Bilgilendirme I S A G Iş Güvenliği Uzmanları Için Ve Ülkesi Için Büyük Bir Mücadele Veriyor

Konu, 'İSAG Derneği Hakkında Bilgiler' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

“Sınıflar arası yükselme

GEÇİCİ MADDE 2 – (1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.

(2) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.

(3) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar Kanunun Geçici 4 üncü maddesinin ikinci fıkrasının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde düzenlenecek sınavlara iki defaya mahsus girme hakkı kazanırlar. Başvuruda istenecek belgeler Bakanlıkça ilan edilir.

(4) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar, yapılacak sınavda başarılı olamadıkları takdirde sahip oldukları belge ile çalışmaya devam ederler.

MADDE 23 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir.

sınav hakkı

GEÇİCİ MADDE 3 – (1) 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler

Değerli Meslektaşlarım,

İSAG Derneği olarak başlattığımız ve 18 ağustos sınav mağduru olan bir çok meslektaşımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için 3.sınav hakkının verilmesi ,hem sınav yerlerinin büyük ilere kaydırılarak onbinlerce adayın Ankara'ya getirtilerek sıkıntı çekmelerinin durdurlması için ve C sınıfı belge sahibi olanların B veya A olabilmelerine hak tanıyan sınavlara girecek meslektaşlarımız için gerekli şartların genişletilmesi için verdiğimiz haklı mücadelenin sonuçlarını almaya başladık.C sınıfı belgesi olanların ve sınava girerek belgeyi almaya hak kazanacak meslektaşarımızın da B yada A sınıfı uzman olmaya hakkı olduğunu savunduk.Hukuk tekniğine aykırı olacağını bizzat gerekli mercilere ulaştırdık.İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelliği mesleğni tecrübeleri olduğu için sadece kendilerinin başarılı olabileceği kanısında iyi niyetli yada rantın kaybedilmesi kayıgısında olan A ve B sınıfı uzman meslek taşarımıza hep şunu haykırdık.Bu ülkede 10 yılda 12 bin kişiyi kaybettik.Yüzbinlerce yaralı ve meslek hastası var.Bu ülkenin çalışanlarını kurtarmak için yola çıkan bilim insanlarına inanın,güvenin ve önemseyin dedik.Bunu kabul ettrimek için 3 yoıldır mücadele etmekteyiz.İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyoneli olmak demek sınav sorularını çözmekle olmaz ,yada sınavları geçerek belgeleri almaklada olmaz.Büyük savaşlar sahada kazanılır.Asıl savaş sahada yani şimdi başlıyor.İnsanları kurtarmak için gireceğiniz bu bilim savaşında sizin yanınızda olacağız,sizi bilgi ile donatacağız ve hukuksal olarak destekleyeceğiz. Değerli kardeşlerim İSAG derneği 3 yıl önce kurulan TÜİSAG topluluğunun resmi çatısı olarak Türkiye iş sağlığı ve güvenliği kültürünün değişimini sağlamak için öncelikle İş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin mesleki gelişimlerinin ve özlük haklarının sağlanması gerekliliğine inanarak hem interenet ortamında örgütlenmesini yapmıştır hem de sahada mücadele ederek hemde bizzat en yetkili mercilere ulaşarak siz değerli meslektaşlarımızın haklarını savunmuştur ve savunmaya devam edecektir.İSAG derneği bu ülkenin geleceğindeki İş Sağlığı ve Güvenliği Birliğinin ismi olmak için sizlerin gücünü alarak büyümeye devam edecektir.İSAG derneği sadece iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin değil bu alana girmek isteyen tüm adayların haklarının savunucusu olmuştur.Nerde olursanız olun hangi sektörde yaşarsanız yaşayın sizi asla yalnız bırakmayacağız.Derneğimizin logosunda elele tutuşan milyonlarca bilim insanı var ve bu insanlardan biriside siz olun ve sloganımızı Ülkemizde yaşayan tüm bilim insanlarına ulaştıralım.Tutun ellerimizden Türkiye Değişsin.Mesleğimizin gelişimi ve haklarımızın savunulması için Ülkemizin iş sağlığı ve güvenliği kültürünü değiştirmek için İSAG derneğinin üyesi olun ve mesleğimize güç verin.oturduğunuz yerden online üye olabilirsiniz. www.isag.org.tr üzerinden üyelik yapabilirisiniz.İstanbul ,İzmir,Adana,Bursa,Samsun,Antalya,Trabzon,Diyarbakır,Gaziantep,Erzurum ve Van şubelerimiz açılacaktır.Çalışmalarımızı bu yönde yapmaktayız.Şubelerimizin olmadığı diğer illerde de temsilciliklerimiz açılacaktır.İSAG olarak Ülkemizdeki İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki tüm bilim adamlarını kapsayan büyük projelerle sadece sektör içindeki kişileri değil Türkiye'yi şaşırtacak bir farkındalığın hazırlığı içerisindeyiz.En derin saygılarımla

Levent KAVLAK
    İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği
    BAŞKAN
    www.isag.org.tr
    leventkavlak@hotmail.com
    www.facebook.com/leventkavlak1
    www.facebook.com/groups/leventkavlak
    www.twitter.com/leventkavlak1
    Gsm:532 232 91 05

markara, Büyükanne, eniskahya ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Çağlar06

Çağlar06 TÜİSAG Üyesi

Levent bey sizden ricam bu Yönetmelik te yazılı olan 1 yil içerisinde 2 kez sınav hakki ibaresi aceba prim günü tutmayip yil içerisinde dolduran kişileri kapsiyormu örneğin benim 1200 günüm var geri kalan 300 doldurduğumda gire bilirmiyim

3. Ahmetdeniz72

Ahmetdeniz72 TÜİSAG Üyesi

Bu mücadelenizi igu çalıştırma saatleri azaltılırkende verseydiniz keşke :(Bu konuda da ne kadar yanlış bir yönetmelik çıkarıldığını yukarıdki yazı da belirtseydiniz.. Ne işçi için ne de bir isg uzmanı için bu çalışma saatleriyle yapılan çalışmalar fayda sağlamayacak , bunu sizde biliyorsunuz ..İşini doğru yapmak isteyenler gerçekten bu işe kendini adıyanlar var.Mücadelenizi doğru yönlerde de kullanmanızı bekliyoruz.

4. Uygar Avcı

Uygar Avcı TÜİSAG Üyesi

Merhaba Levent Bey,

Bu mesajı yazdığınız andan bugüne oldukça fazla zaman geçmiş. OSGB' lerle ilgili ne gibi çalışmalar yürüttünüz?
    İGU'na ön görülen düşük ücretler konusunda Bakanlık yetkilileri ile çalışmalarınız oluyor mu?
    Yazının tamamını görmek için tıklayın...
    Mesut Bey Merhaba,
    TÜİSAG topluluğu adıan görüşme yapmaya çalıştığımızda Bakanlık yetkililerinin dediği şey resmi bir örgütmüsünüz.Sadece Bakanlık değil ,görüşmeye çalıştığımız herkes bunu söyledi.Bizde burdan yola çıkarak İSAG derneğini kurduk.İ,SAG derneği kurulalı henüz bir kaç ay oldu.Heryere duyuru yaptık ve İSG adına profesyonel olarak ve tüzel kişilik olarak üye kayıtlatı yapabiliyoruz.Sanıyorum siz duyuruyu henüz almadınız.Sİzden ricam en kısa zamanda İSAG derneğine üye olun ve bize katkı verinki sesisimiz kalabalık olarak duyuralım.O zaman sanıyorum bakanlıkla bu tarz görüşmeleri yapabiliriz. www.isag.org .tr üzerinde online kayıt yapabiliyorsunuz.O zmana bu tür çalışmalarda ortak hareket edebiliriz.Saygılar
    Levent KAVLAK
    TÜİSAG-BAŞKAN
    leventkavlak@hotmail.com
    www.isag.org.tr
    Levent KAVLAK, 4 Ekim 2013 Rapor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

uzmannn, Mehmet Emin DİNCEL ve DUAYEN18 bu yazıya teşekkür etti.
  5. Levent KAVLAK

Değerli Meslektaşlarım,

Uzmanların süresini kısaltmak ile işlgişli bir çalışma yaptığımızı ı veya böyle bir mücadele verdiğimizi yazmadım ve söylemedim.Biz 1500 gün ve 3000 gün primlerle ilgili yapılacak uygulamanın hukuk tekniğine uymayacağını ifade eden hukuki bir metin paylaştık.3. sınav hakkı için mücadele verdik.Bu kazanımlar bir çok kişiyi rahatsız edebilir.Sürelerle ilgili kısaltmalar geleceğine dair bir bilgi verilmedi ,zaten verilseydi bununda karşısında olurduk emin olun.Birde anlamadığım dernekten herşeyi bekliyorsunuz,yaptıklarımızı eleştiriyorsunuz.Bizi eleştirmek için yada mücademizde eksik gördüğünüz noktalar için öncelike derneğe üye olun,sonra temennilerde bulunarak mücadelimize yön verelim.Yönetmelikler arzu ettiğiniz gibi çıksaydı sanıyorum derneği öven yazılar yazacaktınız.Diyecektinizki iyiki varsınız.Lütfen bizi eleştirmek için önce dernek üyesi olarak bizim mücadelimize destek verin ve lütfen ELİNİZİ TAŞIN ALTINA SOKUN.Aksi takdirde söylediklerinizin samimiyetine inanamamızı beklemeyeişn.Söylediklerinizi altını dolduracak özverilerde bulunun.3 yıldır şehir şehir dolaşıyoruz,fuar fuar işverenlerle neredetse birbirimzie giriyoruz,bakanlık yetkilileriyle her mevzuat için yeri geliyor mail atıyoruz yeri geliyor telefon aöıyoruz.Biz bu kadar mücadele verirken siz neredeydiniz.Siz uzman bile olmadan biz sizlerin geleceğiniz için mücadele etttik ve etmeye devam ediyoruz.Bizi bir amacımız var bu ülkenin çocukları öksüz kalmasın ve yürekler yanmasın.Amcımızı buarada kişileri yada firmaları trilyoner yapmak değil.Burada mesleğe girmek isteyen onbinlerce uzman kardeşimizin sektör içerisinde yer alması ve işlerini yaparken kendilerine sahip çıkacak bir bilim çatısı kurmaktı.Bu hayalimizi gerçekleştirirken asgari müşterekde buluşmak zorundayız.Yani geneli kapsayan uyguşlamarın çalışmalarını ve hak arayışını düşünmek zorundayız.Ülkemizde toplam 2000-3000 sayısı bulan yada bulacak olan A ve B sınıfı uzmanlar şimdi yazdıklarımdan mutlu değiller.Haklı olabilirler ama unutulmamalıdırki bu ülkede yakın zamanda 50 bin İş Güvenliği Uzmanı olacak.Sektör içerisinde başarıya ulaşmak için hem çalışanları hemde tüm profesyonelleri içeren uygulamar için mücadele etmek zorundayız.Eleştirilerinizi olumlu olduğu sürece değerlendireceğiz.Lütfen kişisel çıkarlardan sıyrılarak ülkemizin çalışanlarını ve geriden gelen onbinlerce meslektaşımızı düşünerek yazın.İSAG derneği bu ülkenin iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin tamamının bilim örgütü olacak sadece tecrübeli profesyonellerin değil.En derin saygılarımla
    Levent KAVLAK
    İSAG-BAŞKAN
    www.isag.org.tr

engineer17, markara, Ali KÖKSAL ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. Uygar Avcı

Uygar Avcı TÜİSAG Üyesi

Levent BEY'i eleştirmek bana düşmez kendisi elbet ekibiyle birlikte çalışma yapmaktadır. Amma velakin biz uzmanların kendi içimizde fikir birliğine varamamız da ortak bir sesin oluşmasına imkan vermemektedir.
    Kanımca yapılacak her düzenleme bazılarının tekerinin önüne taş koyarken bazılarınında daha hızlı yol almasını kolaylaştırmıştır. Yapılan düzenleme işin kalitesini düşürmektedir. Hem uzmanın sorumlulukları artmaktadır. Uzman sayısı az olduğu için mevcut uzmanların üzerine binen yük artmıştır.(Örn. hizmet verilecek çalışan sayısı 1000 iken 2000 olması gibi yada çalışan başına düşen hizmet süresinin düşmesi gibi). Bu değişiklikler Ayrıca (kendi görüşüm) sadece para kazanma hırsı ile 2 günde kurulan OSGB'lerin işine yaramıştır. Elbette işlerini düzgün yapanlarda mevcuttur. Yönetmelikte bu değişiklik uzmanları adeta ikiye ayırmıştır. Prim gün sayısı yetenler ve yetmeyenler. Eğer ki bilgi birikim tecrübe prim gün sayısının yetmesi olsaydı bende üniversitede simitçilik, seyyar satıcılık vb. yapar sigortamı öderdim. (meslekleri asla kötülemem bende pazarcılık yaptım sermaye istemeyen işler olduğu için örnek veriyorum). Eğer ki tecrübesi olmayan bir uzman tarafından hazırlanacak risk değerlendirmesi eğitim yada iş güvenliği ile ilgili düzenlemelerin ölümlü iş kazalarının önüne geçileceği sanılıyorsa büyük yanlış yapılmaktadır. Bu düzenleme tecrübesiz uzmanları ölümlü kazalarla yada işyeri yangınlarıyla karşı karşıya bırakacaktır.
    Evet uzman sayımız artıyor hiç bu konuyla alakası olmayan işletmeler bile bu hizmetten faydalanacak. Ama uzmanların durumu çok karışık. Allah yolumuzu açık etsin...
    Saygılar...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

HSE Engineer, browland, haluk turker ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

bazı şeyleri eleştirmek için illaki bir yerlere üye olmak zorundamı insanlar ,siyasileride yeri geldiğinde eleştiriyoruz,bu bizlerin karşı görüşlü bir siyasi partide olduğumuzumu gösteriyor.yani bazı şeyleri eleştirmek tarafsız kişilere düşmez mi?mukavemet kullanarak kişilik haklarına saldırmadan yapılan hertürlü eleştiri demokratik değil mi?düşünmemek elde değil
    saygılarımla

Ahmetdeniz72, degiray, mahdum ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım sanal alemde eleştirme gel derneğe fikirlerini açık açık beyan et
    kimse sana sen neden böyle düşünüyorsun yada karşısın demez. Ama Klavyenin başında ahkam kesmenin kolay olduğunu düşünüyorum. Unutma sende Uzmansın bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.

9. uzmannn

uzmannn TÜİSAG Üyesi

Ali bey, yukarda Levent bey ne güzel 3. sınav hakkı için görüş bildirdik şunlar için görüş bildirdik demiş neden bu yazının içinde ama süreler 6 dk 8 dk 10 dk ya indirilmiş, uzmanlara iki kat yük bindirilmiş bu konuda çalışmalarımız olucak mesleğimizin arkasında duracağız dememiş yukarıdaki yazıyla sanki yönetmeliğin kötü yanları gizleniyor. Yukarıda soylediklerimi yazının içine eklenmiş olsaydı. Eminim şu anda karşı karşıya değil eminim yan yana olucaktık. Ne zamanki bu sayfada 3-5 kişi yazıyı eleştirince farklı yazılar yazılmaya başlandı. İşte bu yüzden şu anda güven sorunu yaşıyorum derneğe....

jeo20, Ahmetdeniz72 ve degiray bu yazıya teşekkür etti.
  10. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Tek tek herkese cevap veremezki;siz sadece kendiniz varmış gibi hareket etmektesiniz unatmayın şu anda Bilgisayarın başında sizin gibi binlerce uzman oturmakta.

11. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Aydın bey merhaba,
    Kendisi sohbet yerinde ve özel mesajda bana yazdıklarından dolayı site kurallarını ihlal ve uyarılmasına rağmen bu davranışına devam ettiği için kendine uyarı puanı verilmiştir. Uyarı puanı belli bir sayıya ulan üyelerimiz otomatikman belli süreliğine forumdan uzaklaştırılır. Lütfen konunun aslını bilmeden bu tür zedeleyici yorumlarda bulunmayınız.
    İyi çalışmalar.

Last edited: 13 Ekim 2013
  12. Levent KAVLAK

Değerli Meslktaşlarım,
    İş Güvenliği uzmanlarının görev,yetki,sorumluluk ve eğitimleri ile ilgili yönetmelik yayınlandıktan sonra şifrelerle dolu madde madde çzömeye başladıktan sonra yaptığımız mücadeler sonucunda doğru bulduğumuz değişimleri sizinle paylaştık.Bu değişimlerin daha önceden bilgilerini almıştık fakat sürelerle ilgili en ufak bir bilgi alamamıştık.Dernek olarak çok büyük bir özveriyle çalışıyoruz.Fakat anlamadığım şudur ki biz bu kadar mücadele verirken nedne siz bu mücadleyi, veren deneğimize üye olmuyorsunuz.Biz sizin için gece gündüz koşturuyoruz.Sizler yaptığımız çalışmaların eksik olduğunu düşünüyorsanız lğütfen bize destek olun. www.isag.org.tr adresinden resmi üyemiz olun ve temmennilerinizi,endişeleriniz bize iletin paylaşalım.Şu ana kadar 3 yıldır mücadele veriyoruz.Bu mücadelenin yanınd aolmak istiyorsanız dernek üyemiz olun,İstnabul,İzmir,Adana illerinde şubeler açarak mücadelemize güçlenerek devam eedeceğiz.Ülkemizde İSG adıan bir çok derneğin varlığı varken bizden başak sizin haklarınızı savunana ve sesi çıkan varmı yokmu lütfen iyi düşünün.Sürelerle ile ilgili yapılan kıslatmalarla ile ilgili haklı endişelerimizi yetkililere toplu şekilde bildirmek için çalışma yapıyoruz.Bizi eleştiriken i,sizin için mücadele ettğimizi unutmayın.DERNEK üyesi olmadan bize asla güç veremezsiniz.Saygılar

Levent KAVLAK
    TÜİSAG-BAŞKAN
    leventkavlak@hotmail.com

13. Ahmetdeniz72

Konunun aslini bilmeden zedeleyerek ve onur kirici sekilde attiginiz kisiler var..madem bu sekilde davranis istemiyorsunuz sizde bunu yapmayin ltf..

14. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Levent bey& Kaan bey;

İyi niyetiniz ve çabanız ile ilgili en ufak şüphem yok. Ki zaten Kaan bey ile daha önce ufak bir anlaşmazlığımız olmuş ve sonrasında iyi niyetini görme fırsatım olmuştu.

Fakat; keşke herkes Aydın bey gibi olabilse. Eleştirmek güzeldir. Kişiyi yada kurumu geliştirir. Fırsat yaratır. Gözümüzden kaçanları gösterir bize.

Sağlıklı eleştriyi yapanların sayısının az yada olmadığı, başkanım sen büyüksün çok yaşa kültürünün bol olduğu bir ortamda Aydın beyin değeri kat be kat artıyor.

İyiki dernek var. Bize kursta öğrettikleri ilk şey dernek kurun ve üye olun demişlerdi. Dernek kuruldu geriye üye olmak kaldı.
    Keşke Aydın beyin 170 tl eleştrisine cevap veriseydi. 170 tl eleştrisine cevap vermek yerine mesajı silinmiş.

Ben yaptığımız işin zorluğundan yola çıkarak 170 tl yi çok görmüyorum, ama derneğin 170 tl olayına mantıklı bir açıklama getirmesi lazım.

Ben şu an derneğe üye değilim. Çünkü belgem olmasına rağmen ortam çok pis ve osgbler tarafından kullanılmamak için henüz hiçbir sözleşme yapmadım. Yani uzman olarak çalışmıyorum. Uzman olarak çalışmaya başladığım gün derneğe de üye olurum.

Ben şahsım adına Aydın beye eleştrisel yaklaşımı için teşekkür ediyorum.

Herkese iyi pazarlar.

uzmannn ve Kaan SAKA bu yazıya teşekkür etti.
  15. Kaan SAKA

Ahmet bey,
    Sitemizin kuralları açık ve nettir. Bu kurallara uymayan arkadaşlarımız önce uyarılır sonra ceza puanlarını doldurduklarında ailemizden uzaklaştırılırlar.
    Biz eleştiriye her zaman açığız, lakin eleştirinin altında bir kötü niyet olmasın ve eleştirideki o samimiyeti hissedelim. Bu ailenin içinde kişiler birbirini sevmeye bilir fakat bir noktaya varılabilmesi için herkes birbirine saygı duymak zorundadır.
    İyi çalışmalar.

16. Kaan SAKA

Deniz bey merhaba,
    Yazınız için öncelikle teşekkür ederim. Deminki mesajımda yazdığım gibi eleştirinin de hakaret olmadan eleştiri olarak kabul görmesi için belli başlı niceliklere sahip olması gerekir. Bunlardan biri samimiyet diğeri de iyi niyet.
    Bu şekilde bize yaklaşanlara kesinlikle aynı samimiyet ve saygıyla geri dönüşler yapıyoruz.
    Sizinle olan özel mesajlaşmamızda da bu konu üzerine değinmiştik.
    Bir yönetmelik çıkıyor ve bu yönetmelik işine yarayanlar olduğu kadar yaramayanlarda oluyor.
    Şimdi Levent beyin yazısında kalkıpta sanki tüm yönetmeliği biz hazırlamışız da teslim etmişiz gibi bir sonuç çıkarmak kesinlikle yanlıştır.
    Kaldıki süre kısıtlamalarıyla ilgili hepimiz yönetmelik çıkınca şok olduk.
    Bizim niye sürelerimizi kısalttınız... diye eleştirdiğini düşüren arkadaşların yaptıkları eleştri değil, suçlamadır.
    Bunun yerine "Levent bey, kanun böyle çıkmış. Bu süre konularından da haberiniz var mıydı ? Yoksa ne yapılabilir ? İSAG olarak ne yapmayı düşünüyorsunuz ?" gibi yaklaşımın, hatta daha özel soruları da varsa bunu özelden kendisine mesaj atarak bildirmesi daha motive edici ve yararlı olacağını düşünüyorum.
    Arkadaşlar,
    TÜİSAG ailesi ve İSAG derneği tamamen sizler için kuruldu.
    Yaptığımız tüm çalışmalar ailemiz üyelerine bir nebzede olsa katkı sağlamak içindir.
    Bizi eleştirin ama samimi ve iyi niyetli olun. Bizimde iyi niyetimizin ve heyecanımızın bu şekilde eleştiri adı altında yapılan hakaretlerle yıpratılmasına izin vermeyin lütfen.
    Bizim bu heyecanımızın son bulması tamamen hakkınızı savunmaya çalıştığımız kişilerin işine yarayacaktır.
    Meyve veren ağacın eleştirilerle bakımı yapılarak meyvesinin kalitesi arttırılır, fakat asla taşlanamaz, taşlanmalıda.

Yukarıdaki sorunuza Levent beyin sohbet yerinde yapmış olduğu açıklamayla cevap vermek isterim.
    Kaynak : http://www.isgfrm.com/threads/sohbet-yeri-g%C3%BCnl%C3%BCk-ar%C5%9Fiv.7616/page-54#post-99981

İyi çalışmalar.

Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
  17. Ahmetdeniz72

Kaan Bey, bu yazdiklarinizla yapilanlar uyusmuyor..Ispatlayamayacaginiz suclarla atilan insanlar var burada..sanirim konular sizinde disinizda gelisiyor farkinda degilsiniz..samimiyetinize guvenmek istiyorum ama ornekler acik ve net..site kurallariyla da celisiyor..
    Daha once de yazdim yazim silindi, ltf gelin dernege uye olun demek yerine once fikirlerimize saygi duyunuz..Ben 170 tl nin tartismasini bile yapmam ama bu sekilde yapilan kisitlamalar, dernege uye olmadin sen kimsin ki tarzinda yonetimce verilen cevaplar ve en onemlisi haksiz yere onur kirici sekilde siteden attiginiz kisiler yuzunden boyle bir mantikta ki dernege uye olmam da tavsiye etmem de ve kusura bakmayin ama kimseye tavsiye etmiyorum da...Paraveren dernege uye okup konusacaksa ve onun fikri sizin icin onemliyse bu forumu uye olmayanlara kapatirsiniz, sizin icinde konu cozulmus olur..

degiray bu yazıya teşekkür etti.
  18. Kaan SAKA

Ahmet bey merhaba,
    Size açıklama yapmama rağmen aşağıdaki cümlenizde neden ısrar etmektesiniz ?
    "en onemlisi haksiz yere onur kirici sekilde siteden attiginiz kisiler"
    Uygulamalarımız bu şekilde olmuyor.
    Üyelerimiz site kurallarına göre önce uyarı puanı alır.
    Toplamda 10 uyarı puanı alan üyemiz kısmı süreliğine forumdan otomatikman sistem tarafından uzaklaştırılıyor. Mesaj denetim grubumuz sadece mesaj unsurlarına göre uyarı puanı verir. Fakat kimin uyarı puanını doldurduğu, siteden uzaklaştırılmak üzere olduğunu bilemez.
    Deminki mesajımda dediğim gibi eleştiriye her zaman açığız lakin mesajı eleştiri olarak değerlendirebilmemiz için önceki mesajımda belirttiğim niteliklere haiz olması gerekiyor. Eğer bunlara sahip değil bu mesaj bizim için eleştiri değil şevkimizi kırmaya, çalışmalarımızı baltalamaya yönelik bir mesajdır. Bunlar yapıcı değil kesinlikle yıkıcı mesajlardır.

Dernek konusuna gelince zaten kimse sizi derneğe zorla üye yapamaz. Ama bizden talepleriniz oluyor bu talepleride ancak dernek üyelerinden kabul ediyoruz. Bunu bu şekilde yapmazsak sizinle derneğimize üye diğer arkadaşlarımızın bir farkı kalmamaktadır.
    Her ne kadar 65.000 lik bir aile olsakta resmi kurumların karşına çıktığımız zaman karşılarında muhattap olarak resmi kuruluş aramaktadırlar. Bundan dolayı İSAG olarak dernek olduk.
    Bu resmi kurumların karşısında ciddiye alınıp dimdik ayakta durup haklarınızı savunabilmemiz içinde derneğimizin üye sayısının hatrı sayılır olması gerekmektedir.
    Ahmet bey birde unuttuğunuz bir konu var. Buda dernekler şahsi bir kurum değildir. Bugün Levent bey varsa bir sonraki seçimde başkası geçecektir yerine. Bundan dolayı buradan eleştirileri yapmak yerine derneğe üye olduktan sonra genel kurullarda gerekli eleştiriyi yapıp tepkinizi haklı olarak dile getirip hesap sorabilirsiniz.
    Fakat dediğim gibi üyesi olmadığınız bir derneğe dışarıdan müdehaleler de bulunmak ne derece doğru ve sonuç getirir bunu bir defa daha düşünmenizi isterim.

İyi çalışmalar.

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  19. Ahmetdeniz72

Kaan Bey, oncelikle dikkate alip samimi bir sekilde verdiginiz cevaplar icin tesekkurler...Aciklama yaptiginiz halde onur kirici ve hakaret seklinde attiginiz kisi var dusuncemi savundum cunku net ve gercek bir ornek var onumde..Bu sekilde uyari yapilmasi sistemin direkt uzaklastirmasi da bu ornekte gecerli degil..Anladigim sizinde disinizda gelisen bir takim durumlar var ve sizde farkinda degilsiniz..Detaylarini size ozelden anlatabilirim.Gercekten bu site icin ve gercekten isg adina yapilan calismalarda emekleri olan kisilere tesekkur ediyorum.Onlarin emekleri arada bu tarz yanlis yaptirimlar yuzunden gorulmese de ya dabizler tarafindan onaylanmiyormus gibi gozukse de eminim ben gibi bircok kisi bu emekler icin tesekkur ediyordur.Ama ne yazik ki sinek kucuktur amamide bulandirir sozunun bir kez daha onemini vurgulamak isterim..Gercekten cok guzel bir yere gelmissiniz cok guzel bir olusum kurmussunuz fakat yapilan bir takim uygulamalar, yanlis ve yanli aciklamalar dernegin politikasinin yonunu belli etmekte ve bizleri uzak tutmaktadir.Sizler bu ise gonul verip emek harcamis kisiler umarim bu dernek politikasinin duzelmesi ve bu emeklerinizin bosa gitmemesi icin mucadele edeceksinizdir.Emin olun o zaman yaninizda binlercesi olacaktir..Su an burdan gozuken ise ne yazik ki umutsuzca bir gidisattir..Umarim gercekten emek verenlerin emekleri bosa gitmez ve bizlerde bu mucadeleye basladiginizda ya da bu sekilde bir isik aldigimizda yaninizda oluruz.

Tesekkurler..

Kaan SAKA ve uzmannn bu yazıya teşekkür etti.
  20. Kaan SAKA

Ahmet bey merhaba,
    Öncelikle bir birimizi anlamaya başladığımızı görüyorum ve bu sevindirici bir durum.
    Lütfen belirttiğiniz örnekteki arkadaşımızla ilgili bildirimi özelden tarafıma yapın ve bu konuda beni aydınlatın. Bende bu konuda bilgi sahibiysem sizi aydınlatayım, değilsem de yine bilgi toplayıp sizi aydınlatmaya çalışayım.

Dernek konusunda gelince maalesef sizinle yine aynı düşüncede değilim. Şuan TÜİSAG ailesi hiç bir siyasi tarafı desteklemektedir. Her ne kadar dış çevreler tarafından bir yerlere konulmak istesek de biz çizgimizi bozmadan dümdüz ilerliyoruz. Bunun içinde inanılmaz bir çaba sarf ettiğimizi de bilmenizi isterim.
    Çünkü bir taraf seçtiğinizde diğer taraf direk sizin muhalefetiniz oluyor lakin hiç bir taraf seçmezseniz iki tarafta sizin muhalefetiniz oluyor. İnanın en kolayı bir taraf seçip bu muhalefeti azaltmaktır.
    Fakat ısrarla biz buna karşı çıkıyoruz. Çünkü iş sağlığı ve güvenliği politik, siyasi düşüncelerin kurbanı olacak birşey değildir.

Bundan dolayı kapımız herkese açıktır. Lakin hükümetin çalışmaları sevilmeyebilir. Fakat burada hükümeti değil sadece çıkan yönetmeliği tartışıp eleştirebiliriz. Eğer böyle yapmazsak burası bilim topluluğu yerine siyaset meydanına döner.

Bakınız açılan bir konu var ve bu konu direk yönetmeliğin iptali için açılmış bir konu. Biz bahsettiğiniz gibi bir yol izseydik emin olun bu konu hiç açılamazdı. Bundan dolayı lütfen bizi bir konuyla değil genelimizle değerlendirin, çünkü bizi ancak o zaman anlayabilirsiniz. (http://www.isgfrm.com/threads/11-10-2013-tarihli-igu-ile-ilgili-y%C3%B6netmeli%C4%9Fin-iptalini-destekleyenler.10609/ )
    Aynı zamanda yine Leven beyin bugün başlatmış olduğu diğer bir konuda aşağıdaki gbidir.
    http://www.isgfrm.com/threads/isag-iş-sağlığı-ve-güvenliği-profesyonellerinin-sorunlarını-masaya-yatırıyor.10631

Ahmet bey sizden ricam lütfen bizi bir tarafı seçen bir kuruluş olarak değerlendirmeyin. Böyle yaptığınız taktirde tarafsız durmak için göstermiş olduğumuz tüm çabalarımızın boşa gittiğini görmek bizim şevkimizi kırmaktadır.

İyi çalışmalar.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica