Soru Igu Sertifika Bedelini Sehven Döner Sermaye Hesabına Yatırdım

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında Fürkan Gökçayır tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Fürkan Gökçayır

Fürkan Gökçayır TÜİSAG Üyesi

24 Mayıs sınavını kazanıp C sınıfı İGU sertifikası almaya hak kazandım.Ancak yanlışlıkla sertifika ücretini Müdürlüğün Döner Sermaye hesabına yatırdım.Bu ödeme nasıl geçerli hale getirilir ya da para nasıl hesaba geri transfer edilebilir?
    Yardımlarınızı bekliyorum lütfen...Teşekkürler..

2. gll_tpl

gll_tpl TÜİSAG Üyesi

24 myıs sınavında b belgesi için 78 bpuan aldım belge paralar ne zamana kadar yatırılacak bilgisi olan varmı

3. umit_alpat

umit_alpat TÜİSAG Üyesi

Hocam bildiğim kadariyla belirli bi zamanı yok ama para yatirmayinca aktif olmuyor. Ama emin degilim

4. çılga

çılga TÜİSAG Üyesi

Belge ücretlerini yatırmak için bakanlıktan duyuru beklememiz gerekiyor mu yoksa yatırabiliyor muyuz şuan? Bir de tam olarak ne kadar? 413 tl mi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

ben yatırdım hala tık yok isgkatipte

KADİR UGURLU bu yazıya teşekkür etti.
  6. SeTha

SeTha TÜİSAG Üyesi

Ben de aynen. 1 hafta oldu yatıralı ama hala C görünüyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

KADİR UGURLU bu yazıya teşekkür etti.
  7. SeTha

SeTha TÜİSAG Üyesi

Kontrol ettim Hem C, hem de A görünüyorum artık. Düzeltmişler. C iptal olması gerekmiyor muydu?

8. ayhancebeci

ayhancebeci TÜİSAG Üyesi

c sınıfı is güvenliği ücretini bende döner sermaye hesabına yatırdım sorunu nasıl düzeltirim...

yeldak bu yazıya teşekkür etti.
  9. K.Onur

K.Onur TÜİSAG Üyesi

Zaman kaybetmeden 170 i arayip kayit olusturun.

10. bilal çelik

bilal çelik TÜİSAG Üyesi

Ben de 413 tl yatrdim isg katipte kaydim yapildi serfika numaram verildi ancak sertifikam elime adresime gelmedi ne yapmam lazm telefona cevap vermiyorlar

11. Oktay Acar

Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

Bilal Bey,
    Bu duyuru sorunuza yardımcı olacaktır;

BELGE BASIMINA İLİŞKİN DUYURU

İSG-KATİP ‘e kayıtlı İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimlerinin belgelerinin basılması amacıyla oluşturulmuş bilgi güncelleme ekranı deneme çalışmasından sonra 08 Haziran 2014 tarihi itibariyle kullanıma açılmıştır.
    İSG-KATİP’te, kayıtlı şahsa tanımlı bilgilerden eksik veya hatalı olanların kontrol edilerek 01 TEMMUZ 2014 tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki usulde düzeltilmesi gerekmektedir.

Belgelerinin gönderileceği adres bilgileri ile kimlik bilgileri MERNİS üzerinden çekilmektedir. Bu nedenle bilginin hatalı veya yanlış olduğunu düşünen şahıslar http://www.nvi.gov.tr/Sik_Sorulan_Sorular,Sorular.html?pageindex=14 linki üzerinden gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra İSG-KATİP bilgi güncelleme ekranından adreslerini ve kimlik bilgilerini yeniden sorgulamaları gerekmektedir.

Bilgi güncelleme işlemleri tamamlanan şahısların belgeleri adreslerine gönderilecektir. Bu sürecin yıl sonuna kadar tamamlanması planlanmıştır. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne, süreç tamamlanana kadar belgelerle ilgili müracaat edilmemesi hassasiyetle rica olunur.

Bugüne kadar yapılan sınavlarda başarılı olmuş ancak belge bedelini henüz yatırmadığı için belgeleri İSG-KATİP’ te tanımlanmamış olan İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimlerinin belge bedellerini Genel Müdürlüğümüz Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırmaları (Döner Sermaye İşletmesi Hesabına yatırmamaları), yukarda bahsedilen açıklamalar doğrultusunda bilgi güncellemelerini yapmaları gerekmektedir.

Eğitim alınan kurum tarafından Genel Müdürlüğümüze bildirilen meslek bilgileri ile güncelleme ekranına girilen meslek bilgilerinin tutarsız olması durumunda 01/07/2014 tarihinden sonra bu durumda olan kişilere İSG-KATİP üzerinde kendi sayfasında takip edeceği yol ile ilgili açıklama yapılacaktır.

Kaynak :
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=2014belgebasimi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica