Soru : İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

huner46

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Dün bir OSGB çağırdı beni acil A sınıfı uzmana ihtiyacım var dedi. ben de acil olduğuna göre herhalde pyasanın üzerinde olur dedim. Görüşmede benim beklentimi sordu ben de en az 6000 dedim. adam güldü uçuyorsun dedi. ben de ne uçacağım dedim 6000 den aşağı bu iş yapılmaz dedim. benim en yüksek verdiğim A sınıfı uzman 2750 dedi. ben de bulabiliyorsan iyi dedim. adam hemen bana part time çalışırmısın dedi. olur dedim. saatlığına 20 TL dedi. ben de 35 TL dedim onda da anlaşamadık. yani anlayacağınız bu OSGBler ölmüş eşşek arıyor nalını sökecek. tabi ki de çalışanlara da kızmıyorum, biliyorum ki zor durumda olduğu için çalışıyordur yoksa o paralara çalışmaz.
Keske calisan uzmanlar biraz dik durabilseler. 2.750 tl ye tam zamanli A sinifi uzman mi calisir ya. Bence zarf atiyor osgb ci.

experience

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Ben kamuda olduğum için dışarda bu işi yapamıyorum.Ama B sınıfı bir arkadaşım 2 ay öncesine kadar 5000 TL ye çalışıyordu ve işyeri sayısı belli bir sayıya gelince OSGB ye artık üzerine işyeri kaydetmemelerini bu işyerlerine ancak yetişebildiğini söylemişti.Bu koşturmacanın bedelinin de 5000 TL den fazla olduğunu OSGB ye söylemiş hatta daha iyi şartlarda başka bir işle karşılaşırsa burdan çıkacağını da OSGB 'ye önceden bildirmişti..OSGB de başka işyeri kaydetmezse üzerine zam yapamayacağını söyledi.Bizim arkadaş başka işyeri kaydetmelerine izin vermedi ve 2 ay önce başka bir OSGB ile anlaştı.Şu anda 7000 TL ye çalışıyor,sadece yetişebileceği kadar üzerine iş alıyor.Fazlasını kabul etmiyor.

Oğuzhan YAVUZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ayyy şu maaş polemiğinden o kadar usandım ki yaa, hele ki her yazılan ücreti az bulup, o fiyata çalışılır mı, o kabul edilir mi, şunu mu kabul ettiniz saat başı ücretine vb. cümlelere. Ya arkadaşlar herkes tabiki iyi ücretlere çalışmak ister ama klavye başından sen onu kabul ettin, öbürü bunu diyerek kimse yol alamaz ki ben bu cümleleri kuran kişilerin de bu fiyatlara çalıştıklarını sadece kendilerini klavye üzerinden tatmin ettiklerini düşünüyorum. Ortalık uzman kaynıyorken neyin kafasını yaşıyoruz Allah aşkına ya. Herşeyden önce biz mühendis diplomasına sahip ama bundan önce ne iş yaptığından haberimiz olmayan insanlara prim günü vesvesesi altında beleşten A - B sınıfı belgeleri dağıtılırken bu kadar toplanıpta ya bu adamlar napıyor diye itiraz etmedik. Evet hala anlaşma yapılmayı bekleyen milyonlarca işyeri söz konusudur, ama unutulmaması gereken bir detayda her yıl onlarca uzman çıkıyor piyasa, yetişiyor demiyorum çünkü öyle bir durum söz konusu bile değil. Yani depo bi gün dolup taşacak, az kaldı. İçlerinden elenenler mutlaka ki olacaktır, ama ne yazık ki elenenlerin içinden aslında bu işi ciddi anlamda bilen ve yetişmiş kişiler olacak diye düşünüyorum. Çünkü bodoslama atlayıp, oturduğu yerden maaş alan zihniyetler bir zorlukla karşılaşmadıklarından bu iş onlara gayet rahat geliyordur ve gelecektir. Ben 3 yıldır bilfiil uzmanlık yapmaktayım ve hakkımla B sınıfı olacağım. Ve bu işten o kadar usandım ve yıprandım ki, B Sınıfı belgemi alıp, iş değiştireceğim. Çünkü ben hakkıyla bu işi yapmak için yıpranıyorum, sağlığımdan ve mutluluğumdan olduğumun farkındayım, hayatta herşeyin altında olumsuzluğu düşünüp, acaba diye cümlelere başlayıp, günlük yaşantımda bile şunu yapıp tedbirli olmalıyım düşüncesi beni boğdu. Kafamı yastığıma rahat koyup, derin bir uyku uyumak istiyorum. İş Güvenliğini ve uzmanını külfet gören işverenlerin ve çalışanların ve işvereni olası bir durumda zarar görmeden kurtarmak için didinen devletin kuklası olmak ve bir olay mahalinde parmakla gösterilip, ortaya atılan suçlu olmak istemiyorum. O yüzden bu kadar ciddi bir şekilde bir varlık olarak kendimizi ispatlayamazken, her kafadan ayrı bir ses çıkıpta daha birlik olmayı bile becerememişken, kendi içimizdeki çürük elmaları bile eleyememişken bence konuşulacak son konudur maaş. Lütfen artık şu 2500 mi kabul ettiniz 4000 bile az ama siz 4000 demeliydiniz gibi cümleleri geçiniz.

Tebrik ederim.

Bende çok yakında B sınıfı olucam. 3 yıldır bil fiil bu işi yaptım. En köhne işyerinden En kurumsal yapısına kadar görmediğim işletme kalmadı. Maalesef bu ülkede İSG her geçen gün dahada kötüye gidiyor.
A-B sınıfı belgeler dağıtıldıktan sonra İSG dibe vurdu. Bunun sebeplisi ÇSGB 'nin kendisinden başkası değil...
Para burda amaçsa araç İSG oluyor..
Sosyal platformda bizleri temsil eden bazı düzenbazlar var... İSG uzmanı bile değil... Konuşmasını bilmeyen, hitabet yoksunu ama sürekli bilimsel iyileştirmelerden bahsediyorlar..

Mide bulandırıcı bir sistemin iğrençlikleri bunlarla da bitmiyor... Ama insan artık tiksiniyor..

eddi

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Maalesef Bakanlık İSG işini bitirmiştir. Bunca emek sarf etmeme rağmen yeni teklif verdiler. Eski aldığım ücretin bile altında... İşine gelirse...

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Tebrik ederim.

Bende çok yakında B sınıfı olucam. 3 yıldır bil fiil bu işi yaptım. En köhne işyerinden En kurumsal yapısına kadar görmediğim işletme kalmadı. Maalesef bu ülkede İSG her geçen gün dahada kötüye gidiyor.
A-B sınıfı belgeler dağıtıldıktan sonra İSG dibe vurdu. Bunun sebeplisi ÇSGB 'nin kendisinden başkası değil...
Sosyal platformda bizleri temsil eden bazı düzenbazlar var... İSG uzmanı bile değil... Konuşmasını bilmeyen, hitabet yoksunu ama sürekli bilimsel iyileştirmelerden bahsediyorlar..

Mide bulandırıcı bir sistemin iğrençlikleri bunlarla da bitmiyor... Ama insan artık tiksiniyor..
Bide herkes çok şişiriyor bizim mesleği gazetede saçma sapan haber yapıyorlar 10000 lira kazanıyorlar her ay diye.Doğal olarakta herkes balıklama atlıyor bizim mesleğe çok uzman doldu piyasada bu da fiyatların dibe vurmasına yol açtı.

gülizar akdeniz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
OSGB de İşe başlayalı 3 ay oldu.A sınıfı altında c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yapıyorum.İnşaat sektöründe ilk deneyimim.2000tl maaşla başladım.sizce iyimi kötümü ?

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
OSGB de İşe başlayalı 3 ay oldu.A sınıfı altında c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yapıyorum.İnşaat sektöründe ilk deneyimim.2000tl maaşla başladım.sizce iyimi kötümü ?
2000 net mi brüt mü;? tam zamanlı heralde?
yol yemek sgk vs.. ne alemde?

volkan volkan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
ne iyi mükemmel :D
ya siz yaptığınız işin farkında deeğilsiniz y ada ben çok garantic iyim
zaten kanun sizi korumuyor işveren korumuyor hiçbir güv ence yok iyi diyosunuz

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
inşaat için 2000 bence az.. c olsanız bile.. ama fazla veren yok.. düşük fiyatlara kabul eden çok..
ben 2 gün için 1000 e anlaştım hastane için.. az diyorum. ama hastane olduğu için anlaştım.. yinede facia hastana sahibine bişileri kabul ettirmek..

gülizar akdeniz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Yol ücreti bana ait,yemeği müteahhit karşılıyor.

arda GÜNDÜZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tebrik ederim.

A sınıfıyım 32 mobilya firmasına bakıyorum. Ambulans sesi duysam eyvah yine ne oldu, itfaiye sesi duysam yine neresi yanıyor demekten pisikolojim bozulmaya başladı. Süreler gerçekten dedikleri gibi artarsa bakacağım firma sayısı azalacak içlerinden kurumsal olanları seçip yola onlarla devam edeceğim. Süreler değişmez ve yetkimiz bu kadarla kalırsa ciddi bu işi yapmama taraftarıyım. Hem öyle rakamlar duşunduğunuz gibi yüksek değil. Bu işe giren 1000 pişman girmeyen 1....

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İnşaat sektörü için min. 3000 yeni başlayan birisi için ayrıca yol yemek sigorta olmalı diye düşünüyorum.Çünkü inşaat bu işin yapılabileceği en son yer muhattabınız olacak kişilerin çoğu okuma yazma dahi bilmiyor laf anlatamıyosunuz bu adamlara.Devlette sınav yap sertifika ver diyor.Çok zor inşaatta çalışacak arkadaşlara allah kolaylık versin

mkekin1970

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
inşaat sektörü çok tehlikeli sınıfta olması ve a sınıfı iş güvenliği uzmanını yardımcısı olmanız size tecrübe kazandırır . Bence iyi bir deneyim olur eğerki bilgileri sizle paylaşırlarsa yada yönetmeliklere göre siz yorumlayın ve değerlendirin.

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
sadece yol benden yemek mütahitten demişsiniz. sgk nız tam yatıyor mu? 2000 brüt mü? kaldıki yol neden sizden? üzgünüm ki banada az geldi..

Ayşenur Öz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
iş güvenliği uzmanının maaşı sizce ne olmalıdır?
yarı zamanlı çalışmalarda saat ücreti ne olmalıdır yada tam zamanlı uzmanın maaşı ne olmalıdır?

işyeri hekimleri için türk tabipleri odasının maaş çizelgesi var sitede belirttiğine göre 2011 yılı için işçi başına net 30.91 tl
rakam belirlemişler. 50 kişi çalışan işyerinde işyeri hekiminin maaşı 1500 tl civarında.

iş güvenliği uzamnı olarak maaş rakamlarını nasıl belirlemelyiz?

Saygılarımla.
Bu soru için teşekkürler Einstein,

İş Güvenliği uzmanlarına ve bu maaşları belirleyenlere sesleniyorum,

Bir İSG uzmanının ne kadar RİSK aldığını ve ne kadar yoğun çalıştığını biliyorsunuz.
Bir iş yerindeki bütün yükümlülükler de İSG uzmanına ait.
Herhangi bir problem, kaza bela olsa kim sorumlu?

Sorumluluğu da bir tarafa bırakalım, yapılacak ne iş varsa uzmanlar yapıyor.
Peki ne kadar maaş alıyor? 2-3-4 bin civarı A sınıfı uzman hayatı çalışmakla geçmiş, ne kadar alıyor en çok 5 bin. Tabi en tehlikeli yerlerde çalışarak..

Ya iş yeri hekimi ne alıyor hiç bir iş yapmadan, ya adamlar hiç bir iş yapmıyor.. Sadece oturuyor, oturuyor..İki tane hasta gelirse ne ala. Peki hal böyleyken kaç para alıyor? en az 8 bin.
Gelde kızma, bu nasıl adalet diye. Bütün OSGB patronları bunu bilmiyor mu? Bu nasıl bir para politikası, nasıl hesap?

Verilen para yapılan işe performansa göre belirlenir..Mesuliyeti yüksek işlerin maaşı da yüksek olmalı. Her firmadan uzman sorumlu. İnsanlar doktora sadece reçete yazdırmaya geliyor, işte adam bunu yaparak 8 bin alıyor. Tıp okumakla, mühendislik okumanın farkı da demeyin sakın..

Ayşenur Öz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
İş Güvenliği uzmanlarına ve bu maaşları belirleyenlere sesleniyorum,

Bir İSG uzmanının ne kadar RİSK aldığını ve ne kadar yoğun çalıştığını biliyorsunuz.

Bir iş yerindeki bütün yükümlülükler de İSG uzmanına ait.

Herhangi bir problem, kaza bela olsa kim sorumlu?

Sorumluluğu da bir tarafa bırakalım, yapılacak ne iş varsa uzmanlar yapıyor.

Peki ne kadar maaş alıyor? 2-3-4 bin civarı A sınıfı uzman hayatı çalışmakla geçmiş, ne kadar alıyor en çok 5 bin. Tabi en tehlikeli yerlerde çalışarak..

Ya iş yeri hekimi ne alıyor hiç bir iş yapmadan, ya adamlar hiç bir iş yapmıyor.. Sadece oturuyor, oturuyor..İki tane hasta gelirse ne ala. Peki hal böyleyken kaç para alıyor? en az 8 bin.

Gelde kızma, bu nasıl adalet diye. Bütün OSGB patronları bunu bilmiyor mu? Bu nasıl bir para politikası, nasıl adalet?

Verilen para yapılan işe performansa göre belirlenir..Mesuliyeti yüksek işlerin maaşı da yüksek olmalı. Her firmadan uzman sorumlu. İnsanlar doktora sadece reçete yazdırmaya geliyor, işte adam bunu yaparak 8 bin alıyor. Tıp okumakla, mühendislik okumanın farkı da demeyin sakın..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.