Soru : İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Onur ATALAY

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
OSGB ler bu fiyatları nasıl verebiliyor anlamış değilim. 140 personeli bulunan ve tehlikeli sınıfta yer alan bir firma benden fiyat teklifi istedi. Ben de 1800 tl fiyat verdim. OSGB Hekim, Uzman ve Hemşire üçü bir arada 4000 TL fiyat vermiş :) Gerçi sizin söylediğiniz fiyatlara bakılırsa verdikleri fiyat iyi bile sayılır. Ben hesabı yaparken saati 50 TL den baz aldım. Bu fiyat bazı kişilere çok gelmiş olabilir. Onlara şöyle bir örnek vermek istiyorum. Ablam Edebiyat Öğretmeni kamu da memur ayrıca özel ders veriyor. Ders ücretleri saat başına 50 TL. Bizim mesleğimizin Öğretmenlik veya diğer mesleklerden aşağı kalır yanını göremiyorum. İşin sonunda karakolluk ve hapislik durumu söz konusu olduğu düşünülürse fazlası olduğu bile görülebilir. Düşük ücretlere çalışan arkadaşlarımıza şunu söylemek istiyorum hapis cezası almayı bir yana bırakın, ifade vermek için karakola gitmek bile büyük bir korku ve endişe yaratabilir. Personelin başına gelen olayda acaba suçum ne, şunu yapsaydım bu kaza olur muydu gibi düşünceler ve vicdan azabadı cabası.
herkes ticaretten anlamaz diye boşuna söylemiyorlar. C sınıfı uzman 1500 tl hemsire 1500tl toplam 3000 tl osgb bundan sonra bu arkadaşlar üzerine alacağı her iş için yüksek karda. bu insanlardan maksimum fayda sağlıyorlar tüm saatlerini doldurarak. ayrıca bu işe böyle bakılmaz o zaman herkes 9000 tl maaş alsın saati 50 tl ya 180 saat de çalışıyor hatta mesai yapanlar 12000-13000 alsın ben kendimi edebiyat öğretmeniyle bir tutmuyorum tanıdığım saatine ortalama 150 tl alan matematik öğretmeniyle bir tutuyorum 27000 tl istiyorum. böyle bir kıstas anlayacağınız gibi saçma kaçıyor.Şu işide bırakalım artık riski biz alıyoruz hapse gireceğiz bize düzgün para versinler ya bu iş hem böyle değil hemde böyle bir dünya yok. Ne hizmet veriyorsun ki ne alıyorsun 15 günde bir belge aldın hayatında hiç içine girmediğin sürecini bilmediğin sadece oradan buradan bulduğun yarım yamalak bilgilerle süper hizmet mi vereceksin de o paralardan bahsediyorsun derler adama.
Bu işin emek işi olduğunu üstüne koya koya ilerleyeceğini unutmayalım lütfen yoksa kafaları duvara vurmaya devam.
Not:alıntı yaptığım kişiye değil genel bu algıda olanlara mesajım.

mühendis85

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Sayın eisperle, mesajlarınızdan anladığım kadarıyla düşük ücretle bu işi yapıyorsunuz. Bu işin tecrübe ve emek işi olduğunu ben de en az sizin kadar iyi biliyorum. Yıllardır sertifikasız olarak ne yazıkki isg konusunda çalıştım. Ve yaşım gereği şuandan itibaren farklı bir sektöre atılmam çok saçma. Eğer farklı bir alanda uzmanlaşmış olsaydım ve uzmanlaştığım alan isg gibi karmakarışık bir hal alsaydı yine tepkim aynı olurdu. Ücret tabiki çalışan için önemli bir kıstas. Öyle görünüyorki sizin için pek de önemli değil ne mutlu size. Saati kesinlikle 50 olmalı demiyorum ama 10 liraya da düşürülmemeli. Kafalar hep aynı çalışıyor ne yazıkki...

Onur ATALAY

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yanlış anlamışsınız bu işi yapmıyorum. kim haklı kim haksız zaman gösterecek.

aragon34

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sayın mühendis 1985, kurgunuz ve yaklaşımınız doğru. Kendine güvenen, kendi değerinin farkında olan insan; emeğine yabancılaşmamalı, hakkı olan insani ücreti talep etmelidir. Bizler ilkokul mezunu, çıraklık okulunu yeni bitiren genç işçiler değiliz ki, 1.000-1.500 TL'ye çalışalım. Yıllarca okuduk, çalıştık, belli alanlarda uzmanlaştık. İş güvenliği uzmanlarının ücretlerinin düşük olmasının nedeni; osgb benzeri ticari aracıların da sürece dahil olmasıdır.Bu kurumlar arasında uzman emeği üzerinden etik olmayan sürekli bir rekabet yaşanmaktadır.

İsmail TÜRKER

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bir şey soracağım devlet kadrosunda olanlara 80 saat ek çalışma ile 1200 ek ücret verileceği söyleniyor bunun yerine is güvenliği uzmanı olarak yeni devlet kadrosu açılırsa eğer böylelikle ayda 225 saat çalışmış oluruz hem daha verimli olacağına inanıyorum hemde iş olana ek ücret vereceğine işi olmayanı kadro açılırsa işsizlik birazda olsa azalmış olur. düşüncelerinizi bekliyorum...

Onur bey size yürekten katılıyorum . İş güvenliği konusu sizin de bildiğiniz gibi riskli ve dikkat edilmesi gereken bir konu.Mevcut işinizi yaparken ek çalışma saati eklenerek yapacağınız iş güvenliğinin ister istemez sekteye uğrayabileceğini düşünüyorum.Bahsettiğiniz işsizlik konusu ülkemizde kanayan bir yaradır.Bu şekilde sizin gibi uzman arkadaşlarımız kamu sektörüne hizmet vererek hem daha verimli çalışabilir hemde mevcut işi olandan ziyade iş arayan arkadaşlara bir çözüm olabilir düşüncesindeyim.

Guzin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar bu ücret konusu bölgeye göre değişiyor sanırım. benim çalıştığım bölgede yeni kurulan bir OSGB acayip düşük fiyatlar veriyor. 250 çalışanlı tehlikeli sınıfta bir fabrika için ben 2000 teklif verdim OSGB 1000 vermiş ve aldı. 100 Çalışanlı tehlikeli bir fabrikaya ben 1500 verdim OSGB 600 vermiş ve yine o aldı. OSGB bana dedi ki gel bizim firmaya beraber çalışalım. peki dedim. geleyim. ne vereceksiniz maaş 1500 dedi. işim olmaz dedim. Haa aklıma düşmüşken söyleyim İşin ciddiyetinde olan bir firmada 5 ay sonra OSGB'den hizmet almak istemedi. OSGB'ye 1000 TL'ye yaptırdığı işi Şuan 2000 TL'ye bana verdi. sebep ne sebep de 5 ayda 10 tane uzman geldi diyorlar. her gelen uzmanı misafir gibi fabrikayı gezdiriyoruz diyorlar. bir de gelen uzmanın bize hiç bir katkısı olmuyor diyorlar. bizim istediğimiz bizim göremediğimiz tehlikeleri bize gösterecek uzman lazım dediler. ben de 2 aydır bunlarla çalışıyorum benden gayet memnunlar. OSGB'den 5 Ayda alamadığımızı senden 15 günde aldık dediler. OSGB ayda 2 kere geliyormuş 2 saat kalıp gidiyormuş. ben haftada 2 kere gidiyorum mesai bitene kadar çalışıyorum. 2 ayda birçok iş yaptım. sonuçta sadece bir fabrikaya bakıyorum. Allah nasip eder de böyle bir fabrika daha bulursam bana yeter. diğer türlü 1500 lira alacağım şu anki aldığım riskin 10 katını alacağım. hiç yapmam daha iyi. kendi mesleğimi yaparım. ama OSGB yeni mezun olmuş, belgesini almış, kendi mesleğinde iş bulamayanlar için iyi bir yerdir. Dikkat edeseniz OSGB'ler genellikle bayan ve iş bulamayanlardan olusmustur.

Sayın öz madenci, yazınızın sonuna 'Dikkat edeseniz OSGB'ler genellikle bayan ve iş bulamayanlardan olusmustur.' diye yorum yapmışsınız. Burada bayanların bu konuda yetersiz olduğunumu ima etmeye çalıştınız anlayamadım ama. Bende bir yorumda bulunayım, benden önce çalışan 2 ERKEK uzman 4 ay birlikte çalışmışlar ve üzülerek söylüyorum uzmanlık namına bişey yapmamışlar. ben sadece 1,5 ayda 6 farklı yer de tek başıma uzmanlık yapıyorum. müşterilerimiz memnuniyetlerini direk bana söylüyorlar öncesinde (yani 2 ERKEK uzmanın ) verilen eğitimlerden memnun olmadıkları için yenileme eğitimleri istiyorlar bu sadece küçük bir örnek. Demem o ki OSGB lerde bulunan bayan yada erkek diye ayırım yapmanız oldukça yanlış. OSGB ler çalışan arkadaşlarımızın farklı alanlarda tecrube kazanmak istemeleri diye yorumlarsak bence onları da kırmamış oluruz.

genc_cevreci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Aldığımız Risk ve Çalışma Şartları ortadayken, birde işini hakkıyla yapan mühendisin iş yükü belliyken bu rakamlar hakikaten çok komik!!! Bana göre Tam zamanlı bir İSG Mühendisi 3500-4000 TL. den aşağı çalışmamalı!!!
bahsettiğiniz rakam deneyimli bir iş güvenliği uzmanı için uygun bie rakam ama yeni işe başlayan arkadaşlarımın alabileceği bir rakam değil maleesef

mustafademir2002

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bu ücret konusu bölgeye göre değişiyor sanırım. benim çalıştığım bölgede yeni kurulan bir OSGB acayip düşük fiyatlar veriyor. 250 çalışanlı tehlikeli sınıfta bir fabrika için ben 2000 teklif verdim OSGB 1000 vermiş ve aldı. 100 Çalışanlı tehlikeli bir fabrikaya ben 1500 verdim OSGB 600 vermiş ve yine o aldı. OSGB bana dedi ki gel bizim firmaya beraber çalışalım. peki dedim. geleyim. ne vereceksiniz maaş 1500 dedi. işim olmaz dedim. Haa aklıma düşmüşken söyleyim İşin ciddiyetinde olan bir firmada 5 ay sonra OSGB'den hizmet almak istemedi. OSGB'ye 1000 TL'ye yaptırdığı işi Şuan 2000 TL'ye bana verdi. sebep ne sebep de 5 ayda 10 tane uzman geldi diyorlar. her gelen uzmanı misafir gibi fabrikayı gezdiriyoruz diyorlar. bir de gelen uzmanın bize hiç bir katkısı olmuyor diyorlar. bizim istediğimiz bizim göremediğimiz tehlikeleri bize gösterecek uzman lazım dediler. ben de 2 aydır bunlarla çalışıyorum benden gayet memnunlar. OSGB'den 5 Ayda alamadığımızı senden 15 günde aldık dediler. OSGB ayda 2 kere geliyormuş 2 saat kalıp gidiyormuş. ben haftada 2 kere gidiyorum mesai bitene kadar çalışıyorum. 2 ayda birçok iş yaptım. sonuçta sadece bir fabrikaya bakıyorum. Allah nasip eder de böyle bir fabrika daha bulursam bana yeter. diğer türlü 1500 lira alacağım şu anki aldığım riskin 10 katını alacağım. hiç yapmam daha iyi. kendi mesleğimi yaparım. ama OSGB yeni mezun olmuş, belgesini almış, kendi mesleğinde iş bulamayanlar için iyi bir yerdir. Dikkat edeseniz OSGB'ler genellikle bayan ve iş bulamayanlardan olusmustur.
Merhaba öz madenci yazının belirli kısımlarına katılmakla birlikte bazı kısımlarına katılmıyorum bayanlar derken burada bir erkek olarak karşıt görüşteyim bu işin bayanı erkeği olmaz iyi yapanı yapamayanları olur. Bayan arkadaşların bazı konularda erkeklerden daha iyi görev yaptığını söylersek sanırım yanılmayız. Bu değildir ki bütün bayanlar işini iyi yapıyor bütün erkekler kötü yapıyor bu bir ayrımcılığa girer ki biz Türk toplumunun en azından biraz daha fazla okumuş bireyleri olarak ayrımcılığın her türlüsünün karşısında olmalıyız. Unutmayalım güzel ülkemize bişeyler katmak istiyorsak tüm taraflarını (bayan, erkek, türk, kürt, heteroseksüel, homoseksüel...) kucaklayan bir yapı içersinde olmalıyız kişisel olarak bu tiplere karşı çıksak dahi saygımızı her zaman sürdürmeliyiz ki saygı görmeyi hak edelim. Umarım işlerinizde daha ileriye gider bir değil daha çok firmayla çalışırsınız orada çalışan toplumumuzun bayan bireylerinede öteki gözüyle bakmazsınız. Hayırlı günler.

omeruni

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Bu işte maaşını düşünen arkadaşlar 2 yıl saonra 1000 TL veren firma bulamazsınız. Sonra devlet başka bir belge çıkartır, iş yerlerinde olması lazım der. Herkes bu belgeyide almayı çalışır. Sonra devlet işsizliği azalttık, her üniversiteli iş buluyor der. Madem bu konu bu kadar önemli yüksek lisans programı açın, oradaki arkadaşlar faydalansın.

Bu işlerin cıvkı çıktı..yok İş güvenliği belgesi, yok çevre görevlisi belgesi bakalım daha ne göreceğiz.

fatihöztürk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bence bu konununda hem çalışma bakanlığı hemde maliye bakanlığı çatısı altında değerlendirilmesi gerekli ama şöyle düşünün işverenlerin çoğu milletvekili olan türkiyede bu yasaların uygulanabilirliğini bence fiyatını düşüren geleceğininde ayaklar altına alınacağını hatırlamalı yoksa ucuzcu yok ben burayı uzun zamandır takip ediyorum şöyle ucuz ucuz çalışanlar teker teker hapse girsin sonrada büyük tazminatlar ödesinde ondan sonra piyasaya atılırız.Bunun için 2020 ye kadar beklerim zaten herkezin bilinçlenmesi o zamana kadar sürer sonra piyasa hakettiği değeri bulur gibime geliyor.

öz madenci

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba öz madenci yazının belirli kısımlarına katılmakla birlikte bazı kısımlarına katılmıyorum bayanlar derken burada bir erkek olarak karşıt görüşteyim bu işin bayanı erkeği olmaz iyi yapanı yapamayanları olur. Bayan arkadaşların bazı konularda erkeklerden daha iyi görev yaptığını söylersek sanırım yanılmayız. Bu değildir ki bütün bayanlar işini iyi yapıyor bütün erkekler kötü yapıyor bu bir ayrımcılığa girer ki biz Türk toplumunun en azından biraz daha fazla okumuş bireyleri olarak ayrımcılığın her türlüsünün karşısında olmalıyız. Unutmayalım güzel ülkemize bişeyler katmak istiyorsak tüm taraflarını (bayan, erkek, türk, kürt, heteroseksüel, homoseksüel...) kucaklayan bir yapı içersinde olmalıyız kişisel olarak bu tiplere karşı çıksak dahi saygımızı her zaman sürdürmeliyiz ki saygı görmeyi hak edelim. Umarım işlerinizde daha ileriye gider bir değil daha çok firmayla çalışırsınız orada çalışan toplumumuzun bayan bireylerinede öteki gözüyle bakmazsınız. Hayırlı günler.

yazdıklarım o şekilde anlaşıldıysa bayan mühendis arkadaşlarımdan özür dilerim. ancak benim belirtmek istediğim bazı mühendislik dalları var ki bayanlar o sektörde ve mesleğini yapmak istemezler ve iş güvenliğine girmişlerdir. benim söylediğim budur.

öz madenci

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sayın öz madenci, yazınızın sonuna 'Dikkat edeseniz OSGB'ler genellikle bayan ve iş bulamayanlardan olusmustur.' diye yorum yapmışsınız. Burada bayanların bu konuda yetersiz olduğunumu ima etmeye çalıştınız anlayamadım ama. Bende bir yorumda bulunayım, benden önce çalışan 2 ERKEK uzman 4 ay birlikte çalışmışlar ve üzülerek söylüyorum uzmanlık namına bişey yapmamışlar. ben sadece 1,5 ayda 6 farklı yer de tek başıma uzmanlık yapıyorum. müşterilerimiz memnuniyetlerini direk bana söylüyorlar öncesinde (yani 2 ERKEK uzmanın ) verilen eğitimlerden memnun olmadıkları için yenileme eğitimleri istiyorlar bu sadece küçük bir örnek. Demem o ki OSGB lerde bulunan bayan yada erkek diye ayırım yapmanız oldukça yanlış. OSGB ler çalışan arkadaşlarımızın farklı alanlarda tecrube kazanmak istemeleri diye yorumlarsak bence onları da kırmamış oluruz.

güzin hanım teşekkür ediyorum yazdığımı düzelttiğiniz için. ben de OSGB lerin genelde bayanlardan oluşmasının sebebi olarak bayanların başarısızlığını göstermedim. sadece bazı mühendislik dallarında bayanlar o mühendislik dalında eğitim almalarına rağmen mesleğini yapmak istemeyenler var. bunlar da isg eğitimi alarak çoğunlukla OSGB lerde çalışıyorlar.

bbss

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bu kadar olumsuz mu bu işin gidişi, boşuna mı sertifika aldık :(

mustafademir2002

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bu kadar olumsuz mu bu işin gidişi, boşuna mı sertifika aldık :(
Bir kişiyi kurtaran tüm insanlığı kurtarmış demektir. Bir kişinin ölümüne neden olanda tüm insanlığın ölümüne neden olmuş gibidir der dinimiz. Bu açıdan bakınca niçin bu işe başladınız sertifika aldınız? bu sorunun cevabını kendinize verdiğiniz an boşunamı aldınız aldığınız yararlımı oldu bunun cevabını ancak siz kendi kendinize verebilirsiniz bir başkasının size söylediği, söyleyeceği şeyler bu konuda önem arz etmez bence. Saygılar.

Orhan KINDIRA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar, aranızda hem mühendis olarak x işletmesinde hem de isg uzmanı olarak y işletmesinde çalışna var mı?
Ya da böyle bir şey mümkün mü? Prosedür nasıl? Yardımcı olursanız sevinirim.
Tşk

eflatun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
yeni belgesini alan arkadaşlar tabii merak ediyorlar nasıl iş bulur ne kadar alırız diye.Her sektörde her işde oldugu gibi bu dalda da rekabet fazlasıyla var ve ilerleyen süreçde dahada sertleşecek.Enteresan fiyatları duyacaksınız zira bu işin bir standardı yok.Ama yine her işde oldugu gibi kendini geliştiren uzman sıfatının hakkını veren arkadaşlarımız gittikleri her firmadan istediklerini alacaklar.Almak zorundalar aldıkları para kadarda o firmada deger görecekler zira.Ben firma sahibi aynı zamanda uzman olarak her iki taraftnda olaya bakabiliyorum.Bu işe yeni atılmış yeni uzman olmuş bir mühendis kardeşimize yüklü maaşlar kimse vermez bende vermem.Burada fayda-zarar ilşkisini iyi okumak gerekir uzmana görev yetki verirken işverende onun bilgisi dogrultusunda bir risk alır.Ne yaptıgını iyi bilen insani ilişkileri kuvvetli ikna edebilen mesleki birikimi üst dizey bir uzman her işletmeye kazandırır ve onun ölçüsünde de maddi beklentisi olması dogaldır.
peki sertifikasını yeni alan bir uzman arkadaşlarımızdan bu faydayı beklemek reel olurmu?benim 120 çalışanım var hepside mesleklerinde ciin.taze uzman gelsinde bu adamlara bir egitim versin!! uzmanı egitim salonunda sorularıyla bunaltım çig çig yerler! oa yüzden belgesi taze kardeşlerime tek tafsiye şuan paradan ziyade önemli olan bilgi birikim ve tecrübe.bunlar kolay kazanılmaz ama kazanıldıkdan sonrada çok rahat satılır.

aydınlı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar hepinize merhaba
1 ocak öncesi uzman sayısının azlığından dolayı iş bulma konusunda olumlu düşünmekteydim
ta ki kurs ve osgb sahibi bir tanıdık ile görüşene kadar.
kendisine yılda kaç uzmanın yetişeceği sorduğumda bana 10.000 civarı yeni uzmandan bahsetti ve bu da planlarımı alt üst etti. sizce bu ne kadar mümkün?
yaptığım araştırma 1 ocak itibari ile uzman ihtiyacının 15-20.000 olacağı yönündeydi.
şu an uzman sayısının azlığına rağmen bu kadar karamsar konuşuyoruz. inşallah bu işi bi düzene oturturlar

Cem BAYDAR

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar hepinize merhaba
1 ocak öncesi uzman sayısının azlığından dolayı iş bulma konusunda olumlu düşünmekteydim
ta ki kurs ve osgb sahibi bir tanıdık ile görüşene kadar.
kendisine yılda kaç uzmanın yetişeceği sorduğumda bana 10.000 civarı yeni uzmandan bahsetti ve bu da planlarımı alt üst etti. sizce bu ne kadar mümkün?
yaptığım araştırma 1 ocak itibari ile uzman ihtiyacının 15-20.000 olacağı yönündeydi.
şu an uzman sayısının azlığına rağmen bu kadar karamsar konuşuyoruz. inşallah bu işi bi düzene oturturlar

Yılda 10000 Gerçekçi ve mantıklı bir rakam değil. Çünkü İSG uzmanı olabilmek için yasaların aradığı şartlar var (mühendis olmak gibi). Ayrıca Türkiyede her mühendis İSG uzmanı olacak diye bir şey de yok. eğitim yerinin mekanı ne kadar müsait olursa olsun yönetmeliklerce belirlenen sınıf kapasitesi var o da 25 kişi. Yani bir kurs döneminde 1 sınıfa en fazla 2 grup alabilir. çünkü akşam saat 21:00'dan sonra eğitim yapmak yasak. yani bir sınıfta 08:00-14:00 ile 15:00-21:00 arası eğitim verilebilir.

shadowefe

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İşim gereği bır cok fırmayı zıyaret edıyorum. Şuan buyuk fımalar harıcınde diğer firmaların iş güvenliği hakkında bilgisi yok. konustugum küçük ve orta buyukluktekı işletmeler iş guvenlğini cepten cıkacak para olarak görüyor. Konuştugum, işin bilincinde olan zorunlulugu olmamasına ragmen 1-2 yıldır iş güvenliği uzmanı bulunduran 50 işcinin uzerınde calısanı olan fırmalarada OSGB 600TLye A sınıfı uzmanda 400TL + kdv ye (faturayı gördüm) ımza atıyor. :alkış::alkış::alkış:

Reşat DEMİRBAŞ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ınternetteki bilgilere takılmamak gerekıyor,sonuçta gelışmekte olan bır sektor isg ,ve şunu da bılıyoruz meyve veren herzaman taşlanmıstır,dolayısı ıle ısg uzmanlarının 2000 den asagı ucretle calısmaması gerekıyor .ıdarı para cezaları yasa ıle ortadadır,arkadasımızın bırı yuvarlama hesap yapmıs sırketler bu kadar calısana nasıl bu ucretı temın edebılır dıye,ıdarı cezaya nasıl ödeniyorsa ısg uzmanlarına da aynı sekılde ödenecektır.bızı calıstırmaya mecburlar,işveren hem üstünden yuku atacak hem e ısg uzmanına kısıtlama yapacak .Boyle bır durum olamaz arkadaslar!!

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.