Gece Vardiyasında Tek Kişi Çalıştırılabilirmi?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında cem snaet tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. cem snaet

cem snaet TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ağır ve tehlikeli işlerde (polisaj,kromaj,döküm vs.)bölümlerinde özellikle kromaj işçiliğinde gece vardiyalarında (24:00/08:00) tek kişi çalışması uygunmudur.

2. 1952

1952 TÜİSAG Üyesi

Tek kişi çalıştırılmaz. Başına bir şey gelirse kimin haberi olacak ? Bunun hesabını hiçbir işveren veremez.

Bilal Emiroğlu bu yazıya teşekkür etti.
  3. cem snaet

cem snaet TÜİSAG Üyesi

bende sizin gibi düşünüyorum fakat yasal olarak nerede geçiyor, bulamadım.

4. ANFO797

ANFO797 TÜİSAG Üyesi

7,5 saatten fazla çalıştırılamaz.Tek kaldığı için gerekli koruma önlemlerini alırsanız bir sorun olacağını zannetmiyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. 1952

1952 TÜİSAG Üyesi

4857 sayılı yasanın "Gece süresi ve gece çalışması" nı düzenleyen 69. maddesinde işçi kelimesi, "İŞÇİLER" olarak "ÇOĞUL" geçmektedir.

dj_shark bu yazıya teşekkür etti.
  6. ANFO797

ANFO797 TÜİSAG Üyesi

Bu duruma dikkat etmemiştim.Ama gece çalışıp tek kişi çalışan firmalar olamaz mı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. cem snaet

cem snaet TÜİSAG Üyesi

gerekli isg önlemlerini aldıktan sonra bende sıkıntı yaratacağını sanmıyorum ama ağır ve tehlikeli işlerde gece vardiyasında tek kişi çalışabilirmi?

8. cem snaet

cem snaet TÜİSAG Üyesi

uygun olurmu kişinin çalışması? sonuç bir iş kazası olsa adam tek başına..
    teşekkür ederim bu arada ilginiz için ;)

9. ANFO797

ANFO797 TÜİSAG Üyesi

Ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu varsa çalışabilir ,(kapalı alan değilse ) fakat çoğul olan İŞÇİLER kelimesi kafa karıştırıyor.tek kişinin yapacağı işi iki kişiyede vermekte işveren açısından pek verimli olmaz:)

10. cem snaet

cem snaet TÜİSAG Üyesi

teşekkür ederim..Bende o işçiler kelimesine takıldım dediğiniz gibi... bakıcaz artık :)

11. soneleman

soneleman TÜİSAG Üyesi

Aynı durumla bizde karşı karşıyayız tek başına elektrik işi yapıyoruz yeri geliyor tek başımıza arıza işi yapıyoruz gece tek başına vardiya bu durumda yasalmı?

12. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

Çalıştırılamaz gece vardıyası 7.5 saatten fazla olmıyacagına gore tek kişi 7.5 saatten fazla calısıyor goruluyor onun icin 2. kişi sarttır saygılarımla

Gözde Emir bu yazıya teşekkür etti.
  13. cem snaet

cem snaet TÜİSAG Üyesi

Ağır ve tehlikeli işler yönetmeliğinde bile tek kişi çalıştırılamaz ibaresi yok malefes. Fakat bakıldığı zaman tek kişin çalışması kanunun işçiyi koruma amacına ters düşmektedir. Daha net bir gerekçe bulabilirsem paylaşacağım.

14. A.Naz

A.Naz TÜİSAG Üyesi

Bizim az tehlikeli işyeri ama, gece tek kişi güvenlik kalıyor, tuvalette düşse başını vursa, bu adamı niye tek başına bıraktınız demez mi müfettiş diye düşünüyorum. Herşey yok yönetmeliklerde ama mantıken, özellikle ağır ve tehlikeli işlerde gece vardiyasında, yalnız çalışma işi yaş.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. işyerinde tek başına çalışmak

,
  2. is yerinde bir vardiyada tek kisi olmasi

,
  3. uzmar erbas sinav 2017

,
  4. tek böbrekli kişi gece çalışa bilirmi,
  5. iscilerin yalniz calistirilmasi,
  6. yalnız çalışma iş güvenliği,