TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Iş Güvenliği Ve Uzmanlığı Sınavı Için 3. Sınav Hakkı

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında hulusy tarafından paylaşıldı.

1. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

anladım ...valla keşke hiç girmeseyedim diyorum ..ama artık yapacak bişi yok

2. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)

Değerli Meslektaşlarım,
    3.sınav hakkı için İSAG derneği adına yaptığımız başvurular ve binlerce itiraz dilekçeleri sonucunda yaratılan farkındalık devletin en üst kademesinde ses getirmeye başlamıştır.Bir çok mağduriyet yaşayan kardeşlerimizin sesi olmak için çıktığımız yolda ulaşacağımız başarının ismi İSAG olacaktır.TÜİSAG topluluğunun bir resmi çatısı olan İSAG meslek yaşamına atıldığınız günden itibarende yanınızda olacaktır.
    Levent KAVLAK
    TÜİSAG-BAŞKAN
    leventkavlak@hotmail.com
    Gsm:532 232 91 05

Aby01 bu yazıya teşekkür etti.
  3. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    Değerli Meslektaşlarım,
    3.sınav hakkı için İSAG derneği adına yaptığımız başvurular ve binlerce itiraz dilekçeleri sonucunda yaratılan farkındalık devletin en üst kademesinde ses getirmeye başlamıştır.Bir çok mağduriyet yaşayan kardeşlerimizin sesi olmak için çıktığımız yolda ulaşacağımız başarının ismi İSAG olacaktır.TÜİSAG topluluğunun bir resmi çatısı olan İSAG meslek yaşamına atıldığınız günden itibarende yanınızda olacaktır.
    Levent KAVLAK
    TÜİSAG-BAŞKAN
    leventkavlak@hotmail.com
    Gsm:532 232 91 05

Aby01, kutsalus, müslüm63 ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. HakaN 61

HakaN 61 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Bilindiği üzere; İşSağlığı ve Güvenliği Kanununda 02 Ağustos 2013 tarihinde yapılan değişiklikle;iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumunaödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususlarıdikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleriiçin fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmakşartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmiştir.
    Öte yandan 01.01.2014tarihinden itibaren yaklaşık 600.000 işyerinin işyeri hekimliği ve iş güvenliğiuzmanlığı hizmeti almaları zorunlu olduğu ve bu işyerlerine hizmet verecekişyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı sayısının yeterli olmadığıbilinmektedir. Kanun değişikliği doğrultusunda sınav hakkı tanınanlarınsınava girebilmelerine ilişkin Yönetmelik değişikliği hazırlanmış ve Başbakanlığa gönderilmiş olup henüz yayınlanamamıştır.

Yeni açıklamaya ve yukarıdaki metne göre başbakanlığa gönderilen yönetmelikte 3. sınav hakkı var mıdır? Başbakanlığa gönderilen yönetmelik hakkında bilgisi olan varmı acaba?

5. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Evet var

Sent from my iPhone using Tapatalk

HakaN 61 bu yazıya teşekkür etti.
  6. HakaN 61

HakaN 61 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Teşekkürler sınav ertelendiğine göre bu yönetmelik kabul edilecek sanırım.

7. w w w . 1 K P S S . com
    KPSS ve ÖABT Sınavlarına Hazırlık, Videolar, Günlük Kamu İş İlanları

8. HakaN 61

HakaN 61 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Teşekkürler sınav ertelendiğine göre bu yönetmelik kabul edilecek sanırım.

9. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Evet olabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

10. TOPRAKSU43

TOPRAKSU43 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    23 kasım sınavı 14 aralığa ertelendi 3. sınav hakkı çıkması için imzakampanya.comda katılımlarınızı bekliyoruz, 2000'e yaklaştı sayı

11. TOPRAKSU43

TOPRAKSU43 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
  12. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG TÜİSAG Çalışma Birimi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    suleaslan, müslüm63 ve selin-su bu yazıya teşekkür etti.
  13. salih köstebekçi

salih köstebekçi TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    sınav hakkı

GEÇİCİ MADDE 3 –(1) 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler.

hasancakar ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  14. ggzzdd

ggzzdd TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    şimdi 3.sınav verildi mi

15. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Evet

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

16. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG TÜİSAG Çalışma Birimi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    Sadece 3. sınav değil bir yıl içerisindeki tüm sınavlara girme hakkı verildi.

Aby01, hasan007 ve selimsari bu yazıya teşekkür etti.
  17. Alpozboyaci

Alpozboyaci TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Mayıs da ki C sınıfı isg sınavını kazanamadım. ağustosa girmedim. Simdi aralıktaki sınava girsem kazanamasam. 3. sınav hakkım olacak mı?

18. firuze elif

firuze elif TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    merhaba 18 ağustos tarihinde C sınıfı isg uzmanlığı için sınava girdim ve 60 ile başarısız oldum. bu 3.sınav hakkı bizi de kapsıyor mu bilgisi olan varsa paylaşımını rica ederim. teşekkürler şimdiden

19. hasan007

hasan007 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    arkadaşlar geçici 3. cu madde den benim anladigim, eğitim almis ve sınavda 2 kere basarisiz olan tum isg uzmani adaylari, onumuzdeki 1 yil içinde tum c sinifi sinavlarina girebilecekler. yani 3. cu sınav değil, 2-3 kere daha sinava girebilicegiz basarisiz olmamiz durumunda....
    doğru mudur?

20. kemalx

kemalx TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    sınav hakkını kaybedenler demekle kişi sınav hakkını kaybetmekten bahsediyor.Ama kişinin iki sınav hakkını kaybettiğinden bahsetmiyor.Bu yönetmelikleri Türkçe öğretmenleri ile beraber hazırlasalar çok iyi olur.Hem biz anlarız hem de bu kişilere soru sormak zorunda kalmamış oluruz.Yönetmelikte ilgili "bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler" ibaresi adeta tüm sınavlara katılma durumunun olabileceğini belirtiyor gibi görünüyor.

ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  21. TOPRAKSU43

TOPRAKSU43 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Bakanlığa dilekçemi göndermemiz gerekiyor.

Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica