Iş Sağlığı Ve Güvenliği Kayıt, Takip Ve Izleme Programı (isg-katip) Ile Ilgili Yardım

ABDULLAH GÜLÜM

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
533 482 38 87 nolu telden ulaşın yardımcı olurum

kral0609

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
533 482 38 87 nolu telden ulaşın yardımcı olurum
Abdullah bey merhabalar.siz isg katip girişini yapabildinizmi.ben 20 gün oldu hala sisteme giremiyoruz.nace kodu e bildirgeden tanımlandı.sgk ya giriş kayıtlrı tanımlatıldı.ancak isgyh isg katip sistemine girince firma adı gözükmüyor.bir yerde yanlışmı yaptık anlamadım yada sistemde mi sorun varki.bakanlık bekleyin sistemde sorun var duzeltmeye çalışıyorlar diyor.madem sorun vardı sistemde o zaman elden alsanıza eskısı gıbı bıldırımlerı dıyımı.Bakanlık altyapı hazırlamadan sistem kuruyor.Bu kadar da Acemi olunmaz ki.Bizde bu yetkililere bişey biliyor sanıyoruz.iyi günler

experience

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar valla ben de bizim işveren vekili olan müdürümüzün elektronik imzasıyla sisteme girmeğe çalışıyorum,nerden baksan 3 hafta oldu deniyorum ama sgk daki yetkili işveren kayıtlarını 3 hafta önce yenilememize rağmen hala sistemde kaydınız bulunmamaktadır uyarısıyla karşılaşıyorum.Ben kendimi çoktan kaydettim ama işveren giremediği için sözleşme yapamıyoruz malesef.Ben de Alo 170 'i aradım şikayet ettim,en azından dedim ki vatandaşı bilgilendirecek birileri olsun bakanlıkta,kimse telefonları açmıyor,100 kere aradım bakanlığın bilgi işlemini telefonu açan yok.Bu bakanlık çalışanları birbirleriyle sadece cepten mi görüşüyorlar,kurumda kimse birbirini normal telefondan aramıyor mu anlamadım valla.Yahu be adam üç beş kişinin meramını dinle sonra da internet ortamından bir cevap yayınla ona da amenna.

busecim06

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Arkadaşlar valla ben de bizim işveren vekili olan müdürümüzün elektronik imzasıyla sisteme girmeğe çalışıyorum,nerden baksan 3 hafta oldu deniyorum ama sgk daki yetkili işveren kayıtlarını 3 hafta önce yenilememize rağmen hala sistemde kaydınız bulunmamaktadır uyarısıyla karşılaşıyorum.Ben kendimi çoktan kaydettim ama işveren giremediği için sözleşme yapamıyoruz malesef.Ben de Alo 170 'i aradım şikayet ettim,en azından dedim ki vatandaşı bilgilendirecek birileri olsun bakanlıkta,kimse telefonları açmıyor,100 kere aradım bakanlığın bilgi işlemini telefonu açan yok.Bu bakanlık çalışanları birbirleriyle sadece cepten mi görüşüyorlar,kurumda kimse birbirini normal telefondan aramıyor mu anlamadım valla.Yahu be adam üç beş kişinin meramını dinle sonra da internet ortamından bir cevap yayınla ona da amenna.
aynı dertten bende muzdaripim hala sisteme giremiyorum eğer bir sonuç alabilirseniz bizide bilgilendirirmisiniz. en azından bizde aynı yöntemleri deneyelim

kral0609

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Kardeş merhabalar, bende 20 şubatta sgk ya işveren vekili olarak kayıt ettirdim yetkili müdürümüzü ancak,nerdeyse 1 ay oldu hala sisteme giremiyorum.firma adı gözükmüyor.Bakanlığı defalarca aradım açmıyorlar telefonlarını.dayanamadım bakanlığa gittim hepsi gırgır şamata sohbet ediyorlar.ve tüm telefonlar çalıyor.telefonların seslerini kesmişler düşük ayarda çalıyor.Diyorum ki 1 aydır uzman sözleşmesi yapamıyorum firmamda yetkili uzman yok gibi gözüküyor şu an.Adam bana kendi aranızda doldurun sözleşmeyi diyor.Bu kadar işgüzarlık olurmu.Kendi aramdaki sözleşmenin resmi dayanağımı olur.DİYOLAR Kİ sistemde sorun varmış Bilgi İşlemlerinde beklememiz gerekiyormuş.Madem bir işi beceremeyecekseniz aceleniz neydi sistemi kurmak için.DESEYDİNİZ YA;şu tarihe kadar herkes elden teslim etsin şu tarihten sonrada İSGKATİP sistemine geçilecektir diye DUYURU yapsaydınız ya!! Bunların hepsi beceriksiz.Maalesef bu kurumda iş bilmeyen, sorumluluktan kaçan, bir sürü adam dolmuş.Ben ALO 170 aradım bişey çıkmadı.Şimdi de BİMER-Başbakanlık İletişim merkezine internetten şikayet ettim.Bence tüm mağdurlar Başbakanlığa şikayet etmeli.Yoksa bunların elinde oyuncak oluruz.

MARBLE_İSG

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Derdimiz bize yetmiyormuş ,gibi birde isg-katip çıktı.Kimse giremiyor ,işlem de yapamıyor.Sözleşmeyi elden götürüyoruz,iş yerine yazı yolluyorlar isg-katip üzerinden yapın diye...

yusuf kalkan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar, benim daha önceden bakanlıkça onaylanmış sözleşmem var. fakat isg katip de gözükmüyor. bizimde yeniden sistem üzerinden sözleşme yapmamız mı gerekiyor? teşekkür ederim.

ma_den_ci

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhaba arkadaşlar, benim daha önceden bakanlıkça onaylanmış sözleşmem var. fakat isg katip de gözükmüyor. bizimde yeniden sistem üzerinden sözleşme yapmamız mı gerekiyor? teşekkür ederim.
benim 1 şubatta gönderdiğim sözleşmeye cevap 13 martta elime ulaştı.eski onaylanmış sözleşmeleri de isg katipte yenileyeceksiniz diyor

Ekli dosyalar

• İSGGM İG UZMANI SÖZLEŞME CEVABI.jpg
    İSGGM İG UZMANI SÖZLEŞME CEVABI.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 127

busecim06

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
yeni duyuru yayınlamışlar gördünüzmü?
ama ben hala giriş yapamıyorum sisteme kaydınız alınmıştır 3 gün içinde tekrar giriş yapınız diyor !!!

ma_den_ci

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
yeni duyuru yayınlamışlar gördünüzmü?
ama ben hala giriş yapamıyorum sisteme kaydınız alınmıştır 3 gün içinde tekrar giriş yapınız diyor !!!
işveren olarak giren sgk da işyeri e bildirge yöneticisi kim ise o girebilecek diyor.

Ekli dosyalar

• 25.03.2013 İSGGM DUYURU .doc
    27 KB · Görüntüleme: 146

MARBLE_İSG

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Madem bu isg katip muhabeti oturmadı ,olmuyor,peki neden elden verdiğimiz sözleşmeyide olmaz gidin isg katipten yapın diyorlar.Nerden baksak çelişki.İroni...

A.Olcay Kokuoglu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Veri formunu da doldurdum, gonderdim. Havuza da tikladim,gonderdim bilgileri ancak henuz bir sey olmadi :(

busecim06

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
sonunda sayfaya girmeyi başarabildim ama henüz sözleşme yapamadım.nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor bilen varmı?
işyeri hekiminin kimlik numarasını giriyorum ama isim gelmiyor boş geliyor doktorunda kayıtlı olması gerekiyor değilmi? peki o kayıt nasıl yapılıyor? yardımcı olabilecek biri varmıııı..

A.Naz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
sonunda sayfaya girmeyi başarabildim ama henüz sözleşme yapamadım.nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor bilen varmı?
işyeri hekiminin kimlik numarasını giriyorum ama isim gelmiyor boş geliyor doktorunda kayıtlı olması gerekiyor değilmi? peki o kayıt nasıl yapılıyor? yardımcı olabilecek biri varmıııı..
Bir arkadaş (bu başlığın 1. sayfasında) veri formunu paylaşmıştı,o formu doldurup mail atıyorsunuz, isg katip havuzuna bilgilerinizi giriyorsunuz,daha sonra e bildirge yetkilisi(genelde muhasebeden biri ya da işverenin kendisi oluyor,bizimki işverendi) e devletten girdiğinde hekim veya uzmanın tc kimlik nosunu yazdığınızda diğer tüm bilgiler kendiliğinden geliyor.sözleşmeyi yaptıktan sonra çıktı alıp,imzalayıp dosyalamak da önemli,müfettişler bu çıktıyı görmek istiyormuş,belge listesinde vardı. Muhtemelen sizin sıkıntınız veri formundan kaynaklanıyor.

Hakkı Varol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar ne sorunlu bir sistemimiz varmış,
sisteme girişte sorun yaşamıyorum ancak, benim sıkıntım şirketimize bağlı geçen haftalarda gördüğüm işyerlerini (sicil no) şu anda göremiyorum. ne yapmam gerekiyor.

ma_den_ci

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
31 ocakta yayınlanan yönetmelik değişikliği bugün yürürlüğe girdi. Acaba kendi mesleğinde 3 yıl sgk primi yatmış olan c sınıfı iş güvenliği uzmanları arkadaşlardan çok tehlikeli sınıfta işyeri ile isg katip üzerinden sözleşme yapabilen var mı.

busecim06

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Bir arkadaş (bu başlığın 1. sayfasında) veri formunu paylaşmıştı,o formu doldurup mail atıyorsunuz, isg katip havuzuna bilgilerinizi giriyorsunuz,daha sonra e bildirge yetkilisi(genelde muhasebeden biri ya da işverenin kendisi oluyor,bizimki işverendi) e devletten girdiğinde hekim veya uzmanın tc kimlik nosunu yazdığınızda diğer tüm bilgiler kendiliğinden geliyor.sözleşmeyi yaptıktan sonra çıktı alıp,imzalayıp dosyalamak da önemli,müfettişler bu çıktıyı görmek istiyormuş,belge listesinde vardı. Muhtemelen sizin sıkıntınız veri formundan kaynaklanıyor.

doktorun adınada veri formunu doldurup gönderdim . bir hafta oldu ama hala doktoru seçemiyorum.havuzda ismi yok. kimlik numarasından sorgula diyorum bilgileri gelmiyor. daha ne yapmam gerek bilmiyorum .

A.Naz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
doktorun adınada veri formunu doldurup gönderdim . bir hafta oldu ama hala doktoru seçemiyorum.havuzda ismi yok. kimlik numarasından sorgula diyorum bilgileri gelmiyor. daha ne yapmam gerek bilmiyorum .
http://www.isgkatip.com/adduzman.php bu linkten yine doktorun bilgilerini girdiniz mi? veri formunu doldurup,bu linkteki bilgileri de girdiyseniz, tek bir seçenek kalıyor,bakanlığa mail atmak ya da 170'i arayıp konu hakkında dilekçe yazdırmak.3 iş günü içinde dilekçenize cevap gelecektir.Takip numaranızla 3 gün sonra tekrar aradığınızda bir bilgiye ulaşmış olursunuz.
Başka bir ihtimal de, iş yeri hekiminizin sertifikasının geçersiz olması olabilir,onu da bir araştırın bence.

busecim06

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
http://www.isgkatip.com/adduzman.php bu linkten yine doktorun bilgilerini girdiniz mi? veri formunu doldurup,bu linkteki bilgileri de girdiyseniz, tek bir seçenek kalıyor,bakanlığa mail atmak ya da 170'i arayıp konu hakkında dilekçe yazdırmak.3 iş günü içinde dilekçenize cevap gelecektir.Takip numaranızla 3 gün sonra tekrar aradığınızda bir bilgiye ulaşmış olursunuz.
Başka bir ihtimal de, iş yeri hekiminizin sertifikasının geçersiz olması olabilir,onu da bir araştırın bence.

söylediğiniz linkten giriş yapmaya çalıştığımda kayıt bulunamadı diyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.