İç Yönerge Taslağı

Konu, 'İş Güvenliği Kurulları' kısmında turkuaz33 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. turkuaz33

turkuaz33 TÜİSAG Üyesi

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURULLARI HAKKINDA YÖNETMELİK madde 8, a bendinde iç yönerge taslağından bahseder. İç yönerge taslağı örneği olan var ve paylaşırsa sevinirim

Haldun bu yazıya teşekkür etti.
  2. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

Bu iç tüzük mü?iç yönetmelik mi?iç yönerge mi? Bunların hepsi aynı şey mi hep merak ediyorum.Aynı şey ise hazırladığımız ismi değişikse sorun yok.Eğer farklı farklı formatlar ise uğraşıp duracağız anlaşılan...

3. aliutku

aliutku TÜİSAG Üyesi

tüzük lafını bizler uydurduk zaten :) Madenci kardeşim zaten biz yıllardır madenlerde yönergeler hazırlıyoruz. Örnek vereyim bilirsin Madenle ilgili tüzüklerde açılan boşlukları doldur der ama nasıl doldurcağını tarif etmez. Burada bizler yönerge hazırlarız yok domuzdamı şöyle olacak yok sarmayı şu şekilde kaldır gibi. Bunlarda bizim yönergelerimizdir.

Bakanlığın istediği ise hem genel talimatların hemde sizin işyeri için hazırladığınız spesifik yönergelerin biraraya getirilerek bir dosya yapılması. Ben daha işin formatına takılan bakanlık yetkilisi görmedim. Herkesin yogurt yiyişi farklıdır önemli olan amaçtır.

nacide karabay, vahdet, Haldun ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. Efe Cem K.

Efe Cem K. TÜİSAG Üyesi

bu iç yönerge firma bazlı mı yoksa genel bir yönerge midir? örneği varsa paylaşırmısınız?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Haldun

Haldun TÜİSAG Üyesi

Formda bu konuya katkı sağlayacak arkadaşlar var mı?

6. Günkut

Günkut TÜİSAG Üyesi

Bir haftadır hazırlıyorum arkadaşlar, 15 güne kadar kadar yüklerim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Haldun bu yazıya teşekkür etti.
  7. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

Genel ve ham halde olduğundan,firma özelliklerine göre,
    biraz içerik ve şekil tanzimi yapılabilirse daha iyi olur.
    Umarım faydalı olur.
    İyi çalışmalar.
    (Not-Daha başka örnekler de var, İşyerimiz bazlı yaptığım da var, gerekirse özelden paylaşabilirim.)

Ekli Dosyalar:

Murat Diker, hserap ve Haldun bu yazıya teşekkür etti.
  8. hcakir48

hcakir48 TÜİSAG Üyesi

Bekliyoruz inşallah..

9. merveabar

merveabar TÜİSAG Üyesi

Merhabalar elinizde güncel İç Yönerge örneği olan var mı acaba? Çelik dolap üretimi yapan bir firma için hazırlayacağım o iş yerine uygun olarak acaba elinde olan varsa yardımcı olabilir mi ?

10. Haldun

Haldun TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica