Haber Hijyen Eğitimini Ihmal Etmeyin

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

34320877_01.jpeg

2. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

34300440_01.jpeg

3. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

portör muayeneleri kalkmış mı?? yerine hijyen eğitimi mi
    anlamadım

4. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

AÇIKLAMA:
    Mine hanım,
    Alttaki yönetmelikte kırmızı ve mavi ile belirginleştirdiğim bölüm ,
    umarım size faydalı olabilir.

20 Ağustos 2013 SALI

Resmî Gazete

Sayı : 28741

YÖNETMELİK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

İŞ HİJYENİ ÖLÇÜM, TEST VE ANALİZİ YAPAN LABORATUVARLAR

HAKKINDA YÖNETMELİK

BİRİNCİBÖLÜM

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç

MADDE 1–(1) Bu Yönetmeliğin amacı; iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı kapsamında çalışma ortamındaki kişisel maruziyetlere veya çalışma ortamına yönelik fiziksel, kimyasal ve biyolojik etkenlerle ilgili iş hijyeni ölçüm, test ve analizleri yapacak özel veya kamuya ait kurum ve kuruluş laboratuvarlarının yetkilendirilmesine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.
    Kapsam

MADDE 2–(1) Bu Yönetmelik, 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılıİş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yer alan iş yerleri ile bu iş yerlerinde iş hijyeni ölçüm, test ve analizleri yapacak kişi ve kuruluşları kapsar.

(2) Aşağıda belirtilen faaliyet ve kuruluşlar hakkında bu Yönetmeliğin yetkilendirme hükümleri uygulanmaz:

a) Kendi işyeri ve çalışanlarına yönelik iç kontrol amacıyla iş hijyeni ölçüm, test ve analizi yapan laboratuvarlarda.

b)İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü Müdürlüğü laboratuvarlarında.

(3) Bu Yönetmelik Türkiye Atom Enerjisi Kurumunun kendi mevzuatıçerçevesinde gerçekleştirdiği iş hijyeniölçüm, test ve analiz faaliyetlerini kapsamaz.

(4)Çalışanlardan alınan biyolojik numuneler üzerinde yapılan ölçüm, test ve analizleri ve çalışanın sağlık durumunu belirlemek üzere yapılanölçüm, test ve analizler bu Yönetmelik kapsamının dışındadır.

Dayanak

MADDE 3–(1) Bu Yönetmelik, 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılıİşSağlığıve Güvenliği Kanununun 10, 30 ve 31 inci maddeleri ile 9/1/1985 tarihli ve 3146 sayılıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 12 nci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Gamze ve e-mine bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica