinde örnek bulunanlardan yardım rica edeceğim..

EkinKuşhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar,
paylaşabileceğiniz bilgi varsa çok memnun olurum..

Halit Forever

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Kişisel Koruyucu Donanımların İşyerlerinde Kullanılması Hakkında Yönetmelik senin için faydalı olabilir...

EkinKuşhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Ben bir tane hazırlamış oldum, üstüne çalışılabilir..

Ekli dosyalar

• RİSK ANALİZİ_galvaniz.xls
    82 KB · Görüntüleme: 532

zeynep82

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar bende galvaniz fabrikasında risk değerlendirme yapıyorum yöntem ve föyler bende de benziyor teşekkürler ek varsa başka özellikle bürlörleme ile ilgili çok sevinirim

Cihan BAYCAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ben bir tane hazırlamış oldum, üstüne çalışılabilir..
Paylaşımınız için teşekkürler, şöyle bir husus dikkatimi çekti ben hazırladığım risk analizlerinde şiddeti düşürmüyorum çünkü bizim yaptığımız çalışmalar genelde olasılığı düşürmeye yönelik çalışmalar(Yüksekte çalışma yapan birinin düştüğünde olabilecek olay sonucu şiddet eğer ki paraşüt tipi emniyet kemeri kullanmıyor ise ölüm(4-5) olacaktır burada şiddeti düşüremeyiz yapacağımız çalışma ile düşme olasılığını düşürebiliriz diye düşünüyorum) sadece KKD ve benzeri öneriler sunduğumuz yerde şiddeti düşürebiliriz(Yüksekten malzeme düşmesine karşı baret kullanımı vb. ki buralarda bile bence şiddet düşürülmemeli ki risk skoru biraz yüksek kalıp dikkat çeksin ve önceliğimiz yüksekten malzeme düşmesini engellemek olsun malum önceliğimiz toplu koruma :) ). Mesela elektrik ile ilgili bir tehlikede şiddeti düşürmek pek kolay değil ama olayın olma olasılığını minimuma düşürebiliriz buda risk skorunu kabul edilebilir düzeye getirecektir fakat hem şiddeti hem olasılığı düşürebilecek bir tedbir olarak ne önerebiliriz? Görüşlerinizi bekliyorum şiddet düşürülmelimi?
Herkese iyi çalışmalar ve kazasız günler diliyorum...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.