Iş Güvenliği Uzmanlarının Verdiği Eğitim Sonunda Düzenlediği Belge Sertifika Mı Katılım Belgesi Mi?

emine ber

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
15 kişinin çalıştığı az tehlikeli işyeri için eğitim sonunda değerlendirme yapıp ekteki gibi eğitim katılım formu düzenlememiz yeterli midir?
not:bu formu siteden almıştım

Ekli dosyalar

• EĞİTİM-KATILIM-FORMU.xls
    52 KB · Görüntüleme: 1,040

emine ber

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ayrıca eğitim saati 4 saat mi olmalı,sağlık konuları işyeri hekimi tarafından verilmeli.Yoksa 8 saat olarak verebilir miyim?
teşekkürler

Sonay ŞENTÜRK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerine sözleşme yapmadan risk analizi, acil eylem planı yaptım başka bir işyerinde sigortalı olarak çalışıyorum herhangibir faturalandırma işlemi olmadı daha doğrusu kesme yetkimiz var mı? ilk işlerimden bir tanesi ancak , eğitim verebilmem için sadece 1 gün sigortalı olmam yeterli mi?Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

muratdurmus

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerine sözleşme yapmadan risk analizi, acil eylem planı yaptım başka bir işyerinde sigortalı olarak çalışıyorum herhangibir faturalandırma işlemi olmadı daha doğrusu kesme yetkimiz var mı? ilk işlerimden bir tanesi ancak , eğitim verebilmem için sadece 1 gün sigortalı olmam yeterli mi?Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
Az tehlikeli yerlerde risk analizi ve acil durum eylem planı hazırlayabilirsiniz. Herhangi bir fatura kesmek için şahıs şirketi kurmanız gerekir ama bu maliyetli olur bununla uğraşmamak için işlemleri yaptığınız işyerin de işlemlerin süresi boyunca sigortalı görünmeniz gerekir. Yani bence risk analizi ve acil eylem planını ve eğitimi verdiğiniz tarihler boyunca sigortalı görünmek yeterlidir. İş güvenliği eğitim belgesi, sınav evrağı ,katılımcı listesi , kişisel koruyucu teslim formunu mutlaka ekleyiniz.

Sonay ŞENTÜRK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Murat Bey şöyle bir durum oldu risk analizi ve acil eylem planını yapmıştım dolayısyla tarihi önceden attım , eğitimi başka yerden alcaktı işyeri fakat alamadı benim vermemi istediler eğitimi verirsem tarihini farklı atsam olur mu?

muratdurmus

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Acil durum eylem planı ve risk analizini yaptığınız tarihte sigortalı değilseniz yeni bir risk analizi ve acil durum eylem planı hazırlayın ve bu tarihlerde sigortalı görünün. Ayrıca aynı gün eğitimleri de verebilirsiniz. Tabi bu bir süreç olduğu için bence 2 gün sigortalı görünmeniz uygun olur diye düşünüyorum. Sonuçta risk analizi ve acil durum için ayrı, eğitimler için ayrı ücret talebiniz olacak.

Uğurcan Hiçsönmez

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Eğitim katılım formu örnek

Ekli dosyalar

• EĞİTİME KATILIM FORMU1.xlsx
    11.6 KB · Görüntüleme: 691

fatihgalip

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Arkadaşlar meraba daha önceki sinavlarda basarisiz oldum. Bi önceki sinavada dilekçe verdim katilamadim 24 mayis sinavina katilabilirmiyim

fatihgalip

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
seteşekkürler 167600' Alıntı:
Katılabilirsiniz
Selim bey tesekkurler tekrar dilekçe vermeden duyurudan sonra ücret yatirip girebilirim diye anliyorum çok saolun

niluferkamisli

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bu konu hakkında bilgisi olan var mı.?
hangi kanun veya ilgili yönetmeliklerde geçmektedir..??
bu belgede olması gerekenler nelerdir..??
eğitim alan işçinin adı belgede yazılmalı mıdır imzası olmadı mı..?
eğitim veren uzmanın sınıfı ne olmalıdır..?
işveren veya işveren vekili imzası vb olmalı mıdır..?
eğitim konusu ayrıntılımı başlık halinde mi yazılmalıdır ?

Ben bir osgb de çalışıyorum ve temel iş sağlığı güvenliği eğitimi verdikten sonra şirket logomuzun olduğu katılım belgesini veriyoruz. Zaten belgenin üzerinde Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Katılım belgesi yazıyor. Onun dışında eğitimin yapıldığı tarih, eğitimi alanın adı ve eğitimin nerede verildiği yazılmalı. Daha sonrasında ise alt kısmına eğitimi veren, işveren / işveren vekili ve eğitimi alan şeklinde imza kısmı olmalı. Ad soyad imzalar atılacak. Siz bireysel mi çalışıyorsunuz bilmiyorum ben osgb ye bağlı olduğum için eğitimi veren kısmına şirketin kaşesini basıp ad soyad yazıp imzalıyorum. İşveren ve eğitimi alana da imzalattıktan sonra hizmet verdiğiniz şirkete teslim ediyorsunuz. Bu belgeler çalışanların özlük dosyalarında saklanıyor.
Ayrıca çalışanın eğitime katıldığını belgelemek için eğitime katılım formu düzenleniyor. Bu formda eğitimin yeri, eğitimin tarihi, eğitimin konusu, eğitimin süresi, eğitimi verenin adı soyadı, görev ünvanı ve imzası yer almalıdır. Eğitime katılanlar kısmı da düzenlenip burada da eğitime katılanın adı soyadı, görev ünvanı ve imzası yer almalıdır. Bu formdan iki nüsha düzenleyin. Biri sizde diğeri işverende kalmalı. Çalışanların imzalarını aldıktan sonra formun alt kısmına şirket kaşenizi ve imzanızı atıyorsunuz, aynı şekilde işverenin de şirket kaşesi ve imzasını alıp olayı tamamlıyorsunuz. :) İyi çalışmalar.

niluferkamisli

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bu konu hakkında bilgisi olan var mı.?
hangi kanun veya ilgili yönetmeliklerde geçmektedir..??
bu belgede olması gerekenler nelerdir..??
eğitim alan işçinin adı belgede yazılmalı mıdır imzası olmadı mı..?
eğitim veren uzmanın sınıfı ne olmalıdır..?
işveren veya işveren vekili imzası vb olmalı mıdır..?
eğitim konusu ayrıntılımı başlık halinde mi yazılmalıdır ?
Temel İş Sağlığı Güvenliği Eğitiminde parantez içerisinde eğitimin alt başlıklarını verebilirsiniz. Diğer eğitim konularınızda sadece ana başlığı atmanız yeterli.

niluferkamisli

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
arkadaslar bir sorum olacak sizlere... Şimdi bildiğiniz üzere risk değerlendirmesi ekiple yapılır. Ancak işveren yapar veya yaptırır da diyor yönetmelikte. şimdi hekim ve uzman calıstırma zorunlulugu olmayan yani 50 kişi altı calısanı olan işverenin, risk ekibinde uzman ve hekim yer almayıp dışarıdan herhangi bir uzmandan destek alıp (yani ona yaptırıp) risk analizinin de altına ; işveren, destek elemanı,çalışan temsilcisi imza atsa olur mu? yani ekipte illaki uzman veya hekim mi olmalı ? eğer suan 50 kişi altında ise calısanı uzman çalıştırma zorunlulugu yoksa yani yukarıdaki saydığım 3 kişinin imzasıyla , diyelimki bide bizim imzamızla destek elemanı olarak atarsak bu analiz geçerli olurmu? Bireysel calısan arkadaslar suan geçerli uygulamada nasıl yapıyorlar? değerli cvplarınız için teşekkürler.
Benim bildiğim işveren işyerinde tek kendisi gözüküyorsa kendisi risk analizi yapabilir. Ama az tehlikeli sınıfta çalışanlar için osgb ya da bireysel çalışan uzmana risk analizi yaptırıp altına işveren veya çalışan temsilcisi imza atabilir. Ama çok tehlikeli ve tehlikeli sınıfta uzman çalıştırma zorunluluğu var.

hatice tozcu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
r
Az tehlikeli yerlerde risk analizi ve acil durum eylem planı hazırlayabilirsiniz. Herhangi bir fatura kesmek için şahıs şirketi kurmanız gerekir ama bu maliyetli olur bununla uğraşmamak için işlemleri yaptığınız işyerin de işlemlerin süresi boyunca sigortalı görünmeniz gerekir. Yani bence risk analizi ve acil eylem planını ve eğitimi verdiğiniz tarihler boyunca sigortalı görünmek yeterlidir. İş güvenliği eğitim belgesi, sınav evrağı ,katılımcı listesi , kişisel koruyucu teslim formunu mutlaka ekleyiniz.
Murat bey bireysel olarak cumlenizin sonunda bahsettiginiz formlari duzenleyebiliyormuyuz

muratdurmus

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tabiki düzenleyebiliyorsunuz , hatta forumda bunların çok güzel örnekleri de mevcut. Bu konuda sorun yaşarsanız yardımcı olabilirim.

muratdurmus

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
zaten eğitim verdiğiniz işçilere katılım belgesi hazırlamanız gerekiyor.

fundasakal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
katılım belgesi dışında bir sınav da yapma zorunluluğu varmı acaba?

muratdurmus

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sınav yapmanız gerekiyor ayrıca bir de katılımcı listesi hazırlarsanız sağlıklı olur.

ismail ersoz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
eğitim verdikten sonra eğitim alana vericeğimiz bu sertifikaları nereden temin edicez.

muratdurmus

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
eğitim verdikten sonra eğitim alana vericeğimiz bu sertifikaları nereden temin edicez.
İnternette fazlasıyla örnek var. Ayırca sen kendinde güzel bir sertifika tasarlayabilir ve bunu yazıcıdan veya matbaa dan daha kaliteli bir baskı ile verebilirsin. Eğitim alan ve eğitim verenin imzası olmalıdır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.