Soru : Iş Yerinde Verilen Ekipmanı Kullanmıyorlar

Semih Candan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
arkadaş bir sorum olacaktı çalışan arkadaşlar gözlük maske vb kişisel koruyucular veriyoruz bunlaru kullanmıyorlar bizde önlem için uyarıcı gibi tutanak tutmak istiyorum örnek tutanak varmıdır?

K.Onur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Sizin bu yaşadığınız problemi çözecek doküman ektedir. Eğer personel evrağa imza atmazsa ( 2 şahit ile tutanak ayarlarsınız, kanunen uygun olur.)Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• Zimmet Fişi.xlsx
    11 KB · Görüntüleme: 117

Semih Candan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
bundan düzenledim ama gözlüğü misal kullanmazsa o zaman ne yapmalıyım

bhcetinkaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bundan düzenledim ama gözlüğü misal kullanmazsa o zaman ne yapmalıyım
Kullanmadığına dair bir tutanak tutup (çekebiliyorsanız bir fotoğraf çekin ve tutanağa ekleyin) gereğinin yapılması diye işyerinin insan kaynakları birimine mail yolu ile gönderin. İlkinde uyarı ikincisinde idari işlem üçüncüsünde iş akdi fes yapılmalı. Gerçi yeni torbada direk iş akdini fes edebileceksiniz bildiğim kadarıyla. Bu olayı yaparsanız diğer çalışanlarda örnek olur

arda GÜNDÜZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sizin bu yaşadığınız problemi çözecek doküman ektedir. Eğer personel evrağa imza atmazsa ( 2 şahit ile tutanak ayarlarsınız, kanunen uygun olur.)Saygılarımla.
İşyeri iç yönetmeliği yoksa hiçbir anlam ifade etmez

bhcetinkaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İşyeri iç yönetmeliği yoksa hiçbir anlam ifade etmez
iç haberleşme yayınlayıp çalışanlara imzalatırsanız bu iç yönetmelik kısmını halletmiş olursunuz. iş güvenliğini ihlal ettiğinizde 1. sözlü 2. idari 3. uyarıda tazminatsız fesih deyip bu bildirime istinaden yapabilirsiniz

uzmancan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaş bir sorum olacaktı çalışan arkadaşlar gözlük maske vb kişisel koruyucular veriyoruz bunlaru kullanmıyorlar bizde önlem için uyarıcı gibi tutanak tutmak istiyorum örnek tutanak varmıdır?
CEVAP :
"
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU İLE BAZI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TASLAĞI" nın 2.Maddesi ile,
6331 Sayılı kanunun, 19.maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
" İş sõzleşmesi ile çalışanların bu maddede belirtilen yükümlülüklerin yazılı olarak hatırlatıldığı halde yerine getirmemesi, işveren bakımından, iş sözleşmesinin 4857 sayılı kanunun 25.Maddesine gõre, ....HAKLI NEDENLE FESİH HAKKI DOĞURUR ....." .Bu müeyyideyi ,danışmanlık ve rehberliğini yaptığıniz, İŞVERENE...YAZILI olarak bildirirseniz,Kendinizin bile şaşıracağı kısa sürede sonuç alırsınız.Öncelikle, sözleşme ve iç yõnetmelikte bu hususların bulunup bulunmadığını etmediğini kontrol ederek, yok ise, yazılmasını sağlarsanız iyi olur.Kkd teslim tutanağı, eğitiminin yapıldiğına, kullanma talimatları bulunduğuna dair belgeleri de sağlattırmış olmanız gerekmektedir.Çalışanlar...Sendika...İş yeri çalışan temsilcisi...insan kaynakları yetkilisi...iş yeri avukatı ...iş yeri hekimi ,birim yöneticileri ile iyi ilişkiler kurulması tüm işleri kolaylaştırır.
İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.