Risk Değerlendirmesi Hastane Risk Analizi, Acil Eylem Planı, Çalışan Eğitimi

Ali KÖKSAL

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Yoo, benim öyle bir düşüncem yok. Ben paylaşım yapamayı seven bir insanım verdiğim eğitim sunumlarımı paylaşıyorum.

Ancak;29 Aralık 2012 tarihinde yayınlanan İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ nin maddesinde;

(5) Risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişiler işveren tarafından sağlanan bilgi ve belgeleri korur ve gizli tutar

maddesi bulunmaktadır.

Sonuçta risk analizleri kurumların yatak odalarıdır, namahrem bölgesidir. Bu bakımdan da paylaşılmaması lazım. Daha önceki sayfalara bakılırsa ben 2-3 maddelik kafamdan yaptığım bir risk analizini paylaşmıştım.

Sonuçta İSG uzmanıysak kendimizle ilgili yasal mevzuatı da doğru olarak uygulamalaıyız. Yoksa yarın işverene ya da çalışana gidip mevzuata uyun diyemeyiz
Süleyman bey tabiki işyerimi teşhir ederek paylaşmayacağım ilgili yerleri doldurup arkadaşlara yardımcı olacağım. Kanunu sizin kadar bende biliyorum.

slnbtl

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
internette üniversitelerde yapılmış çokça risk değerlendirme prosedürü bulabilirsiniz. Arayın lütfen..
Bulamazsanız o zaman yardımcı olabilrim.
Murat bey aradım ancak bulamadım, sadece örnek teşkil etmesi açısından görmek istiyordum tekrar teşekürler ilginiz için

BAYRAM ŞEKER

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
murat bey bu dosyaları paylaşın lütfen
ilginize teşekkürler

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Merhabalar;

Geçen hafta bir devlet hastanesinde konu ile ilgili eğitim verdim. Eğitim sunumumu hazırlarken başka sunumlardan da faydalandım ama en önemlisi 2 parametrelik bir risk analizi yaptım. Bunu da paylaşmak istedim. Hem eğitim verirken kullanabileceğiniz bir sunum oldu, hem de risk analizi olarak faydalanabileceğiniz.Beğeneceğinizi ve teşekkür edeceğinizi umuyorum​

Ekli dosyalar

• RİSK ANALİZİ.rar
    3.4 MB · Görüntüleme: 2,252
  • RİSK ANALİZİ.rar
    3.4 MB · Görüntüleme: 1,242
Moderatör tarafında düzenlendi:

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
eğtimin beğenilmesine sevindim

keziban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Hassan bey ben de yapacağınız risk analizini bekliyorum ama bir de elinizde varsa ecil eylem planı da rica edeceğim,ilk defa ecil eylem planı yapacağım,her acil durumu bir planda mı yapmalıyım,yoksa ayrı ayrı mı?Ve dahası hangi acil durumlar olabilir tıp merkezinde lütfen yardımcı olun

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Konu ile ilgili olarak döküman ektedir.

Son çıkan yönetmelikle hastanelerde çok tehlikeli sınıfta da görev yapabiliyorum cukkacukka

Ekli dosyalar

• ACİL EYLEM PROSEDÜRÜ.doc
    116.5 KB · Görüntüleme: 1,254

keziban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Konu ile ilgili olarak döküman ektedir.

Son çıkan yönetmelikle hastanelerde çok tehlikeli sınıfta da görev yapabiliyorum cukkacukka

Teşekkürler Süleyman Bey henüz incelemedim ama başlık prosedür değil mi,eylem planından farklı mı?anlayamadım.
İncelemeden önce son çıkan yönetmeliğe göre hastanelerde çok tehlikeli sınıfta görev yapabiliyorum diyorsunuz ama benim bildiğim 3 senelik tecrübeden sonra değil mi?

keziban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar;​
Geçen hafta bir devlet hastanesinde konu ile ilgili eğitim verdim. Eğitim sunumumu hazırlarken başka sunumlardan da faydalandım ama en önemlisi 2 parametrelik bir risk analizi yaptım. Bunu da paylaşmak istedim. Hem eğitim verirken kullanabileceğiniz bir sunum oldu, hem de risk analizi olarak faydalanabileceğiniz.Beğeneceğinizi ve teşekkür edeceğinizi umuyorum​

Eğitim sunumunuzu gerçekten çok beğendim.Elinize sağlık.

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Kendimin geçen hafta yapmış olduğumu bir devlet hastanesinin laboratuar ünitesine ait risk analizi ektedir.

Beğeneceğinizi ve faydalanacağınızı umuyorum

Ekli dosyalar

• mikrobiyolojii.xls
    149 KB · Görüntüleme: 1,144

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ya da ekteki maddelerle başlayabilrisiniz.... ekteki öt

Ekli dosyayı görüntüle 5426
bunun gibi her birimi tek tek dolaşıp..(örn: poliklinikler,acil servis,triyaj,servisler,servis odaları,eczane,tuvaletler,yemekhane,bakım odası,kalorifer sistemi, oksijen sistemi,ressutasyon odası,amelyiathaneler,ameliyathane personel odası,doktor odası,amelyiat aletleri,personel,cihazlar,röntgen,mr,tomografi,bunların radyasyon riskleri,bunlar için kullanılacak KKD ler,prosedürler,hijyen,temizlik odaları,yangın merdivenleri, bina,otopark,güvenlikvb...,ortopedi,kvc,gen. cerrrahi,üroloji,kadın doğum ameliyatlarındaki olabilecek riskler, düşündükçe daha da geliyor......:)
bu dosyalar internette var mı?

BAYRAM ŞEKER

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
süleyman bey teşekkürler güzel bir çalışma polikliniklerin birinden de bir örnek bekliyoruz

KİM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. Bir B sınıfı uzmanın yanında yaklaşık 800 çalışanı olan hastanede uzman olarak hizmet vereceğim. Ama aklıma takılan bir şey var. Şimdi B sınıfı uzman olunca ben hiç bir şeye imza atmayacak mıyım. Yoksa her şeye birlikte mi imza atacağız. Sorumluluk onda mı olacak yoksa ikimizde mi?
Yardımcı olursanız sevinirim..

BAYRAM ŞEKER

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bence size gerek yok ama b sınıfı tecrubeli ise işi öğrenin!

Kemal Erdal Çelen

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
kolay gelsin arkadaşlar bir hastane için risk analizi yapmaya başladım yardımlarınınzı ve fikirlerinizi bekliyorum yönetmeliklerden araştırıyorum sağlık bakanlığının istediği özelbir durumda varmı diye,bu sektörde ilk olarak yapıyorum, kazasız günler
İnşaalah yararlı olur inşallah. Risk değerlendirmeniz tamamlanınca paylaşırsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Hastane Risk Analizi.pdf
    845.4 KB · Görüntüleme: 1,776

Kemal Erdal Çelen

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Türkiye'de henüz hasteneler için yapılmış bir risk analizi yokmu ? Olan var ise paylaşır ise sevinirim
Yararlı olacağını düşündüğüm dosyaları çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Raporunuz oluştuğunda paylaşırsanız sevinecek ve gerekirse katkı sağlayabilirim. Şimdiden kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Hastane Acil Eylem Planı.doc
    116.5 KB · Görüntüleme: 1,061
    845.4 KB · Görüntüleme: 1,480
  • Sağlık Risk Analizi.rar
    3.4 MB · Görüntüleme: 1,477
  • Mikrobiyoloji Risk Analizi.xls
    149 KB · Görüntüleme: 837

Kemal Erdal Çelen

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
süleyman bey ben de sertifikamı daha dün aldım. hastanelerle ilgili örnekler arıyorum ve sımdıye kadar bulamadım. öncelikle paylasımınız için tesekkur ederim. eger sizin için bir sorun yaratmayacaksa "örnek olması maksadıyla" tamamını istiyorum. emin olun başka maksatla kullanılmayacak.mail atarsanız cok sevınırım. şimdiden teşekkürler
baharkalfa@*****[/quote] Aşağıdaki dokümanlar oldukça işinize yarayacaktır sanırım. Risk değerlendirmeniz bitince paylaşırsanız sevinirim Bahar hanım. k_erdalcelen@yahoo.com

Ekli dosyalar

• Hastane Acil Eylem Planı.doc
    116.5 KB · Görüntüleme: 427
    845.4 KB · Görüntüleme: 561
  • Mikrobiyoloji Risk Analizi.xls
    149 KB · Görüntüleme: 328
  • Örnek Hastane R,sk Değerlendirme - Kopya.xls
    35 KB · Görüntüleme: 912
  • Özel Hastaneler Tüzüğü.pdf
    79.5 KB · Görüntüleme: 527
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.