Soru : Işyerinde Idari Personeli Isg Uzmanına Haber Vermeye Alıştırmak ?

Uzman Özlem

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba;

Ben bir halı fabrikasının 3 farklı işletmesinde de tam zamanlı uzmanlık yapmaktayım. İşletme içerisinde olan hiçbir şey, yöneticiler tarafından bana haber verilmemektedir. Yapılan, olan herşeyi işletmeyi gezerken görüyorum ve bu bazen çok geç oluyor. Milyon kere bana haber verilmeden taşeron çağırılmamasını, içeride inşaat yapılmamasını, tezgahların yerlerinin değiştirilmemesini vb. bunun gibi şeyleri uyardım , bana mutlaka bildirin diye. Güvenlik noktalarına talimatlar verdim, onlar sayesinde biraz haberdar oluyorum. Onun dışında herşeyin dışında tutuluyorum.Herşeyi ilk öğrenmesi gereken kişiyken son duyuyorum. Lütfen bana bir akıl verir misiniz, ne yapmalıyım ?

rahim34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İşveren yaptırımı olmadan olmaz. İşveren isteyecek, herkes yapacak. Eğer işverende aldırmıyorsa işiniz zor. Başka bir işyeri ile çalışın bence.

futboldans

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İstifa, düzelmez orası, tecrübeyle sabittir.

ismailemrem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Tespit ve öneri defterine yazıp işverene sunun bu sayede sorumluluğunuzu yerine getirmiş olursunuz. Söz gider yazı kalır misali. Yine olmazsa istifa edin en iyisi.

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bence istifa sizin için bir çözüm değil, kaçıştır. Çünkü nereye giderseniz gidin bu problemle karşılaşacaksınız. Benim size önerim ilgili kişilerle yakın ilişkiler kurmaya çalışmanız. "Bana haber verin" şeklinde yaklaşımdan ziyade bir sohbet ortamında tatlı bir dille durumu anlatmanız ve haber verdikleri zaman teşekkür ederek jestler yapmanızdır. Zamanla onlar da size alışacak ve işler düzene girecektir.
(Not: Siz böyle davranmıyorsunuz olarak yorumlamayın, genel bir durum olarak bahsettim. Sürç-ü Lisan ettiksem affola)

Uzman Özlem

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tespit ve öneri defterine yazıyorum, ama açıkçası bunun sorumluluğumu mahkeme karşısında azaltacağına da inanmıyorum.Süreç çünkü en son bakanlığa neden şikayet etmiyorsuna gidecek ve suçlu yine ben olacağım.Sayın bakanımız Faruk Çelik her açıklamasında öyle diyor ya. Şikayet etsin uzmanlarımız Alo 170 bunun için var diye. Merak ettiğim acaba hiç uzman şikayet etmiş mi çalıştığı işyerini diye inceleme yapıp yapmadıkları ama neyse bu konu başka bir başlık ve uzun bir tartışma ister. İstifa etmeyi bende düşünüyorum ama Antepteki tüm uzman arkadaşlarımında aynı problemi yaşadığını duyduğum için daha kalıcı bir çözüm bulmayı istemiştim. Galiba en kalıcı sonuç bu işi tamamen bırakmak olacak. Teşekkür ediyorum herkese.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.