Risk D. Hastane Risk Analizi, Acil Eylem Planı, Çalışan Eğitimi

Konu, 'Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında BAYRAM ŞEKER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. SİBEL TURAN AÇAR

SİBEL TURAN AÇAR TÜİSAG Üyesi

Süleyman Bey, bende Hastaneye ait risk analizini alabilir miyim? Teşekkür ederim şimdiden. Mail adresim aşağıdadır iyi çalışmalar dilerim.

sibel.turan17@hotmail.com

2. scaloglu

scaloglu TÜİSAG Üyesi

merhaba benimde bir sorum olacak. özel bir hastane de çalışıyorum. İs güvenliği uzmanlığı eğitim katılımını tamamladım. mayıs 2013 de sınava gireceğim. C sınıfı is güvenliği uzmanı olduğumda 250 çalışanı olan özel hastanede görevlendirilebilir miyim?

3. A. Aytuğ KADIOĞLU

A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi

Hastane yönetimi sizi görevlendirebilir eğer anlaşırsanız. Fakat sertifikanız olmadığından Bakanlık'a gönderilmesi gereken sözleşmeyi hazırlayamazsınız. Yani o hastane uzman istihdam etmiş sayılmaz.

scaloglu ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  4. yasin123

yasin123 TÜİSAG Üyesi

ayrıca hastanelerin çok tehlikeli sınıfta olduğunu unutmayın

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. kenanateş

kenanateş TÜİSAG Üyesi

6. kenanateş

kenanateş TÜİSAG Üyesi

süleyman bey bana ricaetsem aynı mail iatabilirmisiniz
    civilengineer_1@hotmail.com

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. orhanyigit

orhanyigit TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba 6 yıldır özel hastanede çalışıyorum, Mayıs 2013 sınavına gireceğim inşallah.

şu an taslakları hazır, tamamlandığında talep eden arkadaşlarla paylaşabilirim.

Last edited by a moderator: 4 Temmuz 2014
  8. süleymanyılmaz

süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

şimdiden başarılar iletişim kurarsanız sınav konusunda bilgi paylaşımı yapabilirim

9. orhanyigit

orhanyigit TÜİSAG Üyesi

süleyman bey telefonla görüşmek isterim mümkünse,

10. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Diş tedavisi yapılan diş hekimlerinin ve yardımcı teknisyenlerin çalıştığı muayenehane ve tedavi merkezlerinde risk değerlendirme deneyimi olan arkadaşlardan bir örnek sunulmasını rica edebilirmiyim?

11. scaloglu

scaloglu TÜİSAG Üyesi

merhabalar, bende özel bir hastanede 2 yıldır çalışan ve mayısta sınava girecek bir isg adayıyım. hastanede isg uzmanının yapacagı görevlere nereden nasıl başlayabiliriz bilgileriniz paylaşırsanız sevinirim. ris analizi , acil eylem planları , kalite yönetimi vs. bunların haricinde nelerden sorumluyuz ? yardımcı olursanız sevinirim..

12. mahmud2005

mahmud2005 TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar hastanelerde çalışan temizlik personelleri için iş sağlığı ve güvenliği alanında yapılacak çalışmalarla ilgili döküman ve bilgiye ihtiyacım var.şimdiden teşekkür ederim

13. Arkadaşlar,
    Site kuralları gereği mesajlarınızda lütfen mail adresi yazmayınız. İhtiyaç şart ise bunu ilgili kişiye özel mesaj olarak gönderebilirsiniz.
    Ayrıca teşekkürlerinizi mesajın sol altında bulunan "teşekkür et" butonu ile yapmanızı hatırlatırım.
    Aksi taktirde bu 2 tip mesajınız silinmek durumunda kalabilir.

İyi çalışmalar dileklerimle

14. ngyitmez

ngyitmez TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar derlemesini kendim yaptım.Hastanede çalışan arkadaşlarla birlikte geliştirebiliriz...

Ekli Dosyalar:

15. ay_iz

ay_iz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşalar,
    50 kişi altı çalışanı olan yerler içinde onaylı defter tutmamız gerekiyor mu?Gerekmiyorsa yaptığımız değerlendirmeleri nasıl tutacağız...

16. Kemal Erdal Çelen

Onaylı defterinin temini ve iş yerinde tutulması zorunlu olup çalışan sayısı ile ilişkisi bulunmamaktadır. Kalın sağlıcakla.

Şahin Hamarat, uzman ve ay_iz bu yazıya teşekkür etti.
  17. ay_iz

ay_iz TÜİSAG Üyesi

Kemal Bey benim çalışacağım firma taşeron bir firma kamu kurumlarına hizmet veriyor benden başka 50 kişi üzeri personel için bir iş güvenliği uzmanı daha çalışıyor ben 50 kişi altı olan personel olan kurumlar için anlaşma yapacağım. Misal 25 ayrı kurumda 10'ar işçi çalışıyor nasıl yapacağım ben değerlendirmeleri...

18. Kemal Erdal Çelen

Sayı ay_iz
    Kamu kurumlarındaki işyeri kodları farklı ve uzmanlık sınıfınız iş yeri tehlike sınıfı ile uyumlu ve uzman sözleşmeleriniz de bu iş yerleri için isg-katipten onaylı ise risk değerlendirmesi başta olmak üzere tüm isig hizmetlerini ayrı ayrı yerine getirmeniz gereklidir. Kalın sağlıcakla.

ay_iz bu yazıya teşekkür etti.
  19. DUAYEN18

DUAYEN18 Banned

Tıbbi sekreterler, teknik ofis, Portörler ve hasta taşıma hizmetlerinizde bu risk değerlendirme içinde gösterebilirsin. Güzel çalışma.

20. ngyitmez

ngyitmez TÜİSAG Üyesi

Tamamını yaptım zaten.Yangın üzerine çalışıyorum.elinizde yangınla ilgili varsa paylaşabilir misiniz...

Kendi çalışmalarını paylaşacak bir arkadaşımız yok mu?Özellikle yangın risk analizi ile ilgili ..

Last edited by a moderator: 4 Temmuz 2014
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica