Anket Iş Güvenliği Uzmanlarinin Gelecekteki Durumu

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GELECEKTEKİ DURUMU NASIL OLACAKTIR?

• Kullanılan toplam oy
    58

rs_6

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Diğer seçeneğini işaretleyen arkadaşların, mesaj ile kısacık da olsa düşüncelerini belirtmeleri faydalı olacaktır.

Ankete katılan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

adisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar benim acizane fikrim bu işinde bo..nun çıktığı yönündedir. buradan sadece devlet ve eğitim kurumları kazandı. 2 gün sonra çok çok düşük fiyatlara çalışan onbinlerce işgüvenliği uzmanı olacak piyasada. aynı madencilerin teknik nezaretçi belgesi, çevre mühendislerinin çevre sorumlusu belgesinde olduğu gibi..

ediko

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bence de işini düzgün yapan zaten para kazanıyordu ve kazanmaya devam edecek, kalanlar elenip gidecek.

Ayal

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar benim acizane fikrim bu işinde bo..nun çıktığı yönündedir. buradan sadece devlet ve eğitim kurumları kazandı. 2 gün sonra çok çok düşük fiyatlara çalışan onbinlerce işgüvenliği uzmanı olacak piyasada. aynı madencilerin teknik nezaretçi belgesi, çevre mühendislerinin çevre sorumlusu belgesinde olduğu gibi..
Benze bir durum LPG istasyonu Sorumlu Müdürlük için de sözkonusu. Düşüncem herkesin kendi mesleğinde bir şeyler yapmaya çalışması. Burada bahsi geçen konuların devlet bir iki düzenleme ile hemen suyunu çıkarmaktadır. Gereksiz yere bir sürü eğitime katılıp zaman ve para harcayarak; maddi ve manevi olarak yıpranmak anlamsız. Devlet kendisinin ayıbı olan güvenlik kültürünü okul öncesi eğitim aşamasından başlayarak topluma yerleştirememe başarısızlığının faturalayacağı bir kitle oluşturmaya çalışmaktadır. Her şey görüntüyü kurtarmak içindir. Boyanın altıyla pek ilgilenen yok. Normal eğitimini aldığı dallarda yeterli istihdam sağlayamadan , kanun çıkararak herhangi bir konuda istihdam patlaması olacağına inanmak çok safdillik olur. Böyle bir şey olabilseydi; bir gece bir kanun çıkarıp işsizliğe hemen çözüm bulunurdu. Yaşamın gerçekleri parmak kaldırarak kanun çıkartmayı pek ciddiye almaz. Bir şeyin altı doluysa uygulamada ondan iyi yönde beklentiler olabilir. Kanun çıkartarak ne ekonominin ne de doğanın yasalarının arkasından dolaşamazsınız. Onları hele hiç değiştiremezsiniz. Böyle bir şeyi aklından ufak bir kırıntı şeklinde dahi geçirmek, bilime inanmadığınızı bu konuyu hiç anlamadığınızı gösterir. 21 yüzyılda, Temel bilimler fakülteleri kapama aşamasına gelen bir ülkede yaşıyoruz. Bilime ve teknolojiye önem vermeyi ve saygıyı en son çıkan cep telefonunu alıp kullanmak zanneden bir ülkede isek, hiç bir konuda daha hiç bir başlangıcı yapamamışız demektir. Doğal olarak buna İSG de dahildir. Her şeyin temeli ulusal bir eğitim politikasında yatmaktadır. Çağın gerçeklerine uygun bilimi esas almış , bir milli eğitim politikanız olmadan hiç bir yere gidemezsiniz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.