Hastaneler Hangi Sınıfta Yer Alıyor A,b,c?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında inceduygu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. inceduygu

inceduygu TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hastaneler hangi sınıfta yer alıyor ? hangi sertifika sahibi arkadaşlar çalışabiliyor?

2. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

Ne yazık ki A sınıfı çok tehlikeli işler.. iyicce araştırdım oradan biliyorum. Fakat B sınıfları da bakabiliyor biliyorsunuz. Belkki ileride bir düzenlemeyle sınıf tehlikesi değişir

3. inceduygu

inceduygu TÜİSAG Üyesi

çok teşekkür ederim murat bey

4. Orhan KINDIRA

Orhan KINDIRA TÜİSAG Üyesi

Tüm sektörler için tehlike sınıfları tebliğine bakabilirsiniz. Murat Bey'in de dediği gibi hastaneler çok tehlikeli sınıftadır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. inceduygu

inceduygu TÜİSAG Üyesi

Baktım aslında orhan bey hatta baktığım listeyi sizinle de paylaşıyorum ama hastane diye bir kavramyok yanından geçen bir kavramda yok bu sebeple sormak istedim ama sanırım daha çok fırın ekmek yemem lazım hastane için

bülent3422 bu yazıya teşekkür etti.
  6. mert aslan

mert aslan Guest

a sınıfları çok zaten hastanelerede bakabilirler zaten

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Orhan KINDIRA

Orhan KINDIRA TÜİSAG Üyesi

Doğru söylüyorsunuz hastane olarak belirtmemişler ama 32. satırda aşağıda belirttiğim gibi geçiyor.
    "32) Ayakta ve/veya yataklı teşhis ve tedavi yapılan sağlık kuruluşlarındaki faaliyetler"

Bu arada tehlikeli sınıflar tebliğ taslağı yayınlandı. Orada hastane hizmetleri diye geçiyor. Ekte listeyi gönderiyorum. İnşallah faydalı olur.

bülent3422 ve ema bu yazıya teşekkür etti.
  8. Burak HEKİM

Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

şu an çok ağır ve tehlikeli işler sınıfında değerlendiriiyor ki böyle kalması gerek kanaatimce

deryayran bu yazıya teşekkür etti.
  9. mert aslan

mert aslan Guest

ben sunu anlamıyorum bu a sınıfları ile c sınıfları arasında cok mu ucurum varda fiyatlarda bu kadar değişiklik var? hiçbir sorumluluk almadan gayet iyi para alıyorlar ne güzel dünya c sınıflarıda çabalasın yakında asgari ücretle çalışan c sınıfları görürseniz şaşırmayın durum buraya doğru gidiyor ne yazıkkı

10. inceduygu

inceduygu TÜİSAG Üyesi

orhan bey ek için çok teşekkürler çok işime yarayacak . hatgta incelemehye başladım bile sağolun

11. Naksu

Naksu TÜİSAG Üyesi

Çeşitli işyerlerine temizlik ve güvenlik hizmetleri veren bir firma bildigim kadariyla az tehlikeli sınıfa giriyor.Fakat bu firma bir hastanenin de temizlik isini aldıysa tehlike sınıfı değişiyor mu acaba?

12. Naksu

Naksu TÜİSAG Üyesi

Bu konuda bilgisi olan arkadaslardan görüşlerini rica ediyorum.

13. pcelik

pcelik TÜİSAG Üyesi

merhaba ben listeyi inceledim ama tam olarak cavabımı bulamadım. Pencere üretimi, alüminyum doğrama, kapı montajı gibi faaliyetler hangi sınıfa giriyor. yardımcı olursanız sevınırım. İyi çalışmalar

14. eddi

eddi TÜİSAG Üyesi

Hastane hizmetlerinin tüm faaliyetleri çok tehlikeli sınıfa girer. nace kodu : 86.10.04/05/12/13

Naksu bu yazıya teşekkür etti.
  15. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

25.12 Metalden kapı ve pencere imalatı
    25.12.04 Alüminyum kapı, pencere, bunların kasaları, kapı eşiği, panjur, vb. imalatı Tehlikeli
    25.12.05 Çelik kapı, pencere, bunların kasaları, kapı eşiği, panjur, vb. imalatı Tehlikeli
    25.12.06 Demir kapı, pencere, bunların kasaları, kapı eşiği, panjur, vb. imalatı (bahçe kapıları dahil) Tehlikeli

Yeni tebliğde bu şekilde geçiyor.

16. pcelik

pcelik TÜİSAG Üyesi

Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

17. Volkan ERDEM

Volkan ERDEM TÜİSAG Üyesi

Bilindiği üzere tehlike sınıfları taslağı daha resmi olarak yayınlanmadı. Fakat sözleşme yapan arkadaşlar taslağa göre mi yoksa eski tehlike sınıfları tebliğine göre mi sözleşme yapıyorlar. Taslağa göre ise sözleşme yaptıktan sonra eğer işletmenin tehlike sınıfı değişirse ve belgeleri yetmezse ne yapmayı düşünüyorlar.

18. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Esasen iş yerinin yaptığı işin özelliğine göre tehlike sınıfı belirlenmektedir...

Örneğin tehlikeli sınıfta olan bir iş yerinin yapmış olduğu ana işe göre bu sınıf belirlenmiştir ancak işin yapılması sırasında yapılan bir uygulamanın çok tehlikeli işler sınıfında olması o iş yerinin tehlike sınıfını etkilemez...

Naksu bu yazıya teşekkür etti.
  19. Naksu

Naksu TÜİSAG Üyesi

Ben de sizin gibi düşünüyordum ama emin olamamıştım.Çok teşekkürler sanırım doğrusu da böyledir.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica