Anket Iş Güvenliği Uzmanı Maaşı Anketi

İş Güvenliği Uzmanı maaş anketi

• (1.000)TL altı

Kullanılan: 34 1.6%
  • (1.000-1.500) TL

Kullanılan: 96 4.6%
  • (1.500-2.000) TL

Kullanılan: 179 8.6%
  • (2.000-2.500) TL

Kullanılan: 364 17.5%
  • (2.500-3.000) TL

Kullanılan: 485 23.4%
  • (3.000-3.500) TL

Kullanılan: 340 16.4%
  • (3.500-4000) TL

Kullanılan: 187 9.0%
  • (4.000-4.500) TL

Kullanılan: 86 4.1%
  • (4.500-5.000) TL

Kullanılan: 66 3.2%
  • (5.000) TL ve üstü

Kullanılan: 239 11.5%

• Kullanılan toplam oy
    2,076

ceyhun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bakın daha dun bir meslektasımız tutuklandı içeri atıldı ... sen işini adam gibi yapmadıgın surecee yanı, işvereni mevzuata uygun kıvama getirmedigin surece , çalısanların gerekli egitimini vermedıgın surece..kkd leri nezaman nasıl kullanacagını ogretmedıhgın surece..risk degerlendırmelerınızı gunu geldiginde degil heran herdakka yapmadıgınız surecee ne olursa olsun sorumlusunuz..

sizcee bu meslektaşımız nöbetçi mahkemeye cıkarıldıgında hakim ona : yaşını şehrini okulunu bolumunu tecrubesini mi sordu ???
güldürmeyın bu işin şakası yok...kendinizi yapacaklarınız kadarıyla pazarlayın...
tek kriter war : işveren sizi değil işvereni siz seçin ...
Haklısınız hiç bir hakim savcı yaşını,okulunu,bölümünü,tecrübeni sormaz sorsa bile bizlerin neler yaptığını hangi amaç için o iş yerinde bulunduğumuzu bilmezler ama herhangi bir iş kazasında ise tek suçlu biz oluruz ben her zaman kendimi kaleciye benzetirim bilirsinizki kaleciler kurtardığı şutlarla değil yediği gollerle konuşulur o hesap dediğim gibi bir sürü kriter var bu konuya düzgün bir cvp verilmeside zor.

qrafiqer

Üye
TÜİSAG Üyesi
desenize artık bu işide ayak altına alacaklar, şunu anlamış değilim insan yaptığı işi ve değerini neden bu kadar küçümser ki...

Ulus

Üye
TÜİSAG Üyesi
alt taban mantığı; Alınan para avukat parasına yetmeli

MehmetZengin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bakın daha dun bir meslektasımız tutuklandı içeri atıldı ... sen işini adam gibi yapmadıgın surecee yanı, işvereni mevzuata uygun kıvama getirmedigin surece , çalısanların gerekli egitimini vermedıgın surece..kkd leri nezaman nasıl kullanacagını ogretmedıhgın surece..risk degerlendırmelerınızı gunu geldiginde degil heran herdakka yapmadıgınız surecee ne olursa olsun sorumlusunuz..

sizcee bu meslektaşımız nöbetçi mahkemeye cıkarıldıgında hakim ona : yaşını şehrini okulunu bolumunu tecrubesini mi sordu ???
güldürmeyın bu işin şakası yok...kendinizi yapacaklarınız kadarıyla pazarlayın...
tek kriter war : işveren sizi değil işvereni siz seçin ...

Katılıyorum. İşveren bizi seçememeli. Biz işvereni seçmeliyiz. Söylenecek pek bişiy de yok bu lafın üzerine. Dilinize sağlık.

karahell

Üye
TÜİSAG Üyesi
haftada 2 saat hizmet verilen bir iş yeri için danışmanlık ücreti ne olmalı. Sektörün içinde olan (danışmanlık yapan) c sınıfı uzmanı arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim. (sektör çok tehlikeli iş kolu açık saha çalışmaları)

ataselim

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İş güvenliği uzmanı maaşı C sınıfı ve yeni başlayan birisi için tam zamanlı ise 3.000 tl nin altında olmamalı, zaten alınan sorumlulukta maaşın hiç mi etkisi olmaz, 1.000-1.500 düşünenler için hiç bu işe başlayıpta sorumluluk alınmamalı, çaycı, güvenlik gibi meslekleri yapanlarda aynı parayı almakta hatta bu maaş ile talep olmaz, çalışma alanındaki tehlike sınıfı ile sorumluluğa göre maaşın belirlenmesi gerekir ama alt limiti 3.000 tl olmalı ki bu işe başlayanlar talepkar olsun

KadirCoskun

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Şahsen Ben Bedava Çalışıyorum, neden iş güvenliği kültürümüz artsın diye... : )

MehmetZengin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kadir kardeşim işveren ucuz olan şeyi kültür edinmez. ben 10senelik meslek hayatımda şunu öğrendim ; en ucuz çözümü daima bil, ama en pahalıyı öner. Şimdi diyeceksin ki niye. En ucuzu bilmen yalaka birinin olaya daha ucuzu var die atladığında işine yarar :)) Pahalıyı önermen oooo kaliteli adam işte ya die yorumlanır:))) Eğer uzmanlar maaşları belli seviyede tutarlar ise işverenler de kültürlerini belli seviyeye çıkarırlar. Nacizane görüşüm. Yanlış düşünüyor da olsam böyle düşünüyorum.

tnjclml

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
700 tl, yarı zamanlı çalışılacak yerler için olabilir..4-5 işyeriyle anlaşma yapılmışsa..ama tam zamanlı bir yerde çalışılıyorsa 3000 tl'den az olmamalı diye düşünüyorum..tecrübe konusuna gelince, elbette önemlidir.. ama altına girilen sorumluluk ta çok ağırdır..bunu da göz önüne alın bence..
İstersem ayda bir gideyim 700 TL ye hiç bir şekilde imza atmak mantıksız

Abidin Dede

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İstersem ayda bir gideyim 700 TL ye hiç bir şekilde imza atmak mantıksız
bu ücret zaten ayda bir gidilecek yerler için..bu şekilde 217 saate yetecek işyeri ayarlanabilirse diye düşünmüştüm ben..

isg27

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
700 tl 800 tl bu nedir anlamıyorum bu kadar mı basit bu uzmanlık? düz memur bile 2 bin maaş alırken bu kadar yükümlülüğün altına girip en ufak bir hatada adliyede hakim karşısına çıkarılacaksınız ama aldığınız ücret 700 tl...ARKADAŞLAR 700 TL YE ÇALIŞACAĞINIZA GİDİN BAŞKA İŞLER YAPIN 4 YIL OKUYACAKSIN BU KADAR ZORLU SÜREÇTEN GEÇİP BELGEYİ ALACAKSIN SONRA BÜTÜN YÜKÜMLÜLÜKLERİ ALIP 700 TL YE ÇALIŞACAKSIN BÖYLE ŞEY OLMAZ

yucel guzel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Adam sertifikanı al gel sana 700 tl demiş bizim İSG uzmanıda! çölde su bulmuş kadar sevinmiş. Siz böyle 700-800 liraya uzmanlık yapacasanız şöyle bir teklifim var size. Bu ücreti size diğer UZMANLAR olarak aramızda para toplayıp her ay ödeyelim. Sizde rahat edersiniz biz de..

Abidin Dede

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
sözleriniz banaysa, ben işyeri başına 700ü diyorum..6 işyeri olursa 4 küsür bin lira yapar..217 saatlik olabiliecek 10 işyeri olabilirse 7000 eder..bunu anlatmak iistemiştim ben.. haydi işyeri başına 1000 olsun diyorum bu sefer:))

Kezban Gürbüz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Başlamayın.
700 tl verecek bir yerin isg noktasında kalitesi de 700tl kadar olur. Kalite hayatınızın bir parçası olsun. Kalitesizlikten uzak durun. Şimdi siz orada başlarsınız. Olacağı söyleyeyim; o kişiler müşteri bırakmasın die sana ne yazsan "ya idare edelim" dicekler. Sonra en iyi ihtimal biri ölür, şanssızsanız birkaçı ölür. Uzun bir yargı sürecinde bi ceza alırsınız. Ceza iyi bir ihtimalle para cezası olur. Sonra onu ödemek için kredi falan çekersiniz. Sonra o size 700 lira verenler arkanızda durmazlar, rücu davası açarsınız yıllarca sürer dava. o arada siz kredi ödemek için başka sektörlerde iş ararsınız veya ek iş falan vesaire vesaire. Yani şimdi bana sorsanız sabredin her işe evet demeyin derim. Paranın ne demek olduğunu emin olun çok iyi biliyorum. İş aramanın ve uzun zaman bulamamanın verdiği psikolojik yorgunluğu, o bunalım dolu süreci emin olun çok iyi bilirim. Sayın Kezgur bekarmısınız bilmiyorum ama ben o süreci evli ve 1 çocuk babası iken yaşadım. Hani bol keseden atıyor demeyin diye yazıyorum.
Merhaba arkadaşlar ;
birkaç gün forum'a bakamadım ama bu konu gerçek hiçbir abartım yok.Ben de bu rakamı duyduğumda şok oldum.Tabiki bu rakamı kabul etmek çok zor ve osgb'de tam zamanlı olarak çalışılacak.Ben bu konunun ciddiyetinin farkındayım.Jeoloji mühendisiyim ve işsizim.Evet demedim ve hiçbir zamanda demem.Zaten aralık sınavında başarısız oldum.
Mehmet Bey;düşüncenize ve uyarınıza teşekkür ederim.Sizin gibi düşündüğüm için kabul etmem mümkün değildi.Hiçbir arkadaşımız bu fiatlara çalışmaz diye söylediğim zaman iki kişinin çalıştığını (700 ve 1000 TL) söyledi.

Esat ÜN

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ben yazılar arasında 700 tl ye çalışıyor ifadesi görmedim sadece bir arkadaşımız 700 tl teklif aldığını söylemiş. çokda doğru şekilde reddettmiş. umarım en kısa zamanda iyi bir iş bulur, zaten sertifikası varsa çok kolay, yoksa da mayısa az bir süre kaldı.

bu işte elbet tecrübe çok önemli yalnız 700tl asgari ücrettir.630a.ücret+70AGİ=700.
istanbulda vasıfsız işçinin ücreti servis+öğle yemeği işveren verdiğinde 800tl ortalama olur. mesailerle 900-1000 olur.
kosgeb kobilere nitelikli eleman çalıştırması için teşvik veriyor 4 yıllık mezun çalıştıran kobi de işçinin maaşının yarısı kadarını kobi ekler
630 asgari ücret; yarısı 315 kobi verir
=945+70Agi=1015tl kobi de çalışan üniversite mezunu maaşı (kobi desteğinin birkaç şartı var tam içeriğini bilmiyorum)
ü. mezununun asgari ücreti 1015 olur zaten.

isg işine gelirsek. tecrübe elbet önemli ancak o sertifika da başka sertifikalara benzemez gerçekten. Başka sertifika ile işte çalışırsanız en fazla hukiki sorumluluk olur, bu belge ile hem hukiki hem cezai sorumluluk var. Böyle bir sorumluluğa kaç TL ile girilir kişi kendi karar vermeli.
sadece şunu söyleyim osgb ler de harıl harıl c sertifikalı eleman arıyor. bizim iş aradığımızdan daha fazla. bu karda kışta osgb de çalışarak o fabrika senin o toplantı benim gezmek kolay değil. bedeli iyi olmalı.

leventsert

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Of of burada yazılanları görünce sıkıntı basıyor...

yucel guzel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
sayın gül sana kesinlikle katılıyorum. O rakamları telaffuz edenler büyük ihtimalle işverenler veya osgb yetkilileri.Amaçları gerekli ortamı sağlayarak bizleri düşük rakam üzerinde konuşturmak,tartıştırmak istiyorlar. Malum ne kadar konuşulup irdelenirse o kadar kanıksanır. Bende istemeyerek bu hataya düştüm. Ama şahsi fikrim çalışana ve de işletmeye göre değişmekle birlikte ortalama c sınıfı 3000-3500. İnanın aldığımız riske az bile. Bu arada yazımda sizi kastetmedim Abidin bey, demek istediğiniz yazılarınızda gayet güzel anlaşılıyor.

MARBLE_İSG

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar 700 e 1000 tl ye falan bu işi yapan arkadaşları kollayalım birlik olalım gerekirse aramızda toplayıp o rakamı arkadaşımıza verelim ama bu işi bu mesleği ayağa düşürmeyelim.Yarın bir gün iş veren bu işi çok ucuza yapanlar var diye karşımıza çıkacak.Soz söz:Kişi fiyatını kendisi belirler duruşu ile...Yok hayat şartları yok geçim şu bu diye maval okumayalım.Bizde biliyoruz hayatı parasızlığı şartları.Ama ne olursa olsun gerekirse başka işler yapalım ama ucuza sorumluluk ve risk taşımayalım derim.

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Diğer meslek gruplarına nazaran riskler çok büyük. Bu nedenle firmalalar ve OSGB lerle anlaşmadan önce görüşmelerde iyi bir risk analizini yapın derim. OSGB lerde çalışan arkadaşların da bir hekim veya mühendis seviyelerinde maaşları talep etmeli düşük ücretle çalışmamaları gerekir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.