Haber Hastane Inşaatı Çöktü: Yaralılar Var!

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında akif.dogan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. akif.dogan

akif.dogan TÜİSAG Üyesi

Hastane inşaatı çöktü: yaralılar var!
    Sivas'ta yeni yapılan Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin inşaatının orta bölümü akşam saatlerinde çöktü. İnşaatta çalışan 4 işçi yaralandı.

Yeşilyurt Mahallesi Şifa Caddesi üzerinde yeni yapılan 600 yataklı Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin inşaatının orta bölümünde işçiler çalışırken bir çökme meydana geldi. İnşaat üzerinde bulunan ve beton döküm işi yapan Adem Yıldırım (43), Mustafa Turfan (19), Murat Karataş ve İsmet Sarıca adlı işçiler enkaz altında kalarak yaralandı. Enkaz altında kalan yaralı işçileri iş arkadaşları ve olay yerine gelen itfaiye ekipleri birlikte çıkardı. Yaralı işçilerden Adem Yıldırım ve Mustafa Turfan ambulansla kaldırıldığı Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, diğer yaralılar Murat Karataş ile İsmet Sarıca ise Sivas Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Yaralı işçilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.
    Kaynak: DHA

Last edited by a moderator: 6 Aralık 2013
    Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  2. fatih. yildirim.

fatih. yildirim. TÜİSAG Üyesi

iscilerin yaralanmasi ve is kazalarindan prim yapiliyormus gibi bi algi yaratilmasi cok sakincali bence, yargilamiyorum sadece dusuncelerimi paylastim.

3. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Prim yapan kim anlayamadım????

4. fatih. yildirim.

herhangi biri prim ypiyor dememdim, sadece bu skilde bi algi olusmasin dedim. sonuc olarak bu bir is alani

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

nasıl böyle bir algı oluşabilir ben de bunu anlamadım??

6. Gamze

Sizi anlamakta güçlük çekiyorum Fatih Bey. Ne demek istiyorsunuz açarsanız memnun olacağım. İş kazası haberlerini paylaşarak mı bu algıyı oluşturuyoruz?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. fatih. yildirim.

bakin ne kadar cok is kazasi haberi veya isci olumu haberi piyasada dolasirsa, is guvenligi uzerine o kadar cok dusulur, fakat bu eger asiri bi noktaya gelirse insanlar is guvenligi uzmanlarinin kendilerine daha cok onem verilmesini istediklerinden dusunerek bu tur haberleri kullandiklarini zannedebilirler, umarim anlaslir olmustur

8. Ayşe Bekoğlu

bence anlaşılır olmuş ama açıkçası size katılmıyorum. yayınlanan haberler öncelikle sadece iş kazaları hakkında değiller, yasal konular, eğitimler vb konularda şahsen bnm kendi eğitimlerim için de kullandığım onlarca doküman var.
    maalesef ülkemizde iş kazaları 3. sayfa haberleri olmaktan öteye geçemiyor, gamze hanımın buradan paylaştığı haberlerin uzmanların kendi gelişimleri açısından da önemli olduğunu düşünüyorum... üzerinde istişare yapılması için de önemli buluyorum...

9. Gamze

Size kesinlikle katılmıyorum. Haber bölümünün sorumlusu benim ve iş kazası haberleri olsun, diğer yayınladığım haberler olsun tek bir amaç için bunu yapıyorum. Çalışma hayatında kim var ise işçiden patronuna, iş güvenliği uzmanından doktoruna, tüm çalışanların gözlerini açmak adına.
    Yaşanmış iş kazaları ise hepimiz için birer ders niteliğinde. Zaman zaman öyle kazalar oluyorki, böyle bir kazanın yaşanabileceğini hiç birimiz tahmin edemiyoruz. Çok masum görünen, iş yerinde çay, kahve yapmak için kullanılan şu su ısıtıcılarından bir işçinin yüzünün yandığını biliyorum.
    Demek istediğim bu kazalardan dersler çıkartıp kendi işyerlerimizde gözümüzden birşey kaçırmayalım ve kimsenin canı yanmasın.

10. Gamze

Fatih Bey ayrıca sizden özel bir ricam var. Müsait bir zamanınızda http://www.isgfrm.com/forums/isghaber.539/ burayı inceler misiniz? Yayınladığım diğer haberlerin nasıl bir algı oluşturacağını da değerlendirmenizi diliyorum...

11. fatih. yildirim.

ben meslegin sayginliginin artmasindan yanayim, bu sekilde itibar kaybetmesini istemiyorum sadece bunu demek istedim, ayrica yaptiklariniz iscilerin bilinclenmesi acisindan guzel. benim istedigim bu meslegin tamamen iscileri kapitalist patronlarin elinden bi nebze olsun kurtarabilmek...

12. Ayşe Bekoğlu

iş kazaları haberleri itibar zedelemez bence, gerekliliği vurgular... bu demek değildir ki iş güvenliği profesyonelleri tüm kazaları önleyecek... ama algıları açık tutmak önemlidir zannımca

13. fatih. yildirim.

neyse, umarim kimsyi kirmamisimdir. ben demek istedigimi belirttigimi dusunuyorum...

14. Ayşe Bekoğlu

fatih bey burada yazdıklarınız kişisel algılanmaz zaten, kırılınmaz, zira kimse aynı şekilde düşünmek zorunda değil, siz fikrinizi belirttiniz, ben de kendi fikrimi, gamze hanım da kendi fikrini ve amacını belirtti. oldu bitti :)

15. fatih. yildirim.

algianmamali zaten, onemli olan fikir farkliliklaari ve cesitliliktir. ;)

16. emniyet

emniyet TÜİSAG Üyesi

etrafınızda olanlara gözünüzü kapatarakda yasayamazsınız fatih bey cok klişe fakat ateş düştüğü yeri yakıyor bizim işimiz zaten bu acıların olmasını engellemeye calısmak. nasıl bakarsanız oyle gorursunuz bn bu haberlerde meslegimin öne çıkmasını değil malesef ki insan hayatına verilen degerlerin azlıgını görüyorum umarım bız calıstıgımız yerlerde daha temkinli oluruz da inşallah böyle haberleri hiç görmeyiz...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica