Hem Iş Güvenliği Uzmanlığında Hem De Farklı Bir Işte Tam Zamanlı Çalışılabilir Mi?

abdurrahman aktürk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar benim merak ettiğin şimdi diyelim ki
ben 8.30-17.00 arası hafta içi çalışan bir özel iş yeri elemanıyım
ve bir osgb'de yada herhangi bir iş yerinde iş güvenliği uzmanı olarak
çalışabilir miyim? Ne kadar süre çalışabilirim? Bu konuda beni aydınlatır mısınız?

Ali KÖKSAL

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Tabi çalışabiirsiniz fakat çalışma saatleri dışında part-time yada c.tesi , Pazar tatil günlerinizde mevzuatta yer alan çalışma saatlerinde (az tehlikeli işde 12 saaat ayda işçi başına 5 dk ayırarak )

abdurrahman aktürk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu durumda tam zamanlı bir işi ve 270 saat mesai saatini kullanarak iş güvenliği uzmanlığını
yapabilirim, öyle mi?

Murat KOÇAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
50 işçi üzerindeki işçi çalıştıran yerlerde işçi başına 5 dk.. tehlikeli işlerde işçi başına 10 dk.. .12 saatlik çalışma saatine eklenecek. 9-17 çalışıyorsan 17 den sonra ve ctesi saatleri aylık hesaplayarak istediğin kadar çalışabilrisin.. tabi kanunda yazan süreyi aşmayacaak şekilde.. fakat KAroshi de olmak var

oezguel

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
yeni isg kanunu ile "50 işçi üzeri çalıştıran yer" kavramı ortadan kalktı sanıyordum

mikrop

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
OSG bu şartlarda birisiyle çalışmaz.. İşverene gelince çalıştırabilir..3 kuruş paraya falanda sakın çalışmayın..Mesleği dibe vurdurursunuz alimallah..İş sorumluluk isteyen bir iş..Kaza vs olunca 300bin-500bin TL lik tazminatları ödemek zorunda kalınca ne demek istediğimi anlarsınız..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.