Iş Sağlığı Ve Güvenliği Kayıt, Takip Ve Izleme Programı (isg-katip) Ile Ilgili Yardım

busecim06

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
bu sstemin çalıştığıda mechul zaten

ertugrul can

Üye
TÜİSAG Üyesi
edevlet şifresi ile sisteme girip kaydınız bulunmuyor yazan arkadaşlar veri formunu doldurup bakanlığa gönderiniz.mail adresi dosya içinde mevcut. iş veren yada siz farketmez biriniz gönderiniz.

ertugrul can

Üye
TÜİSAG Üyesi
belirtilen havuz iş güvenliği uzmanı arayanların uzman yada hekimi bulması için isg katip için veri formunu doldurup bakanlığa bildirmelisiniz.

hurşit

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben yaklaşık 3 haftadır sözleşme imzalamaya çalışıyorum. ben isg uzmanı olarak girdiğimde sistemde gözüküyorum ancak işverenim girdiğinde yetkiniz yok uyarısı çıkıyor. sgk ya dilekçe verdim hatta kemdim de gittim memur gözümün önünde yetkili olarak işvereni seçti. ancak hala programda aynı uyarı veriyor. bakanlık sorun sgk da diyor. sgk ben yetkili olarak işverininizi seçtim daha ne yapalım diyor. ben ortada kaldım.
konuyla ilgili bi muhatap bulamadım. bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarssa sevinirim

ertugrul can

Üye
TÜİSAG Üyesi
sorun bakanlıkda ve sgk da ikiside sıkıntı.
sgk nace kodu denilen kodu işverene güncelletti, güncellenen kodun onaylanmasıiçin sgk nın işyerini denetleyip onaylaması gerek buda bir yıl sürer diyor sgk memurları.bide çalışma bakanılığı uzman hekim onaylarını kendi üzerinden atıp işverene verdi burda da isg katip üzerinden sorunlar çıkıyor.çıkan sorunu ne sgk nede çalışma bakanlığı kabul etmiyor ,birbirinin üzerine atıyor.burda sıkıntıyı bizler çekiyoruz.bakanlık sistemin oturmasını bekleseydi bu sorun olmazdı.
ben bu yüzden firmaya atamamı dahi yapamadım.

ben yaklaşık 3 haftadır sözleşme imzalamaya çalışıyorum. ben isg uzmanı olarak girdiğimde sistemde gözüküyorum ancak işverenim girdiğinde yetkiniz yok uyarısı çıkıyor. sgk ya dilekçe verdim hatta kemdim de gittim memur gözümün önünde yetkili olarak işvereni seçti. ancak hala programda aynı uyarı veriyor. bakanlık sorun sgk da diyor. sgk ben yetkili olarak işverininizi seçtim daha ne yapalım diyor. ben ortada kaldım.
konuyla ilgili bi muhatap bulamadım. bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarssa sevinirim

ertugrul can

Üye
TÜİSAG Üyesi

havuz ve isg katip ayrı sayfalar.
atama yapmak için havuz değil isg katip sistemine üye olmalıyız onun içinde önceden yüklediğim veri formunu bakanlığa göndermeniz gerekmektedir.

ertugrul can

Üye
TÜİSAG Üyesi
e devlet şifresi ile giriş yaptığımda şöyle bir yazı ile karşılaşıyorum: 0001 - Sistemde Kaydınız Bulunmuyor ya da Sistemi Kullanma Yetkiniz Yok...
21 Ekim 2012 sınavına girdim ve başarılı oldum.Acaba henüz bilgilerim yüklenmemiş olabilir mi?

veri formunu bakanlığa gönderiniz

ma_den_ci

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
01.02.2013 tarihli posta ile gönderdiğim tehlikeli sınıf 50 üzeri çalışan işyeri ile yaptığım iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesine cevap 15.03.2013 tarihinde geldi. Paylaşıyorum.

ma_den_ci

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Eski yeni onaylı onaysız bütün sözleşmeler İSG KATİP programından tekrar girilecek

Ekli dosyalar

• İSGGM İG UZMANI SÖZLEŞME CEVABI.jpg
    İSGGM İG UZMANI SÖZLEŞME CEVABI.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 293

busecim06

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
veri formunu mail attım .peki ne kadar sürede cevap geliyor bilen varmı?

ma_den_ci

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
peki nasıl girileceğini biliyormusunuz?
işveren e devlet şifresi ile sisteme girip, uzman veya hekim atayacak, uzman veya hekim de kendi e devlet şifresi ile sisteme girecek ve sözleşmeyi onaylayacak.Bu kadar. İsterseniz çıktı alıp işveren ve uzman veya hekim imzalar bir nüshasını kendiniz alır, bir nüshasını da işyerinde dosyalarsınız.

busecim06

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
işveren e devlet şifresi ile sisteme girip, uzman veya hekim atayacak, uzman veya hekim de kendi e devlet şifresi ile sisteme girecek ve sözleşmeyi onaylayacak.Bu kadar. İsterseniz çıktı alıp işveren ve uzman veya hekim imzalar bir nüshasını kendiniz alır, bir nüshasını da işyerinde dosyalarsınız.

ben işveren adına işlem yapmaya çalışıyorum ama sisteme giremiyorum ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum

ma_den_ci

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ben işveren adına işlem yapmaya çalışıyorum ama sisteme giremiyorum ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum
işveren e devlet şifresi ile turkiye.gov.tr sisteme girdikten sonra çalışma bakanlığı altında iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri tıklayınca isg katip sistemine giriyorsunuz. açılan sayfadagörevlendirme yapacağınız işyeri sgk numarası yazılı işyerini seçtiğiniz zaman oradan da sözleşmeler yeni sözleşme klavuzda yazılanları takip edersiniz. Çok kolay.

busecim06

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
işveren e devlet şifresi ile turkiye.gov.tr sisteme girdikten sonra çalışma bakanlığı altında iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri tıklayınca isg katip sistemine giriyorsunuz. açılan sayfadagörevlendirme yapacağınız işyeri sgk numarası yazılı işyerini seçtiğiniz zaman oradan da sözleşmeler yeni sözleşme klavuzda yazılanları takip edersiniz. Çok kolay.
sayfaya giriş yapamıyorumki e-develet şifresiyle giriyorum sistemde kaydınız bulunmuyor yada yetkiniz yok diyor ne yapmak lazım?

ma_den_ci

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
sgk kayıtlarında işveren olarak kayıtlı değilsiniz demek ki, sgk da işveren olarak kim görülüyorsa (işveren, işveren vekili, mali müşavir vs. ) onun e devlet şifresi ile sisteme girin.
Ben önce mali müşavirle denedim, anlaşacağım işyeri göremeyince, işveren e-devlet şifresi ile giriş yaptı. Onda görünüyordu işyeri.

busecim06

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
sgk kayıtlarında işveren olarak kayıtlı değilsiniz demek ki, sgk da işveren olarak kim görülüyorsa (işveren, işveren vekili, mali müşavir vs. ) onun e devlet şifresi ile sisteme girin.
Ben önce mali müşavirle denedim, anlaşacağım işyeri göremeyince, işveren e-devlet şifresi ile giriş yaptı. Onda görünüyordu işyeri.
e-devlet şifresi ile giriş yaptığımız kişiye yetkilendirme yazısı yazdık ssk ya ama hala birşey yok . cevabın gelmesi çokmu uzun sürüyor?

seldakaraer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
firmanın e-bildirge ile teklile sınıfını yani NACE kodunu bildirmesi lazım bunuda muhasebeci yapa

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.