Iş Sağlığı Ve Güvenliği Yıllık Değerlendirme Raporları

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Yönetmelikte geçen bir sonraki yıla yapılması ön görülen şeyler diyor ama tam olarak bilemedim :/

h)Yıllık çalışma planı:
İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi tarafından ortaklaşa hazırlanan ve işyerinde iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ile iş kazaları ve meslek hastalıkları ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda tehlikeli olayın tekrarlanmaması için yapılan inceleme ve araştırmaların ve gerekli önleyici faaliyetlerin yer aldığı, bir sonraki yılda yapılması öngörülen çalışmaları içeren planı,

ı)Yıllık değerlendirme raporu:
İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi tarafından ortaklaşa hazırlanan ve işyerinde yapılan iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ile çalışma ortamı gözetim sonuçlarının kaydedildiği yıllık olarak hazırlanan raporu, i)Eğitim programı: Uzaktan, yüz yüze ve pratik eğitim derslerinin tarih ve saatleri, asil ve yedek eğiticileri, katılımcıları ile eğitim mekânı gibi unsurlardan ve bu unsurlara ilişkin her türlü bilgi ve belgeden oluşan bütünlüğü, ifade eder
Yıllık çalışma planı : Çalışma başlangıcında yapılacak
Yıllık değerlendirme raporu : Çalışma yılının sonunda yapılacak

ygtr hoca

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
YILLIK ÇALIŞMA PLANI : İş yeri yeni kurulmuş bile olsa 2015 yılı içinde yapılması öngörülen çalışmaları içeren bir doküman hazırlanacak . Bunun için 6331 i açın işverenin (ortam gözetimi kontroller vb.), İsg uzmanının (eğitim planı, periyodik ölçüm ve gözetim plan vb.), İ. Hekiminin (sağlık gözetimleri,eğitimler, genel hijyen vb.) görevlerine bakın bu görevlerine uygun yapacaklarını yazın. Varsa İşletme Md. Şantiye şefi vb. görevlilerin, İSG kurulunun 2015 yılı içinde İSG açısından yapmayı düşündüğü öneriler varsa yazın.

YILLIK DEĞERLENDİRME RAPORLARI : İki rapor daha var biri yönetmelik eklerindeki örneğin (EK-Form 2) doldurulması. O biraz İH ağırlıklıdır.
YILLIK DEĞERLENDİRME VE DÜZELTİCİ EYLEM RAPORU : Geçen yılın, kazaların meslek hastalıkların ve yapılan isg çalışmalarının değerlendirmesi:
Bu raporun birinci bölümüne yapılan tüm ölçüm eğitim denetim toplantı ne varsa yazın. İkinci bölüme birinci bölümde yapılanlar ve değerlendirmeler için düzeltici eylemler,ve önerileri ve hedeflerinizi yazın.

Kendiniz mevzuatı okuyarak hazırlayabilirsiniz. Kopy-Paste gerek yok.
İyi çalışmalar

Ozgur Hanceroğlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Yönetmelikte geçen bir sonraki yıla yapılması ön görülen şeyler diyor ama tam olarak bilemedim :/

h)Yıllık çalışma planı:
İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi tarafından ortaklaşa hazırlanan ve işyerinde iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ile iş kazaları ve meslek hastalıkları ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda tehlikeli olayın tekrarlanmaması için yapılan inceleme ve araştırmaların ve gerekli önleyici faaliyetlerin yer aldığı, bir sonraki yılda yapılması öngörülen çalışmaları içeren planı,

ı)Yıllık değerlendirme raporu:
İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi tarafından ortaklaşa hazırlanan ve işyerinde yapılan iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ile çalışma ortamı gözetim sonuçlarının kaydedildiği yıllık olarak hazırlanan raporu, i)Eğitim programı: Uzaktan, yüz yüze ve pratik eğitim derslerinin tarih ve saatleri, asil ve yedek eğiticileri, katılımcıları ile eğitim mekânı gibi unsurlardan ve bu unsurlara ilişkin her türlü bilgi ve belgeden oluşan bütünlüğü, ifade eder
Selam Merve Hanım,bende yeni başlayacağım inşallah.Plan olduğu için işin başında yapılması gerekmektedir çalışma planının diye düşünüyorum.

nupelda

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
elinde örnek olan var mı..katılımcılar da mı yazılacak..

saffet ayık

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
selam aleyküm arkadaşlar üniversite de iş güvenliği uzmanı olarak çalışan arkadaş varmı ..

nupelda

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
elinde tıllık değerlendirme raporu örneği olan var mı..katılımcılar da mı yazılacak..

özlem turalı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
yıllık çalışma planı olan varmı.paylaşabilirseniz sevinirim

Eray Aydoğdu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yahu birazcık sayfa başına dönüp okur musunuz? tüm örnek formlar sitede mevcut.

Başar KOYUNCU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
selam aleyküm arkadaşlar üniversite de iş güvenliği uzmanı olarak çalışan arkadaş varmı ..
kardeş üniversite bünyesinde değil ama firma personeli çalıştıran 3 ayrı üniversitede görev yaptım 2 si haln devam ediyor

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.