Soru : İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

huner46

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Osgb ler işi kaçırmamak için çok düşük fiyat veriyorlar maalesef. 10- 12 dairelik inşaata aylık 250-300 tl fiyat verilirse nasıl ayakta kalacaklar merak ediyorum.

Hasan ç.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Osgb ler işi kaçırmamak için çok düşük fiyat veriyorlar maalesef. 10- 12 dairelik inşaata aylık 250-300 tl fiyat verilirse nasıl ayakta kalacaklar merak ediyorum.

3-5 kapanmaya başladılar zaten...

Adem YAŞAR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Aslında bu konuda birazda suç bizde. Biz uzmanlar olarak hakkımızı aramazsak ücret 3 olmuş 5 olmuş bunu konuşmanın anlamı yok ben kendi kafamda Erzurumdan Ankaraya taşınmayı düşündüm. Erzurumda 5000 lira veriliyorken bu rakam Ankara da 3000 lere kadar iniyor maalesef ki birazda damdan düşer gibi yüksek lisans yapıp B olanlar fiyatları çok düşürüyor. Adamlar yeterki iş olsun 2000 lira ya çalışırım diyor. Bence bu mantığın yanlış olduğunu herkese anlatmalıyız. Ayrıca bu şekilde B olanlar özellikle yanlış anlaşılmasın bayanlar osgb de çalışıp muhasebesine bakıyor ama sahaya çıkmıyor. Yerine başka erkek bir uzman gidiyor. İş kazası olursa başına gelecekleri bilmiyor. Artık aklımızı başımıza alalım bu şekilde çalışmayı kabul etmeyin. Ben Ankara için diyorum 4000 - 5000 liraya B sınıfı olarak çalışırım. Altına çalışmayı düşünmedim düşünmemde

Abdullah HATİPOĞULLARI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Şahsi fikrimi soracak olursanız iş güvenliği uzmanlığı da mühendisliklere döndü atı alan üsküdarı geçti artık geride kalan artıkları toplama kaldı. Millet olarak bir şeyi tutturdu mu cılkını çıkarana kadar yükleniyoruz. Gelmeyin artık millet para kazansın diye isg ye yönelirken hem kendilerini hem de bu sektörde çalışanları aç bırakmaya başladılar kimsenin haberi yok. Artık C sınıfı zaten bitti. B de eh işte A para kazanıyor. Sanırsam 3 yıla kadarda hepsi kapanır.

ayşe y.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
peki çalışan maaşa ne zaman hak kazanır?

baki karaman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
peki çalışan maaşa ne zaman hak kazanır?
ne zaman hak eder deseniz.o zaman cevap hizmeti verdiği süre bitiminde derdim.Ancak yıllık izin hafta tatili istisna bu söylediğime. Çalışan aylığını peşin isteyebileceği gibi 15 gün ya da başladıktan sonra 1 veya 2 hafta sonra da verilmesini anlaşabilirler. Bu anlaşmaya bağlı. Süreli sözleşmelerde diyelim ki 3 senelik belirli süreli sözleşme imzalanmış ise işveren başladıktan sonra söz gelimi işe başladıktan sonra 3 ay sonra çıkış verirse geriye sözleşmede kalan 33 aylık ücreti çalışan hak etmiş sayılır. Bu konuyu neden gündeme getirdiğinizi anlayamadım çünkü az bir maaşın 1 ay sonra alınması neden sorun çıkarabilir ki. Adam ödemiyorsa zaten ne zaman hak kazanıldığının bir anlamı yok.hukuki süreçler çok zahmetli ve süre alıyor. Kolay gelsin arkadaşlarım. Her şey gönlünüzce olsun..

ayşe y.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
1 aydır bi osgb de asgari ücrete çalışıyorum ve maaş yatmadı. sorduğumda açıklama biz peşin para vermiyotuz olarak geldi. ancak gelecek ay alabilirmişim ve mevzuatta bulamadım. iguym ama daha kendime hayrım yok. onun için sordum

baki karaman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
1 aydır bi osgb de asgari ücrete çalışıyorum ve maaş yatmadı. sorduğumda açıklama biz peşin para vermiyotuz olarak geldi. ancak gelecek ay alabilirmişim ve mevzuatta bulamadım. iguym ama daha kendime hayrım yok. onun için sordum
Bu durumda 4857 sayılı Kanunun maaş ödemesinin gecikmesi ile ilgili maddeyi gerekçe gösterip, haklı gerekçe ile ayrılabilirsin .Dilekçe verirsen vermedi diyebilir onun için noterden bildir haklı gerekçe ile ayrılacağını yönetmelikdeki İGU bu durumda 12 aylık peşin maaşını alır maddesini de işleme koymak için ihtarında belirt. Yeni başladığından 2 aylık deneme süresi imzalatmıştır bu durumda bu sürenin geçmesinden sonra ihtarı gönder çünkü deneme süresi özel bir geçiş dönemi olduğundan tazminatsız çıkarabilir. Bu arada paranı almak için gerekçeler göstererek paranı kurtarmaya bak. Gerekçe bulmak zor olmayacaktır her zaman masraflarımız oluyor zaten. Falanca yakınım hasta, SSK karşılamıyor korse lazım , platin takılacak platine 650 Tl istiyorla, göbek fıtığı ameliyatı olacak yakınım .... içi yama ve ameliyat ipi istediler 800 TL, Elektri faturamı ödeyemedim kesildi açtırmak için .... gibi, vs. Başlangıçta peşin alırım diye anlaşmadıysan adam da haklı çıkabilir.yazılı bir şey varmı ıslak imzalı. Zaten ay bitmiş şimdi çalıştığın o ayı ödemesi gerekir. Kolay gelsin.. Koparabildiğin kadar koparıp bir an önce uzaklaş eğer durum devem ederse. Durumu düzelecek gibi görürsen devam edersin de ... Kolay gelsin...

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Üniversite mezunusunuz,İŞ GÜVENLİĞİ UZMANISINIZ.Asgari ücretle çalışıyorsunuz?

ayşe y.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
sigortam yatıyo ve asgari ücret... gittiğim firmalarda benden daha yüksek alan çalışanlar var ve adımız uzman sanki piyasayı bilmezmiş gibi çok çok alıyoruz zannediyolar

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
sigortam yatıyo ve asgari ücret... gittiğim firmalarda benden daha yüksek alan çalışanlar var ve adımız uzman sanki piyasayı bilmezmiş gibi çok çok alıyoruz zannediyolar
Şehir efsanesi zannediyordum ama ilk defa asgari ücret alan İGU ile karşılaştım.Çok tuhaf bir durum.

Abdullah HATİPOĞULLARI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Kardeş asgari ücrete çalışacağına tezgahtarlık yap işi küçümsediğimden değil hiç değilse riski yok. Yazık etmişsin kendine.

ömer salih

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Forumlarda herkes defalarca yazdı asgari ücreti kabul etmeyin direnin bu ücretlere diye kimse kabul etmesin diye ama nafile... bugün asgari ücreti siz kabul edersiniz yarın 900 liraya Ahmet, Mehmet kabul eder. Sanırım her geçen gün dibe gidiyor bu meslek.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Forumlarda herkes defalarca yazdı asgari ücreti kabul etmeyin direnin bu ücretlere diye kimse kabul etmesin diye ama nafile... bugün asgari ücreti siz kabul edersiniz yarın 900 liraya Ahmet, Mehmet kabul eder. Sanırım her geçen gün dibe gidiyor bu meslek.
1300 lira nedir arkadaş şaka olmalı? Biz 3 yıl önce 2000 e çalışmıyorduk.Bitirdiler C sınıfını

emine CELEP

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Şu anda tekniker olarak çalışıyorum ve 2000tl maaş alıyorum fakat yılbaşından sonra uzman ve tekniker maaşlarının artacağına dair bi yazı okumuştum bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

ömer salih

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Şu anda tekniker olarak çalışıyorum ve 2000tl maaş alıyorum fakat yılbaşından sonra uzman ve tekniker maaşlarının artacağına dair bi yazı okumuştum bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
tekniker 2000 alıyorsa uzman nasıl asgari ücret alıyor sanırım şehir farklılıkları. İstanbulda yaşayan adamla kütahya da yaşayan adam aynı değil.

Abdullah HATİPOĞULLARI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Şu yıla kadar tavsiye ediyordum insanlara ama artık gelmeseler bölüme iyi olacak hem kendi maaşlarını hem de diğer uzmanların maaşlarını düşürdüler.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
tekniker 2000 alıyorsa uzman nasıl asgari ücret alıyor sanırım şehir farklılıkları. İstanbulda yaşayan adamla kütahya da yaşayan adam aynı değil.
hadi 300-500 oynasın uzmanın asgari ücret alması nedir ya.Sözün bittiği yer

ömer salih

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
hadi 300-500 oynasın uzmanın asgari ücret alması nedir ya.Sözün bittiği yer
Fark bana kalırsa yaşanan şehirler.Adamlar izmitteki fabrikayı uşağa, afyona, kutahyaya taşıyor çünkü isci parası ucuza geliyor insan çok köylerden akın akın 900 liraya çalışmaya gelenler oluyor. Şimdi o fabrika daki uzman ne alacak 2000 mi hayır en fazla 1300 sanırım mantığı anladiniz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.