TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Iş Güvenliği Ve Uzmanlığı Sınavı Için 3. Sınav Hakkı

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında hulusy tarafından paylaşıldı.

1. hulusy

hulusy TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)

Arkadaşlar,
    bu kadar kavram ve konu karmaşası ve hatalı değişen cevapların olduğu sınavlarda 2 defa başarısız olanların 3. bir sınav istemek hakkı olduğu kanaatindeyim, bu hakkı bizim istemeden alamayacağımız kesin, bu konuda birlikte hareket ederek bir başvuru yapalım . Site yönetimininde katkılarını bekliyoruz.

2. A.İLKAN BEYAZ

A.İLKAN BEYAZ TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

28 mayıs 5510 sayılı kanundandı 18 agustos ie 6331 sayılı kanundan dolayısıyla yeni bi hak daha olmalı size katılıyorum
    zaten işsiz olan bircok kişi var herseyde para istiyolar soru itirazı para sınav sonucuna itiraz para belge alcan kagıt parcası sınavı kazanman yetmiyo onada para vermessen alamıyo sınava gircen para egitime para selam varsen para istiycekler yakında

marilor bu yazıya teşekkür etti.
  3. TÜİSAG GOOGLE MAIL GRUBUNA KATILDINIZ MI ?

Gün içerisinde mevzuatlardaki gelişmelerden ve sitemizde paylaşılan önemli belge ve dosyalardan sizleri hızlı bir şekilde haberdar edebilmemiz için 21.500 üzerinde üyesi bulunan Google Mail grubumuza bekliyoruz. Üyelik için aşağıdaki adrese tıkladıktan sonra çıkan kutucuğa mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. Akabinde mail adresinize gelecek olan maili onayladığınız taktirde grubumuza katılımınız tamamlanacaktır. 
    Grubumuza katılmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayın;

http://groups.google.com/group/isgfrm/subscribe 
    Saygılarımızla, 
    TÜİSAG Yönetimi

4. mustafa bayman

mustafa bayman TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    3.sınav hakkı verilmeli.kavram karışıklığı ile 2 sınava girdik ve başarısız olduk.bu sınav için başvurup dilekçe vermemiz gerekiyor sanırım.

5. hulusy

hulusy TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    yakında bir dilekçe göndereceğim, umarım bir sonuç alınır çünkü 3 yıl içerisinde sınava girilebildiğine göre mevzuat konusunun eğitim ile ilgisi yok, bakanlığın eğitim kurumları kadar bu işe emek harcayanları düşünmesi lazım,

DBTIRAK bu yazıya teşekkür etti.
  6. halid

halid TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    arkadaşlar yarın sınav sonuçlara itiraz için gerekli olan 10 lirayı yatırmanın son günü... lütfen kim ne şikayeti var ise itiraz etsin... böyle saçma bir sınavı yapmış olmaları yetmiyormuş gibi üstelik sadece 5 soru iptal ettiler... z
    Sadece 2 sınav hakkı ise başlı başına bir komedi.... ben dilekçemde buna da itiraz edeceğim... ne kadar çok olursak o kadar etkili olur... lütfen nasılsa bi sonuç çıkacağı yok deyip es geçmeyelim, hakkımızı arıyalım bir sonuç çıkmayacak olsa dahi bunu denemeden bilemeyiz

7. bülentc

bülentc TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum diyelimki 2 sınavda başarısız olduk. 3. bir sınava 3 yıl sontramı giriyoruz yoksa kursa gidip hemen girebiliyormuyuz. yardımcı olursanız sevinirim

8. w w w . 1 K P S S . com
    KPSS ve ÖABT Sınavlarına Hazırlık, Videolar, Günlük Kamu İş İlanları

9. mkekin1970

mkekin1970 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Bakanlığa sorduğumda iki kez girip başarısız olduysan eğitim alıp tekrar sınava giriyorsunuz. Saygılarımla...

bülentc bu yazıya teşekkür etti.
  10. mkekin1970

mkekin1970 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Arkadaşlar nacizane fikrim üçüncü sınav hakkı alınabilmesi için İSGGM'ne mail atmak olabilir. Maillerinizde mağduriyet durumunuzu bildirmelisiniz.Sonucu değiştirir mi bilmiyorum şansımızı denemeliyiz. Saygılarımla...

11. HSE Engineer

HSE Engineer TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Arkadaşlar merhaba hatalı soru durumuna tamamen katılıyorum. Hatalı sorular iptal edilmeli. Buraya kadar problem yok. Ama sadece hap bilgi tarzında bilgileri ezberleyip, hiç bir yönetmelik okumayıp, ben hap bilgi ezberlerim çıkmış soruları da çözerim deyip de sınavı küçümseyen ve bu yüzden sınavı geçemeyen insanlar da var. Bence böyle yapan insanların tekrar eğitim almaları gerekli. Sınava hakkıyla çalışıp giren ve hatalı sorular yüzünden 70 barajına takılanlar üstüne alınmasın lütfen...

mehmet kavafoglu ben, şule... ve aktas67 bu yazıya teşekkür etti.
  12. DBTIRAK

DBTIRAK TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)

merhabalar,ben de 69 ile kaldım ve son sınav hakkımdı.Bugün de Alo 170 i arayıp hatta 3. sınav ile olan talebimi ilettim.dilekçemi de bakanlığa dün gönderdim.Yasa 2014 te yürürlüğe girecek ve açık var deniyor,hem de bu kadar muammalı bir sınav yapılıyor,anlamak mümkün değil.dolayısıyla 2014 öncesi son sınav olan Kasım sınavına da girme hakkını bize vermeliler.Bir yönetmelikle herşeyi değiştirebilirler,ne olacak ki???Allah yardımcımız olsun!!!

13. hulusy

hulusy TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    sitenin reklamları genelde iş sağlığı ve güvenliği uzmanlık eğitimi veren kurumlar olduğu için ses çıkmıyor ...iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğüde eğitim kurumlarına tam destek veriyor sanırım... sanırım 1500 tl ortalama parayı verene bu hak tekrar verilecek :)

14. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    8- Öte yandan; “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” de değişiklik yapılmasına dair Yönetmelik taslağı Başbakanlığa gönderilmiş olup, söz konusu taslakta;

a- Bakanlığımızca yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim almış ancak bugüne kadar girdiği her iki sınav hakkını da kullanarak başarısız olan iş güvenliği uzmanı adaylarına da yeniden,

b- 2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” un 55.maddesi doğrultusunda iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumu’ na ödenmiş olan prim gün sayısına göre üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı,

sınav hakkı verilmesi ile ilgili düzenleme bulunmaktadır.

Bu husustaki gelişmelerin Genel Müdürlüğümüz web sayfasıwww.isggm.gov.tr adresinden takip edilmesi uygun olacaktır."

ilyasozen, mustafa bayman ve lanope bu yazıya teşekkür etti.
  15. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    A bendini okuyun

16. umutisg

umutisg TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    "HSE Engineer, post: 94888, member: 11070"]Arkadaşlar merhaba hatalı soru durumuna tamamen katılıyorum. Hatalı sorular iptal edilmeli. Buraya kadar problem yok. Ama sadece hap bilgi tarzında bilgileri ezberleyip, hiç bir yönetmelik okumayıp, ben hap bilgi ezberlerim çıkmış soruları da çözerim deyip de sınavı küçümseyen ve bu yüzden sınavı geçemeyen insanlar da var. Bence böyle yapan insanların tekrar eğitim almaları gerekli. Sınava hakkıyla çalışıp giren ve hatalı sorular yüzünden 70 barajına takılanlar üstüne alınmasın lütfen...[/quote]
    Kesinlikle katılıyorum yalnız burada hem 66,69 arasında puan alıp SSınav hakkını kaybeden arkadaş larimizi hem de bir yandan hafatanin 6 gün çalışıp bir yandanda sinava hazırlanan arkadaşlarımizi düşünelim

mimarsbl ve Ejder 3533 bu yazıya teşekkür etti.
  17. umutisg

umutisg TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    7 ekim gunu 3 sınavın duyurusu yapılacak , büyük ihtimal o gün açıklanırv

18. juti_juti

juti_juti TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    merhabalar 7 ekim de bakanlıkça 3. bir sınav hakkı olup olmadığımı açıklanacak?

19. Ejder 3533

Ejder 3533 TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Kesinlikle katılıyorum yalnız burada hem 66,69 arasında puan alıp SSınav hakkını kaybeden arkadaş larimizi hem de bir yandan hafatanin 6 gün çalışıp bir yandanda sinava hazırlanan arkadaşlarımizi düşünelim[/quote]

20. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    peki bu 3. sınav hakkını bize verirlerse biz bu hakkımızı yine eğitim tarihinden itibaren 3 sene içerisinde kullanabilecek miyiz?

21. o.esme

o.esme TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Arkadaşlar nedir anlamadım 3. sınav hakkımı verildi

22. mustafa bayman

mustafa bayman TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    İnşallah .sınav hakkı yarın açıklanacak.

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. CSGB İş Güvenliği SINAV HAKKI

,
  2. isg sınav hakkı 3

,
  3. isg mayıs 2014 3. sınav hakkı

,
  4. iş sağlığı ve güvenliği uzmanı 3. sınav hakkı
Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica