Hava Tankları Muayeneleri Hakkında

ceyhun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar;
Hava tankları kontrol raporunda şöle bir konu dikkatimi çekti bazı tanklar üzerinde muaynesi yapılan ekipmanın markası, modeli, imal yılı, seri nosu, TSE belgesi, CE İşareti yok fakat böle bir tankın muayenesi yapılıp rapor verilmekte bu nekadar doğrudur??

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
rapor verilebilir ama bulgular rapora mutlaka işlenir. Teknik elamanın tespit ettiği eksiklikler işveren tarafından tarafından düzeltilmek zorundadır.

Esat ÜN

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
teknik eleman bulguları rapora işlememiş ise. burda ihmal mi söz konusu yoksa kasıt mı. yani bir hava tankı var ve üstünde olması gereken etiketler yok. ama kontrol raporu var ve bu durum belirtilmemiş raporda. ???

ceyhun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Raporda belirtilmiş fakat böyle bir rapor böyle bir durumda olan hava tankı için düzenlemek ne kadar doğru onu öğrenmek istemiştim.

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
komple bir sistem olarak aynı marka hava tankının bağlı olduğu kompresör grubunda(vidalı,pistonlu...vs) dediğiniz işaretlemeler mevcut ise verilen rapor geçerli sayılabilir belki...ancak kompresörden ayrı bir marka olarak tek başına sistemdeyse sadece tanka ait bilgi etiketi olmalı diye düşünüyorum....

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
etiket bilgileri mutlaka olmalı, eksik ise rapora işlemesi gerekir

Abidin Dede

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
et kalınlığı ölçümünü ve basınç testini yaptırıp forma işleyebilirsiniz bence..

MehmetZengin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
En azından imal yılı ve işletme kapasitesi bilinmeli. Bunlar olmadan olmaz. Neye göre işletme kapasitesi verecek? Hadi tüp 1950 modelse, fırın boya yaparsınız sıfır gibi gözükür. Etiket yok veya etiket bilgilerini bilmiyorsanız diyeyim (çünkü etiketi olan bir tüpün muayenesini yaparsınız ama bi şekilde etiket kaybolabilir) muayene falan olmaz. Ama makina mühendisi altına imza atıyor ise de diyecek pek bişey yok. Ben daha dün etiketi yok ve üzerinde imalinden farklı kaynak izleri var diye bir tüpü imha ettirdim, ama ziyan olmadı 2 adet çöp tenekemiz oldu :)

hülya ayyıldız

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.hava tankı muayenesinden sonra yapıştırılan etiketin içeriği nasıl olmalıdır?muayene yapan tarafından yapıştırılıyor değil mi?nasıl bir içerik hangi bilgileri içermelidir bu etiket.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.