Soru : İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Ahmet ŞİMŞEK (Hakiki)

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
[QE="gülizar akdeniz, post: 211766, member: 80956"]OSGB de İşe başlayalı 3 ay oldu.A sınıfı altında c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yapıyorum.İnşaat sektöründe ilk deneyimim.2000tl maaşla başladım.sizce iyimi kötümü ?
A sınıfı yardımcısı olarak başladım diyorsun bence iyidir.[/QUOTE]
Kötü

Ahmet ŞİMŞEK (Hakiki)

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar merhaba, yaptığınız işin farkında olun, düşük fiyatlara kendinizi riske atmayın.aralık 2014 sınavı ile b sınıfı oldum, 3 iş görüşmem oldu, bir osgb tam zamanlı 3000 tl teklif etti, diğerleri de 3500 tl teklif ettiler. Ben bu işin risk düzeyine bakınca bu kadar ucuza yapılmaması taraftarıyım.
Unutmayın ki bir osgb sizin üzerinizden ortalama 12,000 tl - 15,000 tl arası net para kazanıyorlar. İş görüşmelerimde de bunu gündeme getirdim. Ben şahsen 5000 tl den aşağı çalışmayı düşünmüyorum. Uzman üzerinden para kazanılacaksa, uzmanın hakkını da verecekler.Uzman olan sizlersiniz ve bu iş yapılacaksa size muhtaçlar. Osgb dediğiniz yeler sadece bağlantı noktaları, asıl iş sizin omuzlarınızda. bunu sakın aklınızdan çıkarmayın.

2015 YILI ÜCRETLİ ÇALIŞAN MÜHENDİS MİMAR VE ŞEHİR PLANCISI ASGARİ ÜCRETİ 3000 TL. OLARAK BELİRLENDİ
Bunu baz alırsak C için en az 3.000, B için 5.000, A için 7.500 TL'den aşağı çalışmamak uygun olur.

mühendis85

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar merhaba, yaptığınız işin farkında olun, düşük fiyatlara kendinizi riske atmayın.aralık 2014 sınavı ile b sınıfı oldum, 3 iş görüşmem oldu, bir osgb tam zamanlı 3000 tl teklif etti, diğerleri de 3500 tl teklif ettiler. Ben bu işin risk düzeyine bakınca bu kadar ucuza yapılmaması taraftarıyım.
Unutmayın ki bir osgb sizin üzerinizden ortalama 12,000 tl - 15,000 tl arası net para kazanıyorlar. İş görüşmelerimde de bunu gündeme getirdim. Ben şahsen 5000 tl den aşağı çalışmayı düşünmüyorum. Uzman üzerinden para kazanılacaksa, uzmanın hakkını da verecekler.Uzman olan sizlersiniz ve bu iş yapılacaksa size muhtaçlar. Osgb dediğiniz yeler sadece bağlantı noktaları, asıl iş sizin omuzlarınızda. bunu sakın aklınızdan çıkarmayın.

Özellikle inşaat sektöründeyseniz OSGB bir uzmandan yaklaşık olarak 30.000 ila 50.000 arasında para kazanıyor...

arda GÜNDÜZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merak ediyorum rakamı az bulanlar, dip diyenler acaba sadece bilgisayar başında oturup ahkam mı kesiyorlar yoksa çalışıyorlar mı? Çalışıyorlarsa ne kadar alıyorlar?

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
5000 az bence.. B sınıfı 7 binden A sınısı 10 binden aşağı çalışmamalı..
iş çok zor.. evrak işi yapmaktan nefes alamıyorum ben.. o sebeple tavsiyem düşük rakamlara çalışılmaması..

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merak ediyorum rakamı az bulanlar, dip diyenler acaba sadece bilgisayar başında oturup ahkam mı kesiyorlar yoksa çalışıyorlar mı? Çalışıyorlarsa ne kadar alıyorlar?
ben çalışıyorum.. 25 saatimi veriyorum aylık. çok tehlikeli, tehlikeli ve az tehlikeli sınıfta. saati ortalama 50 TL. 180 saatten bu şekilde tam zamanlı çalışsam 9000 kazanırdım. ama şu var, arada tehlikeli sınıf rakamı aşağı çekiyor.. tam zamanlı çok tehlikeli sınıfta 10 bin de naşağı kimse beni çalıştıramaz.. sizde çalışmayın...

arda GÜNDÜZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben çalışıyorum.. 25 saatimi veriyorum aylık. çok tehlikeli, tehlikeli ve az tehlikeli sınıfta. saati ortalama 50 TL. 180 saatten bu şekilde tam zamanlı çalışsam 9000 kazanırdım. ama şu var, arada tehlikeli sınıf rakamı aşağı çekiyor.. tam zamanlı çok tehlikeli sınıfta 10 bin de naşağı kimse beni çalıştıramaz.. sizde çalışmayın...
İş tam zamana dönünce rakamlar inanılmaz düşüyor maalesef, hayaller ve gerçekler örtüşmüyor :(

servet yortumluk

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ortak noktada buluşmak şart, aksi halde herkes bu bilinmezlik sarmalında döner durur,
kolay gelsin,

Allper85

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
2015in başından beri b sınıfı uzman olarak iş arıyorum. Isin durumuna göre 3000-3500 istiyorum. Işler zaten hep çok tehlikeli de artış durumunu cmrtesi tam gün ve şehir disina cikis durumuna göre karar veriyorum. Iyice bunaldim artik. Yaklasik 1 yil bireysel ve osgb olarak deneyimim var. En son gorusmem de 1800 lira diyor ve bunu da adamı ingilizcemin iyi olduğuna ikna ettikten sonra söylüyor. C sinifi olarak 1000 lira ve ilk iki ay sigortasiz olarakta duymuslugum vardi. Siz nelerden bahsediyorsunuz arkadaslar. Ankara piyasasi bu iste diger yerleri bilmem. Ekimden beri calismiyorum ve iyice bunaldim sonra dusuruyorlar ucretleri diyorsunuz. 1500 liraya güvenlik elemani olalim daha iyi.

servet yortumluk

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu anlattıklarımızı bakan duysun da ona göre önlem alsın,
kardeşim devir gemisini kurtaran kaptan devri o yüzden bu işe gönül verenlerin çoğunun durumu senden farklı değil,
ben kendi mesleğimi yapıyorum dersen senden mutlusu yok derim, kolay gelsin,
kazasız günler dilerim,

Scfb

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)

Osgb leride düşünün biraz az maaş isteyin

servet yortumluk

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Aslında adaletli paylaşım olsa herkes mutlu olacak,
kolay gelsin,

Scfb

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Aslında adaletli paylaşım olsa herkes mutlu olacak,
kolay gelsin,
Herkesin farklı para alması en güzel adalet daha ne olsun. herkes eşit alsa daha kötü ya. adam 10 bin kazanıyosa hak ediyo. bin lira kazanıyosa o da onun hakkı.

dcskn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
2015in başından beri b sınıfı uzman olarak iş arıyorum. Isin durumuna göre 3000-3500 istiyorum. Işler zaten hep çok tehlikeli de artış durumunu cmrtesi tam gün ve şehir disina cikis durumuna göre karar veriyorum. Iyice bunaldim artik. Yaklasik 1 yil bireysel ve osgb olarak deneyimim var. En son gorusmem de 1800 lira diyor ve bunu da adamı ingilizcemin iyi olduğuna ikna ettikten sonra söylüyor. C sinifi olarak 1000 lira ve ilk iki ay sigortasiz olarakta duymuslugum vardi. Siz nelerden bahsediyorsunuz arkadaslar. Ankara piyasasi bu iste diger yerleri bilmem. Ekimden beri calismiyorum ve iyice bunaldim sonra dusuruyorlar ucretleri diyorsunuz. 1500 liraya güvenlik elemani olalim daha iyi.

Size katılmamak mümkün değil. Ben de Ankara'da ikamet etmekteyim. B sınıfı uzman olarak görüşmelere gittiğimde çok tehlikeli işler için genel olarak ortalama 2000 TL teklif ediliyor(2 ay çalıştıktan sonra 2250 diyenler var,bir de bu maaşa üzerinize şehir dışı yükleniyor).C sınıfları için dediğiniz gibi 1000-1250 duymuşluğum var. Maalesef bu işin büyük riski bu rakamları karşılamıyor. Bireysel çalışmak veya bir fabrika veya işletmenin bünyesinde uzman olarak işe başlamak en uygunu(fakat bunlar için de ciddi şans lazım). Bu şekilde emin olun ki insan sektörden soğuyor sektör değiştirmeyi düşünüyor.

Beka Kavgaoglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Size katılmamak mümkün değil. Ben de Ankara'da ikamet etmekteyim. B sınıfı uzman olarak görüşmelere gittiğimde çok tehlikeli işler için genel olarak ortalama 2000 TL teklif ediliyor(2 ay çalıştıktan sonra 2250 diyenler var,bir de bu maaşa üzerinize şehir dışı yükleniyor).C sınıfları için dediğiniz gibi 1000-1250 duymuşluğum var. Maalesef bu işin büyük riski bu rakamları karşılamıyor. Bireysel çalışmak veya bir fabrika veya işletmenin bünyesinde uzman olarak işe başlamak en uygunu(fakat bunlar için de ciddi şans lazım). Bu şekilde emin olun ki insan sektörden soğuyor sektör değiştirmeyi düşünüyor.
2000 tl şaka gibi. Sömürü böyle oluyor bu işlerde.

Caner Gayıp

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşım bu işi basitleştiren boş uzmanlar.
O paraya ben köpek bile gezdirmemki onca insanın sorumlulğunu alayım bikaç gereksiz gidip ne teklif edilirse kabul ediyor sonra böyle oluyor.
Anlamadığım okadar uğraşıp para verip kursa gidip bi belge alıp 1000-1250 tlye çalışan cahil zihniyet neden olaki gidip hiç zahmet vermeden bir fabrikada yada sıradan biyerde sadece kendi yaptığı işin sorumluluğunu alarak çalışmaz?
B sınıfı en az 4000 C içinde en az 1700-2000 tabanında olmalı bence siz 2000teklif ettiklerinde masadan direkt kalksanız hiç konuşmadan bikaç kişi aynı şeyi yapsa o fiyatlar kendiliğinden bizim belirlediğimiz düzeye çıkar.

Senin 2000 bin liraya köpek gezdirme kardeşş..
Millet işsiz millet tecrübesiz.
işsizliğin ne demek olduğunu bilmiosun bari sus..

Sanki her yerde 1000 1500 e maaş dağatıyorlar iş var da millet yapmıyor o yüzden isg oluyor psikopat ya ...

Tecrüben yoksa yeniysen 1000 e de 1500 e de mecbursun çalışacaksın. Hatta gerekirse kendinle alakasız işleri bile yapacaksın belkide az izin kullanacaksın...

Bunların hepsi o 1-1,5 yıllık tecrübeyi edinip kendini yetiştirene kadar.
Sonrasında sen başlayacaksın tecrübeni konuşdurmaya şartlarını sunmaya
Bu iş böyledir...

Kimse sana tecrübesizsen gel benden sana 2500 3000 demez ...bunu ancak 2 şekilde duyarsın
1.si ya adam sana bu maaşı veririm ama hiç bi işe karışmayacaksın ben işime bakıcam bişi olursada sorumluluk sende der
2.si vardır bir sırtını dayadıgın akraban yada bir torpilin girersin

başka türlü imkanı yokkk..

O yüzden insanları aşağılayıp hor göreceğinize empati yapın....

Sabri Özsağ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Piyasa şartları gereği iş yeri hekimi baz alınabilir. İş güvenliği uzmanı (mühendisler) tmmob tarafından belirlenen 3.000Tl aylık ücreti karşılayacak şekilde 200 saat aylık çalışma saatine göre C sınıfı 15Tl/saat, B sınıfı 22,5Tl/saat, A sınıfı 30Tl/saat olabilir.
C sınıfı 2/4 işyeri hekimi saat ücreti
B sınıfı 3/4 işyeri hekimi saat ücreti
A sınıfı 4/4 işyeri hekimi saat ücreti

arda GÜNDÜZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Süreler uzatılınca 3kuruşa iş alan osgbler ne yapacak. 1000 tl C ye ücret verenler 250 tlyemi düşecek. Bekleyip göreceğiz.

Ahmet Aktürkoglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Piyasa şartları gereği iş yeri hekimi baz alınabilir. İş güvenliği uzmanı (mühendisler) tmmob tarafından belirlenen 3.000Tl aylık ücreti karşılayacak şekilde 200 saat aylık çalışma saatine göre C sınıfı 15Tl/saat, B sınıfı 22,5Tl/saat, A sınıfı 30Tl/saat olabilir.
C sınıfı 2/4 işyeri hekimi saat ücreti
B sınıfı 3/4 işyeri hekimi saat ücreti
A sınıfı 4/4 işyeri hekimi saat ücreti
TMMOB mühendis maaslari 3.000 TL den az olamaz derken brüt 3.000 TL yi kastediyor, net degil.

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar 2000 sabit, 217 saat için saat başına 25 tl teklif aldım. 2000 sonrası prim usulü olacak. yani saat başı çalıştıkça para alıcam.. 217 saati dolduracak kadar müşteri bulmak bana kalacak tabi.. yoksa nasıl verim diyor osgb. yada prim mirim düşünme, 5000 net verelim dediler. kabul etmedim tabi.. düşünüyorum...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.