Hazır Beton Uyarıcı Levhalar

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Ekipmanları' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ceren123

ceren123 TÜİSAG Üyesi

merhabalar
    bir hazır beton santralinde olması gereken uyarıcı levhalar nelerdir?

2. Aslı Can

Aslı Can TÜİSAG Üyesi

kimseden yardım yook muu??

3. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

aslı hanım bizler iş güvenliği uzmanıyız, bazı bilgilere kendi çabamız ile ulaşabilmeliyiz...
    uyarıcı levhalar ile ilgili internet ortamında birçok yayın var ve bunları inceleyerek olması gereken levhaları seçebil meliyiz...:evet::alaycı::)

aslı can bu yazıya teşekkür etti.
  4. serkan şahiner

serkan şahiner TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar yeni olmanın tecrübesiz olmanın verdiği hata yapma korkusu insanı düşünerek sorarak birşeyler yapmaya sevk ediyor, bu da gayet normal ve doğru bir davranış şeklidir.
    Kullanılan kimyasallarla ilgili uyarılar, mikserlerin giriş ve çıkış yolları uyarıları( hız limitleri vs.), makina ekipmanlarının kullanımı ile ilgili, ateşle yaklaşma sigara içilmez vs. gibi uyarılar.. santrallerin içinde hiç bulunmadım aklıma gelenler bunlar. belki santralde çalışan yada çalışmış tecrübeli bir arkadaş varsa yardımcı olur.
    çalışanlarlarda konuş yaşadıkları kazaları yada ramak kalaları sor bunlardan da birşeyler çıkabilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

aslı can bu yazıya teşekkür etti.
  5. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

ben size biraz göndereyim :)

Ekli Dosyalar:

KATMANDU, aslı can ve Kaan SAKA bu yazıya teşekkür etti.
  6. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

devam

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

7. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

devamı son

Ekli Dosyalar:

serkan şahiner bu yazıya teşekkür etti.
  8. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

kimseden yardım yook muu??

Serkan bey aslı hanımın yukarıda bulunan yazısı yardım isteyen bir arkadaşımızın yazısına benzemiyor...
    21 Ekimde yardım isteyen ceren arkadaşımızın ( maalesef hepimizin gözünden kaçmış ve bu arkadaşımıza yardımcı olamamışız ) avukatlığını yapmaya kalkıyor. Bizler burada ciddi olarak mesai harcayan ve elimizden geldiğince herhese yardım etmeye çalışan bir avuç insanız. Lütfen yardımı gerçekten samimi olarak isteyen arkadaşlar talepte bulunsun. Bu işte yeni de olsak, tecrübesiz de olsak öz güvenimizi yitirmemeliyiz kendimizden bir şeyler katmalıyız. İnsanlar hata yapar ve hata yaptıkça öğrenir ama bizim işimizde hataya da yer yok. Eğer bu işi yapacaksak hakkını vermeliyiz ve araştırmacı olmalıyız buna evet ama hazırcılığa hayır. Aynı risk analizi var mı sorusuyla hazıra risk analizine sahip olmaya çalışan arkadaşlar gibi bu da olmaz. Levhalarını da kendi durumuna uyanlardan kendin seçmelisin, başkası senin için seçemez. Arkadaşlarımıza daha bu noktada aciz kalmaları durumunda sahada bulunan zorlu işlerin altından nasıl kalkacaklarını sormak isterim...

umarım fatihzkn arkadaşımızın verdiği uyarı levhalarının ceren hanıma faydası olur...

9. Aslı Can

Aslı Can TÜİSAG Üyesi

iyi gunler turan bey,oncelıkle ben gereklı acıklamayı gereklı kısılere yaptım,bırazcık fevrı davrandım ve pısman oldum aama sıze de acıklama yapım,tecrübesiz de olsak öz güvenimizi yitirmemeliyiz demeyı bılıyorsunuz ama arkasından da daha bu noktada aciz kalmaları durumunda sahada bulunan zorlu işlerin altından nasıl kalkacaklarını sormak isterim dıye rahatca soyleyıp bızlerın de ozguvenını cok rahatlıkla kırabılıyorsunuz.ben ceren hanımın avukatlıgını yapmadım,aynı sektorde oldugum ıcın bana da faydalı olacagını dusunuyorum,bn sızden deıl ama tum calısanlardan ozur dılıyorum,ortamı germenın bı alemı olmadıgını dusunuyorum,ıyı calısmalar.

ben tekardan tum ısgfrm calısanlarından ozur dılıyorum,bıze yardımcı olmaya calıstıgınz ıcın tesekkurler..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica