Soru : Sağlık Kurumlarında İsg Uzmanı, Görev Ve Sorumlulukları

BAYRAM ŞEKER

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar ben çalışmakta olduğum tıp merkezinde iş güvenliği uzmanlığınıda yapıcam burası tehlikeli sınıfta geçiyor bakanlığa başvurumuzu yaptık. İşe ilk olarak nereden başlamalıyım bir yol haritası çizebilirmisiniz. şimdiden teşekkürler

Hüseyin KORKMAZ

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
tıp merkezleri ÇOK TEHLİKELİ olarak geçiyor.

Hüseyin KORKMAZ

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
tıp merkezlerinin önümüzdeki 3 yıl tehlikeli sınıfta olduğunu nerden öğrendiniz. Benim bildiğim çok tehlikeli sınıfta her zaman. siz 3 yıl tehlikeli sınıfta olan yerlerde çalışabiliriniz ama çalışma yerinizin tehlike sınıfı zamana göre değişmez.

BAYRAM ŞEKER

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
evet çuk tehlikeliden tehlikeli sınıfına alınmış ama 3 yıl sonra tekrar tehlikeli sınıfta olacaklar b grubu eksikliğinden dolayı sanırım

Hüseyin KORKMAZ

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
hiç bir yerde öyle bişey duymadımda okumadımda. Bilginizi tekrar güncelleyin bence.

Ali GÜLEN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
hocam hastaneler çok tehlikeli Tpmerkezleri önümüzdeki üç yıl için tehlikeli sınıfında bildiğim kadarıyla o şekilde başvuruyu yaptık

aşağıdaki liste cok tehlikeli olanlardan abzıları. Buyuk bir ihtimalle Tıp merkezleri cok tehlikeli sınıfda.

Kamu kurumları tarafından verilen insan sağlığına yönelik özel ihtisas gerektiren yataklı hastane hizmetleri (kadın doğum, onkoloji, kemik, ruh ve sinir hastalıkları hastaneleri, vb.)

Kamu kurumları tarafından verilen insan sağlığına yönelik yataklı hastane hizmetleri (devlet üniversite hastaneleri dahil, özel ihtisas hastaneleri ile dişçilik, ambulansla taşıma, tıbbi laboratuvar test faaliyetleri hariç)

Özel sağlık kurumları tarafından verilen insan sağlığına yönelik özel ihtisas gerektiren yataklı hastane hizmetleri (kadın doğum, onkoloji, kemik, ruh ve sinir hastalıkları hastaneleri, vb.)

Özel sağlık kurumları tarafından verilen insan sağlığına yönelik yataklı hastane hizmetleri (özel veya vakıf üniversite hastaneleri dahil, dişçilik, ambulansla taşıma, tıbbi laboratuvar testleri faaliyetleri hariç)

Mantık şu, işin içine kan girerse cok tehlikeli oluyor anladıgım akdarıyla.

saygılar.

BAYRAM ŞEKER

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
başvurumuzu bu şekilde yaptık yoksa ben burada isg uzmanıı alamıyorum

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
hastaneler çok tehlikeli sınıftadır, sadece ayaktan tedavi hizmeti veren poliklinikler ve muayeneler tehlikeli olarak gözükmektedir.
Elbette şu an A ve B sınıfı iş güvenliği eksiği var, ama daha çalışma bakanlığından bu konuda bir açıklama yok
keşke olsa ben C sınıfıyım,kendi hastanemde bu işi yapar ekstra da para kazanırım :D

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
mantık o değil, eğer kurumda laboratuar hizmetleri(ağır ve tehlikeli işler)ve radyasyon kaynaklı olduğu için radyoloji hizmetleri (ağır ve tehlikeli iş) olunca çok tehlikeli iş oluyur.

Ama bunların olmadığı ayaktan hizmet veren poliklniklerde bu iki bölüm olmadığı zaman tehlikeli sınıfa düşmüş oluyor.

BAYRAM ŞEKER

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
hastaneler çok tehlikeli sınıftadır, sadece ayaktan tedavi hizmeti veren poliklinikler ve muayeneler tehlikeli olarak gözükmektedir.
Elbette şu an A ve B sınıfı iş güvenliği eksiği var, ama daha çalışma bakanlığından bu konuda bir açıklama yok
keşke olsa ben C sınıfıyım,kendi hastanemde bu işi yapar ekstra da para kazanırım :D
hastaneler çok tehlikeli tıp merkezleri tehlikeli yönetmeliğe ulaşırsan sizinle paylaşırım hocam

Ali KÖKSAL

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar ben çalışmakta olduğum tıp merkezinde iş güvenliği uzmanlığınıda yapıcam burası tehlikeli sınıfta geçiyor bakanlığa başvurumuzu yaptık. İşe ilk olarak nereden başlamalıyım bir yol haritası çizebilirmisiniz. şimdiden teşekkürler

İŞYERİ TEHLİKE SINIFLARI LİSTESİ
NACE Rev.2_Altılı Kod NACE Rev.2_Altılı Tanım Tehlike Sınıfı
86.22.05 Özel sağlık kurumları tarafından poliklinik ve yatılı olmayan tıp merkezlerinde sağlanan uzman hekimlik ile ilgili uygulama faaliyetleri (yatılı hastane faaliyetleri ile ebe, hemşire ve fizyoterapistlerin paramedikal faaliyetleri hariç) Tehlikeli

BAYRAM ŞEKER

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
evet doğru ayaktan tedavi merkezleri tıp merkezi zaten
mantık o değil, eğer kurumda laboratuar hizmetleri(ağır ve tehlikeli işler)ve radyasyon kaynaklı olduğu için radyoloji hizmetleri (ağır ve tehlikeli iş) olunca çok tehlikeli iş oluyur.

Ama bunların olmadığı ayaktan hizmet veren poliklniklerde bu iki bölüm olmadığı zaman tehlikeli sınıfa düşmüş oluyor.

teşekkürler

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Hastaneler ve tıp merkezleri çok tehlikeli, ancak radyoloji ve lab. hizmetlerini dışarıdan alırsanız tehlikeli olarak sınıflandırırlırsınız

BAYRAM ŞEKER

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)

bizde radyolojide var laboratuarda ozaman benim başvurum kabul edilmeyecekmi

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
aslında tıp merkezlerini şöyle yorumlayabiliriz;

Cerrahi tıp merkezleri yataklı servis olduğu için çok tehlikeli, normal tıp merkezleri tehlikeli oalrak değerlendirilir.

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
rica ederim

tuncay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ssk sicil nosu vardır işletmelerin ilk 84 ile başlayan koda bakın devamı ne yazıyorsa tehlike sınıf listesine bakın.yataklı olmayan hastaneler tehlikeli diye biliyorum.

BAYRAM ŞEKER

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
herkese teşekkürler yataklı olmayan tıp merkezleri tehlikeli sınıfta.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.