Soru : Haberim Olmadan Osgb İsgkatip Sözleşmesini İptal Etmiş

Burcu87t

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,

Osgb ile içe görevlendirme sözleşmemiz varken yine Osgb üzerinden çok tehlikeli bir işte tam zamanlı C sınıfı uzmanı olarak çalışıyordum.

Bugün farkettimki Osgb içe görevlendirme sözleşmesini bana haber vermeden 3 hafta kadar önce isgkatipte "ayrıldı" olarak göstermiş.

Bu durumda ben herhangi bir istifa dilekçesi vermeden işten çıkarılmış mı oluyorum? Sigortam yattı mı bu süreçte yatmadı mı, inanın hiçbir şey anlamadım.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İSG-KATİP iş sözleşmesi manasına gelmez. Kurum ile OSGB arasındaki köprüleri tamamlar. E devlet üzerinden SGK günlerinizi takip edebilirsiniz. İşten ayrıldı manasına gelmez. Bu olacak ise şayet iş kanununun ilgili maddesi ne dayandırılmalıdır. Ayrıca ihbar süreleri de denen bir şey var. Bunlar dikkate mutlak suretle alınmalıdır. Diyelim ki alınmadı. İşe iade davası açılarak, işe iade kesin kazanılır. Çalışmadığınız zamanın da ücretleri tazminat olarak size döner.

Burcu87t

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Bakanlık denetlemesinden dolayı böyle birşey yapılmış. Bana haber vermemişler, gözden kaçmış ;) Osgb uzman ile içe görevlendirme yapıp, dışa görevlendirme yapmadığı için ceza yemiş durumda. İşin daha da ilginç tarafı beni yolladıkları firma ile de hizmet sözleşmesi ve isg katip sözleşmesi daha yapılmamış. Yani bunca zamandır resmi olarak ne sürem işlemiş ne de tam zamanlı çalıştığım firmada olarak görev almışım. Sigortamın şuan olduğunu söylüyorlar. İsgkatip sözleşmesini iptal edilmesinden itibaren sigortam devam ettimi e-devlet sistemine henüz yansımamış.

Hanzadem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
firma ile isg-katip sistemi üzerinden kayıtı İş güvenliği uzmanının kendisi yapmıor mu ? Osgb mi yapıyor bu kayıtları

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.