Soru Gezi Teknelerinde Risk Analizi

Konu, 'Denizcilik Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında bernafzk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. bernafzk

bernafzk TÜİSAG Üyesi

gezi teknelerinde risk analizi yapmaya başlıyorum. fakat bu konuya pk hakim olamadım. bana fikir verebilecek arkadaşları bekliyorum. birlikte güzel bir risk analizi yapabiliriz ;)

2. fandre

fandre TÜİSAG Üyesi

1-ilk olarak yakıt deposu riski.
    2-motor koruyucu aparatı.
    3-tekneden düşme riski ( korkuluk takılması gibi )
    4-zeminde kayma riski
    5-teknede elektrik güç kaynağı varsa buda bizim için risk kaynagıdır.
    Umarım bunlar yardımcı olur size :)

bernafzk bu yazıya teşekkür etti.
  3. bernafzk

bernafzk TÜİSAG Üyesi

hımm güzel :) kafamda bişeyler oluştu. bugün tekrar bir ziyaret edip risk analizine başlıcam. paylaşırım ;)

4. fandre

fandre TÜİSAG Üyesi

teknenın büyüklüğü hakkında bilgi verseydınız yada bi foto olsaydı daha kapsamlı bi yardımda bulunabilirdik bununla yetinecez napalım :) kazasız günler dileğiyle iyi çalışmalar..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. bernafzk

bernafzk TÜİSAG Üyesi

bu söylediğini hemen dikkate alıyorum. birazdan gidicem. bol fotoğraflarla size dönücem :))

fandre bu yazıya teşekkür etti.
  6. fandre

fandre TÜİSAG Üyesi

beklerizz bernafzk :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. zarisoy

zarisoy TÜİSAG Üyesi

bende tekne analizi yapacagım gezi teknesi benimkisi nelere bakmamı öneririsiniz

hülya özayvaz bu yazıya teşekkür etti.
  8. zarisoy

zarisoy TÜİSAG Üyesi

yaptıysanız paylaşabilirmisiniz yada bilgi verebilirmisiniz nelere dikkat etmem hakkında

asya bu yazıya teşekkür etti.
  9. fandre

fandre TÜİSAG Üyesi

1-ilk olarak yakıt deposu riski.
    2-motor koruyucu aparatı.
    3-tekneden düşme riski ( korkuluk takılması gibi )
    4-zeminde kayma riski
    5-teknede elektrik güç kaynağı varsa buda bizim için risk kaynagıdır. bu gibi durumları risk analizinde kayda almanız da fayda var..

zarisoy bu yazıya teşekkür etti.
  10. ömer hasgüçmen

ömer hasgüçmen TÜİSAG Üyesi

Bilgileriniz için teşekkürler bende bir gezi teknesine risk analizi yapacağım bunlara ilave olaraktan makine dairesindeki gürültüyüde ekleyebiliriz.

fandre bu yazıya teşekkür etti.
  11. dd99ee88

dd99ee88 TÜİSAG Üyesi

..tekne karaya bağlıyken risk analizi seyirdeyken acil eylem planı yap ...bence !!.bağlıyken en önemlisi limandan alınan elektrik enerjisi ve sonra onun dağıtımı sana yaşanmış bir kaza seyirden geldik dalgalı bir seyirdi ..sabaha karşı limana girdim saat 05:00 hemen uyuduk miçolar elektrik bağlantısını yapmışlardı çünkü bir sürü bozulacak gıda vardı dondurma dolabı vardı (yardımcı makineler arzalanmıştı) neyse teknede kuruyan deniz suyu teknede kurumuş her taraf pul pul tuz olmuş sabaha karşı hava kaldı (yani durdu ) genelde lodos öncesi o bölgede böyle olur ve nem yükseldi resmen heryere çiğ yağıyor bizlerde güvertede yatıyoruz her taraf su damlaçıkları ile doldu ve bizim usata gemiçiyi yatagında elektrik çarptı yatak dediğimde bir sünger ve yerde eller ve ayaklardan küçük ;izolasyonu bozulmuş elektrik kablosu+yıkanmamış tuzlu güverte+iletkenliği sağlayacak su damlaları vs..kaygan zemin,babalara oturmak,çürümüş halatları imha,akülere dikkat bazen 200 ampere kadar akü olur marine aküler bazen seri yada paralele bağlanır çok yüksek akıma maruz kalınabilir .tek tip beslenme,yangın,çapa atılırken yada güverdede roda edilmiş halatın ortasında durulmaz,kaptandan habersiz suya dalınmaz ...vs vs

USlan, dilek aksoy ve ömer hasgüçmen bu yazıya teşekkür etti.
  12. ömer hasgüçmen

ömer hasgüçmen TÜİSAG Üyesi

Çok teşekkür ederim. çok çarpıcı bir örneği, güzel anlatımınızla süslemişsiniz. Yazıcızı hemen copy-paste yaptım. dosyalarımın arasına ekledim. tekrar teşekkür eder; saygılar sunarım.

13. Salih Fidan

Salih Fidan TÜİSAG Üyesi

Dün yayınlanan BALIKÇI GEMİLERİNDE YAPILAN ÇALIŞMALARDA SAĞLIK VE GÜVENLİK
    ÖNLEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK linkini aşağıda bulabilirsiniz. Balıkçı gemilerinde risk değerlendirmesi yapma zorunluluğu varmı acaba? Hangi risk gurubuna giriyorlar. Bilginizi rica ediyorum. teşekkürler
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/08/20130820-2.htm

14. hülya özayvaz

hülya özayvaz TÜİSAG Üyesi

berna hanım analizinizi paylaşırmısınız bende bgn bir iş aldım ama hiç bilmiyorum nasıl düzenleme yapıcam :(

15. ismail saraç

ismail saraç TÜİSAG Üyesi

gezi teknesi sallantılı olacağı için düşmelere karşı keskin köşe yahut sivri yüzeylerde incelenmeli bence teknenin kullanım alan tasarımı...

16. gurolcay

gurolcay TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, Balıkçı Teknelerinde risk analizi zorunlu oldu mu? kaç metreye kadar zorunlu? Ve oluşabilecek riskler nelerdir? Aydınlatırsanız sevinirim.

17. izmir35

izmir35 Guest

Teknelerde temizlik işi yapan personeller için nace kodunu nasıl belirlememiz gerekir

18. ŞEFİKKK

ŞEFİKKK TÜİSAG Üyesi

hülya hanım yolcu tekneleri ile ilgili risk analizi hazırladınız mı bu konuda yardımcı olurmusunuz?

19. hülya özayvaz

hülya özayvaz TÜİSAG Üyesi

şefik bey hazırlamadım bu konuda bir fikrim olmadığı için int yeterli bilgi bulamadım yapmadım

20. ŞEFİKKK

ŞEFİKKK TÜİSAG Üyesi

Tamam Hülya Hanım teşekkür ediyorum ben yinede uğraşacam güzel bir şey yaparsam size gönderirim kalın sağlıcakla...

hülya özayvaz bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. tekne risk analizi örnekleri

Yandex.Metrica