Gaziantep Genel Bilgiler

Konu, 'Güneydoğu Anadolu Bölgesi Gezi Rehberi' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

2. Yeliz Çelik

Yeliz Çelik TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Gaziantep denilince akla hep fıstıklı baklavası gelir :) Evet baklava mükemmel ama beni en çok etkileyen birbirinden değişik müzeleri oldu. Özellikle Atatürk ün müzesine hayran kalmıştım. Mutfak müzesi, oyuncak müzesi.. Aklımda kalanlar.. Müze giriş ücreti de 2014 Eylül ayında 1 TL, 2 TL gibi rakamlardı. her biri değişik değişik gezilmeli. bakırcılar çarşısındaki tıngırtılar mutlaka dinlenmeli. Meşhur kahvesinden tadılmalı. bol fıstıklı baklavası, kebapları yenmeden de gelinmemeli :)

YFŞ ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  3. Gamze

Yeliz Hanım arkadaşım Seddar Usta'nın yerinde dibek kahvesi içmiş. Görüntüsü bile müthiş. Gaziantep'e gidersem kesinlikle bu kahveyi tatmadan dönmeyeceğim.

1.jpg

Kadriye temiz aydin ve YFŞ bu yazıya teşekkür etti.
  4. Yeliz Çelik

ben de tahmis kahvecisinde içmiştim :) otururken tavla falan da oynayabiliyorsunuz. hem kapalı hem de açık alanı mevcuttu. bakırlı fincanlarda servis ediyorlardı. fırsat bulursanız mutlaka gidin Gamze Hanım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  5. Gamze

İlk fırsatta gidip görmek istediğim bir yer Gaziantep. Hem tarihi kültürü hem de mutfağı bende fazlasıyla merak uyandırıyor.
    Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. ;)

uğur uzman ve Yeliz Çelik bu yazıya teşekkür etti.
  6. Yeliz Çelik

Mutfak müzesi, oyuncak müzesi, atamızın yattığı yatak, ülkemizin en büyük hayvanat bahçesi, baklavası :)

IMG_3308.JPGIMG_3309.JPGIMG_3310.JPGIMG_3311.JPGIMG_3312.JPGIMG_3313.JPGIMG_3314.JPGIMG_3315.JPGIMG_3316.JPGIMG_3317.JPGIMG_3318.JPGIMG_3319.JPGIMG_3320.JPGIMG_3321.JPGIMG_3322.JPGIMG_3323.JPGIMG_3324.JPGIMG_3325.JPGIMG_3326.JPGIMG_3327.JPGIMG_3328.JPGIMG_3329.JPGIMG_3330.JPGIMG_3331.JPGIMG_3332.JPGIMG_3333.JPGIMG_3334.JPGIMG_3335.JPGIMG_3336.JPGIMG_3337.JPGIMG_3338.JPG

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Yeliz Çelik

Meşhur çingene kadınıyla zeugma mozaik müzesi

IMG_3347.JPGIMG_3348.JPGIMG_3349.JPGIMG_3350.JPGIMG_3351.JPGIMG_3352.JPGIMG_3353.JPGIMG_3354.JPG

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica