Tartışma Herkes Eskı Meslıgıne Gerı Mı Donmelı

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında perfect tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. perfect

perfect TÜİSAG Üyesi

herkes eskı meslıgıne gerı mı donmelı

2. hhjahj hajhajhj

hhjahj hajhajhj TÜİSAG Üyesi

Zor bir soru?

3. mustafa kemal

mustafa kemal TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle evet herkes kendi mesleğini yapmalı.

4. cem terziyan

cem terziyan TÜİSAG Üyesi

şuan yükseltme sınavı ile a sınıfı olanların benim kanımca %70 i kendi meseleğinde çalısıyorlardır 10 yıllık mühendis olup işsiz olan yoktur diğer %30 u da zaten devlet memurudur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. suatt25

suatt25 TÜİSAG Üyesi

aynen mesleği olanlar geri dönsün bence..

6. suatt25

suatt25 TÜİSAG Üyesi

çok fiyasko isg uzmanlığı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Real

Real TÜİSAG Üyesi

karamsar olmanıza gerek yok bir kaç seneye kadar adam oluruz.

8. MehmetZengin

MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

Artık çin gibi olmaya başladık. Üretimimiz yok insan sayımız hızla artıyor. Ne meslek olursa olsun daha iyi olmayacak. Artı bizde herkes patron olma derdinde. Kimse nasıl geliştiririz bakamıyor, bakmıyor. Çünkü işveren de biz bilim yapmıyoruz deyip kesip aatıyor. Bırakın kim ne iş yaparsa yapsın. Biz ülke olarak polyana oynamaya çalışıyoruz. Ben isg işini 1,5sene kadar yapıp bıraktım. Bir baktım sınav varmış girdim A oldum. E ne oldu şimdi ben artık isg piri mi oldum? Bu şekilde dağıtılırsa bu belge, işverenlere gün doğar. 1000tl den açarlar ağızlarını. Yazık oldu isg işine. Doğmadan öldü.

kalitek bu yazıya teşekkür etti.
  9. svskyaa

svskyaa TÜİSAG Üyesi

Aynen katılıyorum isg nin işverene yük getireceğini düşünen zihniyet halen devam ediyor.Şuan bu yükü nasıl azaltırız mücadelesi veriliyor.Bence ancak isg uzmanının bakacağı işyeri sayısı ve kişi sayısıyla ilgili yeni düzenleme yapılmalı.Bu azaltılmalıdır.Yoksa bu kadar insan hem işsiz hemde mağdur olur

deryayran bu yazıya teşekkür etti.
  10. svskyaa

svskyaa TÜİSAG Üyesi

Aynen katılıyorum isg nin işverene yük getireceğini düşünen zihniyet halen devam ediyor.Şuan bu yükü nasıl azaltırız mücadelesi veriliyor.Bence ancak isg uzmanının bakacağı işyeri sayısı ve kişi sayısıyla ilgili yeni düzenleme yapılmalı.Bu azaltılmalıdır.Yoksa bu kadar insan hem işsiz hemde mağdur olur

11. emrozgr

emrozgr TÜİSAG Üyesi

Keşke Çin gibi üretimimiz olsa Mehmet Bey :)
    Dünyanın en büyük 2. ekonomisinden bahsediyorsun..

12. kalitek

kalitek TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar;
    Bende başka alanda kariyerime devam etmeye karar verdim.B olup kısa sürede çok yorulup çok kazanıp çok risk alacağıma tek bir iş ama yükselme imkanı olan ve başka firmalardada aranılan kişi olabilecek bir işe geçiyorum.

13. Figen124

Figen124 TÜİSAG Üyesi

ben de yapmayı düşünmüyorum,kendi işim daha mantıklı şu anki şartlarda...

14. MehmetZengin

MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

Çin dünyanın ikinci ekonomisi ama insanlarının büyük bir çoğunluğu sadece karın doyurmak için çalışıyorlar. Sayı çok insan gücüne ihtiyaç her geçengün azalıyor. Biz de ülke olarak oraya doğru gidiyoruz.

15. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

mecburen herkes kendi işine dönecek. 90 bin uzman var şimdiden. 6 aya kadar kim bilir rakam kaç olacak. bu kadar istihdam sağlanamaz ki. piyasada maaşlar aşırı düştü. asgari ücrete bu işi yapacak olan varsa buyursun yapsın. rekabetin bu kadarı fazla oldu

16. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Uygulamalarla işverenlerin cezalandırılması gibi özel bir amacın güdülmediğini vurgulayan Çelik, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün Türkiye'de yerleştirilmesinin hedeflendiğini kaydetti.
    Sn. Bakanımız yukarıdaki gibi beyanatlar verdikten sonra işverenlerin uzman çalıştırmak hiç umurunda olur mu??????

Biz de işverenler uzman çalıştırmak zorunda diye daha çoooooooooook bekleriz...

17. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Ben de görüşmeye gittim karşıma bir doktor çıktı... Ne kadar istediğimi sordu. Sizin verebileceğiniz ücret nedir onu söyleyin dedim, bana 3000 demez mi? A sınıfı uzmana bu kadar verebilirlermiş çünkü piyasa ne olur onu bilemiyorlarmışşşşşşşşşşşş

Güldüm...

Arkadaşlar piyasa gerçekten çakalların beklediği kadar düşecekse sakın kendi mesleğinizi yaptığınız işten ayrılarak ( 8 - 10 yıllık meslek erbabısınız ve işiniz mutlaka vardır ) bu işi yapıp başınızı derde sokmayın, hapis cezaları ve tazminatlar var DEĞMEZ...

18. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

aturan, bana da 2500 dedi bi dr. ama b için. başka bi yerde 3 bin dedi

19. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Birileri bu doktorları durdurmalı ayıp yaaaaaaaaaaaaa

20. tipici

tipici TÜİSAG Üyesi

Kimsenin mesleğine lafım yok ama o doktorların iş yerlerinde yaptığı işi ben de yaparım. zaten soğuk algınlığı ve baş ağrısı dışında şikayetleri hastaneye yolluyor. İşe giriş muayeneleri de zaten akıllara zarar. Ama hiçbir hekim bizim yaptığımız işi yapacak kadar bilmiyor ve bu sorumluluğu almak için 6 haneli maaşlar isterdiler sanırım. Bir de utanmadan bu paraları teklif ediyorsalar ise ben teklifi ona iade ederim. 1500 e o bana çalışsın riski de yok hem :)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica