Haber Göğsüne 180 Kilogram Ağırlık Düştüğü Için Ölen Haltercinin Kaza Anı

Konu, 'TV Haber Bültenlerinde Çıkan Haberlerin Videoları' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
  2. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

ÖNERİ:(Farklı bir açıdan bakmak istedim)

Kıssadan hisse mi,Bir musibet bin nasihatten iyidir mi?Yoksa vah vah mı diyelim?
    Yoksa bu olaya birde İSG penceresinden mi bakalım?
    Haltercinin ,halteri İlk kaldırış anında, diğer sporcuların müdahale ederek yardım etmesi ve daha sonra da sporcuyu adeta kaderi ile baş başa bırakması yerine,halterin sporcunun göğüs hizasından en fazla 5-10 santimetre kalacak mesafeye kadar düşüşüne müsaade edecek şekilde,halterin iki ucuna yakın emniyet halatı ile tavana veya uygun yükseklikte bir taşıyıcı konstrüksiyona bağlanması ile alınacak basit bir önlem ile, aynı uygulamaların yapıldığı tüm salonlarda, benzer tüm kazalar önlenebilirdi diye düşünüyorum.Bu ve benzeri spor kazalar,spor alanında bir çok branşta , günümüzde uygulanan emniyet tedbirlerinin asla yeterli olmadığını , ulusal ve uluslararası mevzuatın ,spor alanında da çok ciddi olarak acilen gözden geçirilerek revize edilmesi gerektiği gerçeğini göstermiyor mu bizlere?Unutmayalım ki,Bu kazanın olduğu spor salonu da bir iş yeridir.
    İyi çalışmalar dilerim.

Ayşe Bekoğlu ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica