Risk D. Hastane Risk Analizi, Acil Eylem Planı, Çalışan Eğitimi

Konu, 'Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında BAYRAM ŞEKER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. keziban

keziban TÜİSAG Üyesi

Özel hastane ve tıp merkezi için dökümantasyon hazırlayan veya elinde mevcut olan var mı?Paylaşırsanız sevinirim.risk analizi,acil eylem planı,çalışan eğitimi,vs...
    Keziban

baharkalfa bu yazıya teşekkür etti.
  2. fandre

fandre TÜİSAG Üyesi

işinize yarar umarım...

Ekli Dosyalar:

kayhankubat, alibey, adilkurtulus ve 13 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. süleymanyılmaz

süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

Özel hastaneler için yasal mevzuat olarak öncelikle özel hastaneler yönetmeliğini, tıp merkezleri için ayakta teşhis ve tadavi imkanı veren sağlık kuruluşları yönetmeliğine bakmanız lazım

Ben de özel bir hastanede insan kaynakları ve kalite yöneticisiyim
    aynı zamanda C sınıfı iş güvenliği uzmanı

4. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

hangi hastane süleyman bey ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ahmet özmen bu yazıya teşekkür etti.
  5. fandre

fandre TÜİSAG Üyesi

rica ederim keziban hanım.. başarılar..

6. keziban

keziban TÜİSAG Üyesi

Süleyman Bey,bilgi için teşekkürler.Hastanede uzman olan birini yakalayabilmiş olmama sevindim,siz evrak hazırlamış ve eğitim vermişsinizdir,sizden döküman rica etsem benimle yaptıklarınızı paylaşır mısınız?Özellikle eğitim dökümanı çünkü acil eğitime başlamam lazım ama elimde hiçbirşey yok,çalışan eğitimi olarak elinizde olan birşey var veya diğerleri,çok çok rica ediyorum sizden.
    Keziban

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Günkut

Günkut TÜİSAG Üyesi

Keziban hanım forumumuzu biraz daha araştırsanız gerekli bilgilere ulaşacağınızdan eminim, en azından "Ara" kısmını kullanabilirsiniz. Saygılar.

Murat KOÇAK bu yazıya teşekkür etti.
  8. süleymanyılmaz

Bence bu tip sitemlerde bulunmamak lazım. Elbette bulunabilir, ama bu zamana kadar İSG çalışması yapılmamış bir sektörde örnek bulunabilir mi?
    Sonuçta maden deseniz, kullandığınız potkabacından kazı yöntemine delme yönteminize sondaj yönteminize açık işletme tekniğinizden kullandığınız patlayıcı maddeden patlayıcı madde deposuna , yaptığınız tahkimata kadar bir çok riski çıkartırım.

Ya da internette arasanız bulursunuz, çünkü madenler en tehlikeli işler olarak bilinir. Tehlikenin ne zaman nereden geleceği bilinmez.

Ama sağlık sektörü yeni giriyor yabancı. Bu konuda işgüvenliği uzmanları da yabancı, çünkü sağlık sektörünün kendine göre dinamikleri var.

9. keziban

keziban TÜİSAG Üyesi

Problem o zaten Süleyman Bey,sağlık yeni bir sektör hatta süpriz bir sektör ve bu süpriz bana denk geldi,şimdi akıl danışabileceğim kimse yok,sizin de dediğiniz gibi yapan henüz olmadığı için de döküman paylaşabileceğim de kimse yok.sistem farklı,dolayısıyla hata yapmaktan korkuyorum.

baharkalfa bu yazıya teşekkür etti.
  10. özge tuzlusu

özge tuzlusu TÜİSAG Üyesi

merhabalar,bende özel bir hastanenin kurduğu osgbde iş güvenliği uzmanıyım.ama bildiğim kadarıyla özel hastanelerde c sınıfı uzman çalışamıyor.bakanlık bizi kabul etmedi.siz çalışabiliyormusunuz?

Kemal Erdal Çelen ve nazo bu yazıya teşekkür etti.
  11. keziban

keziban TÜİSAG Üyesi

Özge Hn. hastane değil ayaktan tedavi yapan tıp merkezi,sözleşme imzaladık ama henüz bakanlıktan onay gelmedi zaten.

12. süleymanyılmaz

Bakanlık şu anda çok karışık onaylar hemen gelmez zataen

13. keziban

keziban TÜİSAG Üyesi

Evet hemen gelmez ama zaten ters cevaplarda geliyormuş.Mesela bi arkadaşım trafo imalatı yapan bir fabrikanın hem elektrik mühendisi hem de c sınıfı uzmanı ve trafo imalatı tehlikeli sınıfta olmasına rağmen red cevabı gelmiş bakanlıktan yeriniz çok tehlikeli uzmanlık sınıfı yeterli değil diye.

14. süleymanyılmaz

Biraz karışık bir dönem yaşayacağız artık yaşayıp göreceğiz

15. drbeste

drbeste TÜİSAG Üyesi

değerli arkadaşlar birsorum olacal 2basamak ayaktan teşhis tedavi tıp merkezlari bünyesinde OSGB kurulup hizmet satılabilirmidışarıya kendi bünyesi içinde olurmu.

16. drbeste

drbeste TÜİSAG Üyesi

tıp merkezlerinde hangi sınıf işgvenliği uzmanı çalıştırılırsa bakanlıktan olur gelir.

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  17. süleymanyılmaz

ayaktan tedavi hizmeti veriyorsa C
    cerrahi ve yataklı hizmet veriyorsa B

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  18. BAYRAM ŞEKER

BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

tıp merkezi için risk analizi yapmaya başladım. haftaya bunu paylaşıcam eleştirilerinizi bekliyorum.

kgucluer, Kemal Erdal Çelen ve baharkalfa bu yazıya teşekkür etti.
  19. süleymanyılmaz

eleştirme yön gösterme konusunda yardımcı olurum

BAYRAM ŞEKER bu yazıya teşekkür etti.
  20. baharkalfa

baharkalfa TÜİSAG Üyesi

süleyman bey ben de sertifikamı daha dün aldım. hastanelerle ilgili örnekler arıyorum ve sımdıye kadar bulamadım. öncelikle paylasımınız için tesekkur ederim. eger sizin için bir sorun yaratmayacaksa "örnek olması maksadıyla" tamamını istiyorum.

Last edited by a moderator: 1 Kasım 2016
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica