Göz duşu

Ayşegül.U

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar...göz duşlarının kapakları açık mı olmalıdır, kapalı mı...

tirink

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
kapalı olması gerekir.

Ayşegül.U

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
neden ?,

bvarol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Göz duşlarının vanası ve kapakları açık olmalı. Su hazne kısmı tozdan arındırılmış şekilde temiz olmalı. Su hattı paslanmazmaz malzemeden olmalı ve belirli zaman aralıklarında bekleyen suyun kirliliğine karşı su tahliye edilmeli. Acil durumda gözüne kimyasal bulaşan kişi vana -kapak vs açma ile uğraşamayacağı (yapamayacağı) için vana ve kapakların açık olması gerekiyor. Önlerinde erişimi engelleyici malzeme olmamalı.
Bir fuarda görmüştüm ; platformlu duşlar var. Kişi eğimli levhaya bastığı an su boşalıyor. Ayrıca göz duşları elektrikli cihazlardan da uzak olmalı. Atık su gideri de ayrıca düşünülmeli.

Kolay gelsin.

Ayşegül.U

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
teşekkür ederim .bende aynı şekilde düşünüp uygunsuzluk olarak raporlamıştım fakat başka bir iş güvenlikçi arkadaşım tam tersini söyledi. ve bu benim gittiğim yerde göz duşu çok tozlu ortamda bulunuyor bu yüzden kapakların kapalı olması gerektiği söyleniyor. kapakların geniş ve kolay açılır olduğu da belirtiliyor.gözü kapalı bile olsa uğraşmayacağı, hemen açabileceği öne sürülüyor.

tirink

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Şimdi göz duşunu nerde kullanacağınız önemli. Bizim tünellerde ve Beton Santrali tesislerinde kullandığımız göz duşlarının agızları kapalı tutulmaktadır..
Ben buna dayanarak kapalı olması gerektiği bilgisini verdim. Aksi takdirde açık olduğu zaman ağız kısmının kirlenmediğinden nasıl emin olacaksınız ki.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.