Haber Genç Mühendisin Acı Sonu

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hakan ERDOĞAN

Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

Genç Mühendisin Acı Sonu

Üsküdar'da Bilim Gözlem Merkezi'nin inşaatında çalışan 24 yaşındaki genç mühendis Ünal Barış Coşkun, iş kazası nedeniyle hayatını kaybetti. Beton dökümü sırasında 5. kattan yaklaşık 25 metre aşağıya düşen Coşkun, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

Olay saat 14.00 sıralarında Ünalan Mahallesi, Ünalan Caddesi üzerinde meydana geldi. İddialara göre Bilim Gözlem Merkezi'nde şantiye sorumlusu olan Ünal Barış Coşkun, beton dökümü yapıldığı sırada dengesini kaybederek 5. kattan inşaatın duvarı ile istinat duvarının arasındaki çukura düştü. Çoşkun'un düştüğü yerde yağmur suyu birikmesi nedeniyle kurtarma çalışmaları sağlıklı yapılamayınca itfaiye ekiplerinden yardım istendi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekipleri, genç mühendisi kurtarmak için çalışma başlattı. Bir vinç yardımıyla çukura inen itfaiye görevlisi sudaki Ünal Barış Çoşkun'u bağladıktan sonra yukarıya çekildi. Hemen ambulansla hastaneye kaldırılan talihsiz mühendis yolda can verdi.

Görgü tanıkları, çalışma sırasında dengesini kaybeden Ünal Barış Coşkun'un 5. kattan düştüğünü söyledi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Kaynak: CHA

2. Hakan ERDOĞAN

mekanı cennet olsun.kederli ailesine sabır diliyorum..

mekabe ve Ş.ERIŞIK bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ş.ERIŞIK

Ş.ERIŞIK TÜİSAG Üyesi

Allah rahmet eylesin.Ailesine sabırlar diliyorum.

Hakan ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
  4. Hakan ÖZTÜRK

Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

İnsan hayatı bu kadar basit işte.... Bir anlık dalgınlık, bir anlık hata nelere maloluyor. Allah Rahmet eylesin. Ailesine sabır versin.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Hakan ERDOĞAN

arkadaşımızın vefatı üzücü . çıkarmamız gereken dersler var.5 katta ve eminiye kemerinin olmadığı yada kullanılmadığı anlaşılıyor.ayrıca toplu koruma açısından güvenlik ağınında olmadığı varsada standartlara uygun olmadığı görülüyor.beton atılan yerde uç kısımlarda bariyerlerinde olmadığı varsada sadece şerit çekildiğini zannediyorum.

çok üzücü geçn yaşta mesleğinin başında..of of Allah rahmet eylesin

mekabe ve Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
  6. Hakan ERDOĞAN

Üsküdar Ünalan Yaşam Merkezi ve Gözlem Evi inşaatının mühendisi, yaklaşık 30 metreden düşerek yaşamını yitirdi. Yağmur suyu ile dolu alana düşen 23 yaşındaki Ünal Sarış Coşkun, itfaiye ve sağlık ekiplerinin yarım saat süren çalışması sonucu düştüğü yerden çıkarıldı. Ancak ambulansla hastaneye götürülürken hayatını kaybetti.

"YAŞAM MERKEZİ" İNŞAATINDA YAŞAMINI YİTİRDİ

Olay, saat 14.00 sıralarında Ünalan Mahallesi, Ünalan Caddesi üzerinde devam eden "Ünalan Yaşam Merkezi ve Gözlem Evi" inşaatında meydana geldi. İnşaatta mühendis olarak görev yapan Ünal Barış Coşkun (23), işçiler beton dökümü yaptığı sırada, dengesini kaybederek, 5. kattan inşaatın duvarı ile istinat duvarının arasındaki çukura düştü. Genç mühendisin aşağıya düştüğünü gören işçiler, durumu itfaiyeye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler Ünal Barış Coşkun'u kurtarmak için seferber oldu. Bir itfaiye eri, vinç yardımıyla Coşkun'un düştüğü yere indi. Sağlık ekipleri de müdahale için olay yerinde hazır bulundu.

KURTARMA ÇALIŞMALARI SIRASINDA BETON DÖKÜMÜNE DEVAM EDİLDİ

İtfaiye ve sağlık ekiplerinin kurtarma çalışmaları sırasında diğer işçilerin beton döküm çalışmalarına devam ettiği görüldü. Yaklaşık yarım saat süren çalışmalar sonucunda, aşağıya inen itfaiye eri Ünal Barış Coşkun'u yukarıya çıkardı. Ambulansa konulan Coşkun, hastaneye götüldüğü sırada yolda hayatını kaybetti. Görgü tanıkları, genç adamın dengesini kaybederek aşağıya düştüğünü söylediler.

