ig uzmanı ataması ile ilgili

ali yıldırım

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
slm arkadaşlar benim bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. ben madenclilk sektöründe teknik nezaretci ( madencilik sektörünü binevi ig uzmanı sıfatıyla denetleyen kişi) olarak çalışıyorum. kendime ait bi bürom var yani bağkurluyum. osgb olmadan ig uzmanı olarak atamam yapılabilir mi yani osgb olmadan ig uzmanı olarak serbest calışa bilir miyim ?

şükrü karaca

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
çalışacağın yerde isgb kurabilirsen part tm olarak çalışabilirsin. bu arada şu anda çalıştığın yerde kaç saat çalışıyorsun ve de çalışacağın yerde kaç saat çalışacaksun bunları da dikkate alman gerekir.

ali yıldırım

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
dostum ben yasal olarak 15 günde 1 denetim yapıyorum onun dişinda boşum bu arada atanmam için ne yapmam lazım proedür nedir yani ? iş verenle sözleşme yaptıktan sonra ne yapmalıyım

ali yıldırım

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
:)MADDE 6 – (1) Mesleki risklerin önlenmesi ve bu risklerden korunulmasına yönelik çalışmaları da kapsayacak, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sunulması için işveren;
a) Çalışanları arasından iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirir. Çalışanları arasında belirlenen niteliklere sahip personel bulunmaması hâlinde, bu hizmetin tamamını veya bir kısmını ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden hizmet alarak yerine getirebilir. Ancak belirlenen niteliklere ve gerekli belgeye sahip olması hâlinde, tehlike sınıfı ve çalışan sayısı dikkate alınarak, bu hizmetin yerine getirilmesini kendisi üstlenebilir. şimdi çalışanşarın arasında bu niteliklere sahip biri yoksa osgb den de tamamını veya bir kısmını karşılar diyor yeni yasada :))

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Çalışanları arasında belirlenen niteliklere sahip personel bulunmaması hâlinde,

Bu durumun gerçekleşmesi için işyerinde çalışıyor olman gerekiyor. Tam gün çalışan elemanları gibi değil, kısmi iş sözleşmesi yaparak çalışan sayısına göre o iş yerinin çalışanı olabilir, kalan sürelerinde de başka iş yerlerinde kısmi iş sözleşmeleri yapabilirsin. Yaptığınız her kısmi sözleşmeye göre de bakanlığa iş güvenliği uzmanlık sözleşmenizi imzalayarak vermelisiniz...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.