Halı Yıkama Firması Risk Analizi

amores

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
herhangi bir halı yıkama firması için daha önce risk analizi ve değerlendirmasi yapan var mı acaba? varsa şayet nelere dikkat edilmeli ve bununla ilgili şablon bir çalışma mevcut mudur?

'Merve'

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Halı yıkama firmaları için genel bir risk analizi yapan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir misiniz? çok acil..

MahmutSönmez

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Benimde bu konuda yardıma ihtiyacım bulunmakta halı yıkama firmaları için risk analizi yapan veya bilgi sahibi olan kişilerden yardım bekliyorum

MahmutSönmez

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Benimde bu konuda yardıma ihtiyacım bulunmakta halı yıkama firmaları için risk analizi yapan veya bilgi sahibi olan kişilerden yardım bekliyorum

msinay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

Halı yıkama firmaları için yaptığım bir risk analizi yok. Ancak değişik alanlarda yapılan risk analizinden farkı makine ve ekipmanların değişiyor olmasıdır. Bir pres fabrikasında risk analizi yaparken ortamdaki gürültü, preslerdeki döner aksamlar, vinçler, vb. incelenir. Halı yıkama işletmesi için de halı yıkamada kullanılan makinelerdeki döner kısımların muhafaza altına alınmış olması, Panolardaki kaçak akım rölesi çok önemli, Kullanılan kimyasallar, Termal konfor (Sıcaklık, Nem, Hava akımı vb.), Elle kaldırma ve taşıma, Nakliye araçlarındaki gereklilikler, Çalışanların Kullandığı KKD'ler (Eldiven, tulum, maske, Çizme vb.) yönünden incelenmelidir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.