KISA SÜRE ÖNCE MEZUN OLMUŞ

Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden kısa bir süre önce mezun olan Coşkun'un ölümü, inşaat alanında şok etkisi yarattı. Coşkun ile birlikte çalışan işçiler gözyaşı döktü.
    Kazayla ilgili polis ve cumhuriyet savcılığı soruşturma başlatırken, firma yetkileri ifade için polis merkezine götürüldü.

kaynak: hurriyet

insan hayatı bu kadar ucuz memleketimde.yurtdışında şantiyede böyle bir şey olsa iş anında durur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hakan ERDOĞAN

bakın haberin altındaki yorum yerinde olduğundan aynen ekliyorum

s.y adlı kişi yazmış.

Ben Kanada'da insaatciyim. Boyle birsey burda olsa o insaat o anda dururdu ve kaza incelemeye alinirdi. Sorun bulunup, onlem alinincaya kadar o insaatta bir civi bile vuramazdin. Ama Turkiye'de insan hayati onemli olmadigi icin onemli degil bu tip seyler

bende yurtdışında çalıştım arkadaşın dediği gibi oluyor.lütfen işimizi ciddi yapalım...insan hayatı kurtarıyoruz sonuçta.

freeza ve mekabe bu yazıya teşekkür etti.
  8. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

9. Hakan ERDOĞAN

bu arada resme baktıysanız daha haberi ilk yayınladığımda kaza yeni olmuştu ben şu değerlendirmeyi yapmıştım.ortada resim felan yoktu ve detaylar net değildi.
    çıkarmamız gereken dersler var.5 katta ve eminiye kemerinin olmadığı yada kullanılmadığı anlaşılıyor.ayrıca toplu koruma açısından güvenlik ağınında olmadığı varsada standartlara uygun olmadığı görülüyor.beton atılan yerde uç kısımlarda bariyerlerinde olmadığı varsada sadece şerit çekildiğini zannediyorum.

adama dikkat ettiniz mi.tahtanın üzerinde sıfır güvenlik tebiri ile cambazlık yapıyor.rezillik.olan genç kardeşimize oldu.

malesef resim bunları doğruluyor.kurtarmaya gelenlerde de hiç bir kkd yok.bu nasıl bir inşaat anlayamadım.denetçilerin bilirkişi uzmanların,savcıların inşaat firmasına gereğini yapması lazım

Last edited: 11 Mart 2014
    mekabe bu yazıya teşekkür etti.
  10. altunkaya.c

altunkaya.c TÜİSAG Üyesi

allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.

11. hakantas

hakantas TÜİSAG Üyesi

İnsan hayatı bu kadar basit işte.... Bir anlık dalgınlık, bir anlık hata nelere maloluyor. Allah Rahmet eylesin. Ailesine sabır versin.

12. Hasan TUFAN

Hasan TUFAN TÜİSAG Üyesi

Allah rahmet eylesin.Ailesine ve sevdiklerine sabırlar diliyorum.

13. msirin

msirin TÜİSAG Üyesi

Yazıklar olsun çok üzücü. Kurtarma çalışmaları sırasında hiçbirşey olmamış gibi beton dökmeye devam edenler veya buna müsade edenlere yazıklar olsun.

mekabe ve Hakan ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
  14. İlkay BALBAŞI

İlkay BALBAŞI TÜİSAG Üyesi

Allah rahmet eylesin. Acı bir durum. Daha da kötüsü mühendis olabilecek kapasiteye sahip genç bir insanın sisteme başkaldıramayışı. Eksikliklere ve tehlikelere müdahale edemeyişi. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

15. asistoli

asistoli TÜİSAG Üyesi

Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.

16. Mirstran

Mirstran TÜİSAG Üyesi

Şu para kazanma hırsı işverenleri insanlıktan çıkarmaya yetiyor. En azından ölen insana saygı duyup çalışmaya ara verilmeliydi. Kazanın sebepleri ortaya çıkarılarak yeni kazaların ölümlerin önüne geçilmeliydi. Tamda bu noktada iş güvenliğinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Ama gel de bunu işverene anlat. Mekanın cennet olsun genç arkadaşım. Allah geride kalanlara sabır versin.

17. Hakan ERDOĞAN

yaptırımlar olmadıkça bazı şeyler kağıt üzerinde kalıyor.malesef olan cana oluyor..

Mirstran bu yazıya teşekkür etti.
  18. Mirstran

Mirstran TÜİSAG Üyesi

Devlet müteahhitlerin, para babalarının boyunduruğu altından kurtulmadıkça işçiden emekçiden yana bir çalışma hayatının düzenlenmesi zor görünüyor. Halen illerde denetleme mekanizmaları kurulmadı. Çalışma Bölge Müdürlüğüne gittiğinizde adamların iş güvenliğinden haberleri yok. Birde bu insanlar çıkıp denetleme mi yapacak. Sırf AB'ye biz yaptık demek için yasalar çıkarılıyor ancak uygulamada halen 3. dünya ülkeleri ile aynı durumdayız.

19. yağmurberk

yağmurberk TÜİSAG Üyesi

Çok acı haber Allah rahmet eylesin ailesinede sabırlar versin dayanmaları v eanlamaları çok güç

20. ismetolcar

ismetolcar TÜİSAG Üyesi

Allah ailesine sabırlar versin, Allah rahmet eylesin.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica