Tartışma : Herkes Eskı Meslıgıne Gerı Mı Donmelı

perfect

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
herkes eskı meslıgıne gerı mı donmelı

hhjahj hajhajhj

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Zor bir soru?

mustafa kemal

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Kesinlikle evet herkes kendi mesleğini yapmalı.

cem terziyan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
şuan yükseltme sınavı ile a sınıfı olanların benim kanımca %70 i kendi meseleğinde çalısıyorlardır 10 yıllık mühendis olup işsiz olan yoktur diğer %30 u da zaten devlet memurudur.

suatt25

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
aynen mesleği olanlar geri dönsün bence..

suatt25

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
çok fiyasko isg uzmanlığı

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
karamsar olmanıza gerek yok bir kaç seneye kadar adam oluruz.

MehmetZengin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Artık çin gibi olmaya başladık. Üretimimiz yok insan sayımız hızla artıyor. Ne meslek olursa olsun daha iyi olmayacak. Artı bizde herkes patron olma derdinde. Kimse nasıl geliştiririz bakamıyor, bakmıyor. Çünkü işveren de biz bilim yapmıyoruz deyip kesip aatıyor. Bırakın kim ne iş yaparsa yapsın. Biz ülke olarak polyana oynamaya çalışıyoruz. Ben isg işini 1,5sene kadar yapıp bıraktım. Bir baktım sınav varmış girdim A oldum. E ne oldu şimdi ben artık isg piri mi oldum? Bu şekilde dağıtılırsa bu belge, işverenlere gün doğar. 1000tl den açarlar ağızlarını. Yazık oldu isg işine. Doğmadan öldü.

svskyaa

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Artık çin gibi olmaya başladık. Üretimimiz yok insan sayımız hızla artıyor. Ne meslek olursa olsun daha iyi olmayacak. Artı bizde herkes patron olma derdinde. Kimse nasıl geliştiririz bakamıyor, bakmıyor. Çünkü işveren de biz bilim yapmıyoruz deyip kesip aatıyor. Bırakın kim ne iş yaparsa yapsın. Biz ülke olarak polyana oynamaya çalışıyoruz. Ben isg işini 1,5sene kadar yapıp bıraktım. Bir baktım sınav varmış girdim A oldum. E ne oldu şimdi ben artık isg piri mi oldum? Bu şekilde dağıtılırsa bu belge, işverenlere gün doğar. 1000tl den açarlar ağızlarını. Yazık oldu isg işine. Doğmadan öldü.
Aynen katılıyorum isg nin işverene yük getireceğini düşünen zihniyet halen devam ediyor.Şuan bu yükü nasıl azaltırız mücadelesi veriliyor.Bence ancak isg uzmanının bakacağı işyeri sayısı ve kişi sayısıyla ilgili yeni düzenleme yapılmalı.Bu azaltılmalıdır.Yoksa bu kadar insan hem işsiz hemde mağdur olur

svskyaa

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Aynen katılıyorum isg nin işverene yük getireceğini düşünen zihniyet halen devam ediyor.Şuan bu yükü nasıl azaltırız mücadelesi veriliyor.Bence ancak isg uzmanının bakacağı işyeri sayısı ve kişi sayısıyla ilgili yeni düzenleme yapılmalı.Bu azaltılmalıdır.Yoksa bu kadar insan hem işsiz hemde mağdur olur

emrozgr

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)

Keşke Çin gibi üretimimiz olsa Mehmet Bey :)
Dünyanın en büyük 2. ekonomisinden bahsediyorsun..

kalitek

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar;
Bende başka alanda kariyerime devam etmeye karar verdim.B olup kısa sürede çok yorulup çok kazanıp çok risk alacağıma tek bir iş ama yükselme imkanı olan ve başka firmalardada aranılan kişi olabilecek bir işe geçiyorum.

Figen124

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ben de yapmayı düşünmüyorum,kendi işim daha mantıklı şu anki şartlarda...

MehmetZengin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Çin dünyanın ikinci ekonomisi ama insanlarının büyük bir çoğunluğu sadece karın doyurmak için çalışıyorlar. Sayı çok insan gücüne ihtiyaç her geçengün azalıyor. Biz de ülke olarak oraya doğru gidiyoruz.

e-mine

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
mecburen herkes kendi işine dönecek. 90 bin uzman var şimdiden. 6 aya kadar kim bilir rakam kaç olacak. bu kadar istihdam sağlanamaz ki. piyasada maaşlar aşırı düştü. asgari ücrete bu işi yapacak olan varsa buyursun yapsın. rekabetin bu kadarı fazla oldu

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Uygulamalarla işverenlerin cezalandırılması gibi özel bir amacın güdülmediğini vurgulayan Çelik, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün Türkiye'de yerleştirilmesinin hedeflendiğini kaydetti.
Sn. Bakanımız yukarıdaki gibi beyanatlar verdikten sonra işverenlerin uzman çalıştırmak hiç umurunda olur mu??????

Biz de işverenler uzman çalıştırmak zorunda diye daha çoooooooooook bekleriz...

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ben de görüşmeye gittim karşıma bir doktor çıktı... Ne kadar istediğimi sordu. Sizin verebileceğiniz ücret nedir onu söyleyin dedim, bana 3000 demez mi? A sınıfı uzmana bu kadar verebilirlermiş çünkü piyasa ne olur onu bilemiyorlarmışşşşşşşşşşşş

Güldüm...

Arkadaşlar piyasa gerçekten çakalların beklediği kadar düşecekse sakın kendi mesleğinizi yaptığınız işten ayrılarak ( 8 - 10 yıllık meslek erbabısınız ve işiniz mutlaka vardır ) bu işi yapıp başınızı derde sokmayın, hapis cezaları ve tazminatlar var DEĞMEZ...

e-mine

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
aturan, bana da 2500 dedi bi dr. ama b için. başka bi yerde 3 bin dedi

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
aturan, bana da 2500 dedi bi dr. ama b için. başka bi yerde 3 bin dedi

Birileri bu doktorları durdurmalı ayıp yaaaaaaaaaaaaa

tipici

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Birileri bu doktorları durdurmalı ayıp yaaaaaaaaaaaaa

Kimsenin mesleğine lafım yok ama o doktorların iş yerlerinde yaptığı işi ben de yaparım. zaten soğuk algınlığı ve baş ağrısı dışında şikayetleri hastaneye yolluyor. İşe giriş muayeneleri de zaten akıllara zarar. Ama hiçbir hekim bizim yaptığımız işi yapacak kadar bilmiyor ve bu sorumluluğu almak için 6 haneli maaşlar isterdiler sanırım. Bir de utanmadan bu paraları teklif ediyorsalar ise ben teklifi ona iade ederim. 1500 e o bana çalışsın riski de yok hem :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.