Işsiz Iş Güvenliği Uzmanları :)

Mine çağlar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar merhaba,

kafam o kadar karışık ki hangi soruyu soracağımı tam kestiremiyorum o yüzden sıralayacağım. yardımcı olursanız çok sevinirim.

21 aralık sınavında c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girdim ve iyi geçti yani yakında belgeyi alacağım diye umut ediyorum. şu anda işsizim ve bulunduğum yerde osgb yok ve bulunduğum yerdeki hiçbir kamu kurumu henüz risk değerlendirmesi yapmamış. sorularıma gelince:

1-hastanelerde ve belediyelerde risk değerlendirmesi/acil durum eylem planı/çalışan eğitimi yapabilir miyim?
eğer yapabiliyorsam:
2-bunlarla ilgili nasıl bir sözleşme yapmam gerekir?(sözleşmeli personel? ya da danışmanlık hizmeti?) atıyorum danışmanlık hizmeti verdim gerçek kişi olarak nasıl bir fatura keseceğim :S
3-nasıl bir ücret talep etmeliyim?

GökayAydogan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
1. Hepsini yapabilirsiniz ? Çalışma yapacağınız yer ile sözleşme imzalayın ve sigortanızı bu işletmeye alın kaç gün hizmet verecekseniz ..
2. Fatura işine bulaşmayın... Maliye ile yüzyüze kalırsınız.. Gerek yok.. Çalışma yapacağınız yer size sigortanızı göstersin mesela 1 hafta... 1 haftada işlerinizi bitirin paranızı alın.. rahatınıza bakın..
3. Ücret konusu mulaal ama yardımcı olurum.. Beraber yapabiliriz..

KENAN TAYĞAR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
1. evet buralarda risk değerlendirmesi,acil eylem planı vede temel eğitim verebilirsiniz ama öncelikli belgenizi almanız gerekli daha sonra bir danışma firması kurmanız gerekli eğer firma kurmak istemezseniz maliyeye başvurup bu işlemleri evdende yapabilirsiniz

KENAN TAYĞAR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
2. maliyeye başvurduğunuzda size bireysel fatura kesme belgesi verilir bununla işlerinizi yapabilirsiniz vede kendinize ait bir kaşeyle işlerinizi yapabilirsiniz
sözleşme olmak zorunda sözleşmede de bizim hakkımızda çıkan iş güv uzmanlıgı görevleri hakkındaki bilgi yer alır

KENAN TAYĞAR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
3. fiyat belirlemesini çsgb vermiş ama buna uyan yok gibi mesala önceden bir risk değerlendirmesini 1000-1500 tl ye yapar iken şimdilerde 100-200 tl ye düştü
acil eylem planıda dahil aynısı
görevlendirmeye gelince saat başı c sınıfı için 50-70 tl b sınıfı 70-90 tl a sınıfı 100-120 tl arası hizmet veriliyor aylık olarak

Melih Şendoğan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Gıda Mühendisiyim, 2007 yılından bu yana Gıda Sektöründe farklı alanlarda Üretim,Kalite-Güvence(ISO 22000,ISO 9001),İşletme,Laboratuvar Akreditasyon Çalışmaları düzeyinde deneyimim var . 21 Aralık sınavına göre B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı oldum.

Mersin 'de ikamet etmekle beraber ; Mersin,Adana bölgesinde iş arıyorum.

Teşekkürler,

bio.turgut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
anlayamadığım bi kısım var,
eğer iş yeri bizi sigortalı gösterirse fatura kesmeye gerek kalmıyor öyle mi ?

nscinar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Evet gerek kalmıyor, çünkü sizin sigorta priminizi yatırdığı süreçte o firmanın çalışanı olmuş oluyorsunuz yasal olarak...

suhan1973

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sigortalı olarak 6 kişinin çalıştığı bir iş yerinde gıda mühendisiyim. Aralık sınavından sonra B sınıfı isgu olmayı bekliyorum. İş yerimle anlaşma yaptığımda ayda B sınıfında işçi başı 8 dk.dan toplam 6*8=48 dk. olarak mı hesap yapmam gerekiyor. 80 TL. dan 80*6= 480 TL ediyor. Bu miktar 1 saat için mi ? Konuya vakıf bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.