Haber Hastanede Yangın Eğitimi - Gaziantep

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Hastanede Yangın Eğitimi

1.jpg

Gaziantep'te özel bir hastanede çalışanlara yangın eğitimi verildi.

2.jpg

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerince, hastane personellerine tüp ve akaryakıt yangınlarında davranış şekilleri hakkında bilgi verildi. Eğitimde, yangının çıkış sebepleri, olası yangın olaylarına karşı alınması gereken önlemler, alevlere müdahale yöntemleri ve yangın söndürme cihazlarının kullanımı anlatıldı.

3.jpg

Teorik eğitiminin ardından hastane bahçesinde tatbikat yapıldı. Hastane personelleri, yangın söndürme tüpüyle alevlere müdahele etti. Tatbikat amaçlı çıkan yangın sırasında, hastalar ve personelin binadan tahliye yöntemleri de canlandırıldı.

4.jpg

Hastane kalite yönetim direktörü Elif Sema Özdil, iş sağlığı güvenliği ve sağlık kalite standartları gereği hastanede yangın tatbikatı yaptıklarını söyledi.

5.jpg

Özdil, "Personelimize öncelikle teorik bilgi verdik, sonrasında pratik uygulamalarını yaptık. İnşallah yararlı olmuştur. Personelimiz çok şey öğrendi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yetkililerine teşekkür ediyorum" dedi.

6.jpg

Kaynak: IHA

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Boyut:
      40,7 KB
      Okunma:
      6
    • 2.jpg
      2.jpg
      Boyut: