Risk Değerlendirmesi Hastane Risk Analizi, Acil Eylem Planı, Çalışan Eğitimi

keziban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Özel hastane ve tıp merkezi için dökümantasyon hazırlayan veya elinde mevcut olan var mı?Paylaşırsanız sevinirim.Risk analizi,acil eylem planı,çalışan eğitimi,vs...
Keziban

fandre

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Özel hastane ve tıp merkezi için dökümantasyon hazırlayan veya elinde mevcut olan var mı?Paylaşırsanız sevinirim.Risk analizi,acil eylem planı,çalışan eğitimi,vs...
Keziban
işinize yarar umarım...

Ekli dosyalar

• DKD-29-00 ÖZEL HASTANELER TÜZÜĞÜ.pdf
    79.5 KB · Görüntüleme: 1,717

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Özel hastaneler için yasal mevzuat olarak öncelikle özel hastaneler yönetmeliğini, tıp merkezleri için ayakta teşhis ve tadavi imkanı veren sağlık kuruluşları yönetmeliğine bakmanız lazım

Ben de özel bir hastanede insan kaynakları ve kalite yöneticisiyim
aynı zamanda C sınıfı iş güvenliği uzmanı

Murat KOÇAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Özel hastaneler için yasal mevzuat olarak öncelikle özel hastaneler yönetmeliğini, tıp merkezleri için ayakta teşhis ve tadavi imkanı veren sağlık kuruluşları yönetmeliğine bakmanız lazım

Ben de özel bir hastanede insan kaynakları ve kalite yöneticisiyim
aynı zamanda C sınıfı iş güvenliği uzmanı

hangi hastane süleyman bey ?

keziban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Süleyman Bey,bilgi için teşekkürler.Hastanede uzman olan birini yakalayabilmiş olmama sevindim,siz evrak hazırlamış ve eğitim vermişsinizdir,sizden döküman rica etsem benimle yaptıklarınızı paylaşır mısınız?Özellikle eğitim dökümanı çünkü acil eğitime başlamam lazım ama elimde hiçbirşey yok,çalışan eğitimi olarak elinizde olan birşey var veya diğerleri,çok çok rica ediyorum sizden.
Keziban

Günkut

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Süleyman Bey,bilgi için teşekkürler.Hastanede uzman olan birini yakalayabilmiş olmama sevindim,siz evrak hazırlamış ve eğitim vermişsinizdir,sizden döküman rica etsem benimle yaptıklarınızı paylaşır mısınız?Özellikle eğitim dökümanı çünkü acil eğitime başlamam lazım ama elimde hiçbirşey yok,çalışan eğitimi olarak elinizde olan birşey var veya diğerleri,çok çok rica ediyorum sizden.
Keziban
Keziban hanım forumumuzu biraz daha araştırsanız gerekli bilgilere ulaşacağınızdan eminim, en azından "Ara" kısmını kullanabilirsiniz. Saygılar.

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Bence bu tip sitemlerde bulunmamak lazım. Elbette bulunabilir, ama bu zamana kadar İSG çalışması yapılmamış bir sektörde örnek bulunabilir mi?
Sonuçta maden deseniz, kullandığınız potkabacından kazı yöntemine delme yönteminize sondaj yönteminize açık işletme tekniğinizden kullandığınız patlayıcı maddeden patlayıcı madde deposuna , yaptığınız tahkimata kadar bir çok riski çıkartırım.

Ya da internette arasanız bulursunuz, çünkü madenler en tehlikeli işler olarak bilinir. Tehlikenin ne zaman nereden geleceği bilinmez.

Ama sağlık sektörü yeni giriyor yabancı. Bu konuda işgüvenliği uzmanları da yabancı, çünkü sağlık sektörünün kendine göre dinamikleri var.

keziban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Problem o zaten Süleyman Bey,sağlık yeni bir sektör hatta süpriz bir sektör ve bu süpriz bana denk geldi,şimdi akıl danışabileceğim kimse yok,sizin de dediğiniz gibi yapan henüz olmadığı için de döküman paylaşabileceğim de kimse yok.sistem farklı,dolayısıyla hata yapmaktan korkuyorum.

özge tuzlusu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhabalar,bende özel bir hastanenin kurduğu osgbde iş güvenliği uzmanıyım.ama bildiğim kadarıyla özel hastanelerde c sınıfı uzman çalışamıyor.bakanlık bizi kabul etmedi.siz çalışabiliyormusunuz?

keziban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Özge Hn. hastane değil ayaktan tedavi yapan tıp merkezi,sözleşme imzaladık ama henüz bakanlıktan onay gelmedi zaten.

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Bakanlık şu anda çok karışık onaylar hemen gelmez zataen

keziban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Evet hemen gelmez ama zaten ters cevaplarda geliyormuş.Mesela bi arkadaşım trafo imalatı yapan bir fabrikanın hem elektrik mühendisi hem de c sınıfı uzmanı ve trafo imalatı tehlikeli sınıfta olmasına rağmen red cevabı gelmiş bakanlıktan yeriniz çok tehlikeli uzmanlık sınıfı yeterli değil diye.

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Biraz karışık bir dönem yaşayacağız artık yaşayıp göreceğiz

drbeste

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
değerli arkadaşlar birsorum olacal 2basamak ayaktan teşhis tedavi tıp merkezlari bünyesinde osgb kurulup hizmet satılabilirmidışarıya kendi bünyesi içinde olurmu.

drbeste

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
tıp merkezlerinde hangi sınıf işgvenliği uzmanı çalıştırılırsa bakanlıktan olur gelir.

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
eleştirme yön gösterme konusunda yardımcı olurum

baharkalfa

Üye
TÜİSAG Üyesi
hiç teşekkür etmek yok :hayır:

bu sırada benim de sertifikamdan haber yok
süleyman bey ben de sertifikamı daha dün aldım. hastanelerle ilgili örnekler arıyorum ve sımdıye kadar bulamadım. öncelikle paylasımınız için tesekkur ederim. eger sizin için bir sorun yaratmayacaksa "örnek olması maksadıyla" tamamını istiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.