Soru : Iş Güvenliği Uzmanı Olarak Görevlendirilen Memura Yapılacak Ödeme

polat1980

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar herkes bimere şikayet yazsın. Her kurumdan şikayet gelirse belki sorunun farkına varılır. Bir kurumda mesala 175 saat sözleşme yapan birinin diyelimki asli isi uzmanlık değil. Peki kalan 5 saat çalışma süresincede hangi asli isi yapacak. Biri bunu aciklasin. Amirine kurumuna göre ücret ödenecek. Sen atandin yok sen muhendis olarak çalış ek görev yap demek kurumların elinde. Çünkü isg Uzm diye bir kadro yok devlette. Olmayan kadroya kimi atiyosun lafta atandin senin isin sadece bu diyip konuyu gecostiriyor. Bu isg Uzm kafadan saçma bir kavram. 2 yil okuyan da 4 yıl okuyan da oluyor. Peki stadın diyelim kadroya bi kere kafadan ayni ücreti almiyolar. Standartlaştırılması devlet personel başkanlığınca boyle bir kadro açılıp sartlatlari ücreti belirlenmesi. Kanunun maddesi değiştirilmel . Asli is falan ibaresi kaldırılmalıdır. İsg Uzm olanlar ekstra su kadar para alır denmeli bu kadar basit. Saçma sapan işlerle ugrastirip oyaliyolar. Tüm kamu devreye girince bu isi boyle yaparlar zaten. Ayrıca bu kadro zaten atamali ve tam zamanlı olmalı. Aksi taktirde ücret alınsın diye pesges kadrosu olur.
Her kelimesine katılıyorum.Kesinlikle kanun değişmeli.Asıl iş lafı kaldırılmalı.Tam zamanlı olması gerekli.Kadro olması lazım.4 yıllık ve 2 yıllık olarak ücret belirlenmesi gerekir.

cihat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ben kadro vereceklerini zannetmiyorum. dediğiniz gibi 2 yıllık bitireni var, 4 yıllık bitireni var, öğretmeni var, mühendisi var, hadi hepsini geçtim a sınıfı var, b sınıfı var , c sınıfı var kime hangi kadroyu verecekler. çok ince bir çalışmanın yapılması gerekir ki bunu da yapmazlar. peki ne yaparlar çalışma bakanlığında olduğu gibi açıktan atama yaparlar.. tabi burada başka bir sıkıntı var çalışma bakanlığı iş güvenliği uzman yardımcısı ataması yaparken sadece belirli mühendislik dallarında atama yapıyor, bence bu şekilde bir istihdama giderler ve eksik personel olan kurumlarda da bizim gibi belge sahiplerini yasada belirtilen sürelerde görevlendirip, işin içinden çıkarlar. 1200 tl gibi bi ücreti ödemek için bile 40 takla atan zihniyetten belge sahiplerine kadro verelim gibi bir düşünce beklemek, çok büyük bir gaflet olur.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.