Hem Iş Güvenliği Uzmanlığında Hem De Farklı Bir Işte Tam Zamanlı Çalışılabilir Mi?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında abdurrahman aktürk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. abdurrahman aktürk

abdurrahman aktürk TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar benim merak ettiğin şimdi diyelim ki
    ben 8.30-17.00 arası hafta içi çalışan bir özel iş yeri elemanıyım
    ve bir OSGB'de yada herhangi bir iş yerinde iş güvenliği uzmanı olarak
    çalışabilir miyim? Ne kadar süre çalışabilirim? Bu konuda beni aydınlatır mısınız?

2. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Tabi çalışabiirsiniz fakat çalışma saatleri dışında part-time yada c.tesi , Pazar tatil günlerinizde mevzuatta yer alan çalışma saatlerinde (az tehlikeli işde 12 saaat ayda işçi başına 5 dk ayırarak )

3. abdurrahman aktürk

abdurrahman aktürk TÜİSAG Üyesi

Bu durumda tam zamanlı bir işi ve 270 saat mesai saatini kullanarak iş güvenliği uzmanlığını
    yapabilirim, öyle mi?

4. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

50 işçi üzerindeki işçi çalıştıran yerlerde işçi başına 5 dk.. tehlikeli işlerde işçi başına 10 dk.. .12 saatlik çalışma saatine eklenecek. 9-17 çalışıyorsan 17 den sonra ve ctesi saatleri aylık hesaplayarak istediğin kadar çalışabilrisin.. tabi kanunda yazan süreyi aşmayacaak şekilde.. fakat KAroshi de olmak var

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

isgdemc2216 bu yazıya teşekkür etti.
  5. oezguel

oezguel TÜİSAG Üyesi

yeni isg kanunu ile "50 işçi üzeri çalıştıran yer" kavramı ortadan kalktı sanıyordum

6. mikrop

mikrop TÜİSAG Üyesi

OSG bu şartlarda birisiyle çalışmaz.. İşverene gelince çalıştırabilir..3 kuruş paraya falanda sakın çalışmayın..Mesleği dibe vurdurursunuz alimallah..İş sorumluluk isteyen bir iş..Kaza vs olunca 300bin-500bin TL lik tazminatları ödemek zorunda kalınca ne demek istediğimi anlarsınız..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica