Tartışma : Işyeri Hekimi Görevlerinin Eve Götürülmesi

ilkinpeker

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
İşyeri hekimlerinin çalışma süreleri

MADDE 12 – (1) İşyeri hekimleri, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:

a) 10’dan az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışan başına yılda en az 25 dakika.

b) Diğer işyerlerinden:

1) Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 4 dakika.

2) Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 6 dakika.

3) Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 8 dakika.

Ve bu süreler en az kriterine göre hesaplanarak HerhangibirOSGB tam zamanlı çalışan bir hekim üzerinden 172 saat süreyle 65 adet çeşitli tehlike sınıfı muhteviyasında işyerleriyle (217 saatte de kaç olur bilmiyorum) sözleşme yapabilmekte.
Ben yönetmeliğin bu maddesinin gerçek hayatta çıkardığı sonucu şöyle anladım:
İşyeri hekimlerinin çalışma süreleri
Madde 12-(1)İşyeri hekimleri,bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini evine götürmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:;)

uzakkk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Değerli Meslektaşım, ÇOK TEHLİKELİ , 8000 çalışanı olan bir Şantiyede Tam Zamanlı, ben ve dört diğer İşyeri Hekimi arkadaşım gibi görev alırsanız yukarıdaki sürelerin ne kadar anlamsız olduğunu görebilirsiniz. Tüm özveri ile çalışan İşyeri Hekimi ve İSG Uzmanı değerli meslektaşlarıma her daim kazasız günler diliyorum. Sizlerden ricam lütfen çalıştığınız işyerinde en ufak ayrıntıyı , sözlü olarak paylaştığınız herşeyi yazılı olarak işverene bildiriniz. Tespit ve öneri defterine mutlaka yazınız (Kayıt altına alınız.) 1 ocak 2014 ve sonrasının bizler için bir dönüm noktası olacağı inancı ile Yeni Yıla umutla bakıyorum. Tüm İSG çalışanlarına selam gönderiyorum....

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.