İki Farklı İş Güvenliği Uzmanı

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Arkadaşlar,
    Şuan aklıma geldi. Sizlerle bir iş güvenliği anımı paylaşmak istedim.
    Birazda kafanız dağılmış olur ve iş güvenliği uzmanları olarak iş güvenliği kültürünü ne kadar benimsediğimizi, yaşantımıza kattığımızı düşünmüş oluruz.

Malumunuz sınavlara her ne kadar kurşun kalem getirin deselerde imza listesine tükenmez kalemle imza atılıyor.
    Benim denk geldiğim sınıfta sadece bir arkadaşın yanında tükenmez kalemi vardı.
    Herkes sırayla imzasını attı tamamladı. Bir arkadaş geç geldi ve en arka sıraya oturdu.
    İmza listesi ona uzatılınca tükenmez kalemi en önde oturan arkadaşımızdan istedi.
    Kalemin sahibi arkadaş gözümün önünde kalemi talep eden en arkadaki arkadaşımıza fırlatmak suretiyle ulaştırdı.
    Tabi bu hareket karşısında donup kaldım...
    Arkada oturan arkadaşımız ise imzasını tamamladıktan sonra arka sıradan kalkarak önde oturan arkadaşımızın yanına geldi ve kalemi elden teslim etti...

Tabi bendeki his önde oturan arkadaşın sınava ne kadar hazır olursa olsun iş güvenliği uzmanlığı mesleğini yapmaya daha hazır olmadığıdır....

2. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle haklısınız :) Kendisi örnek alınması gereken kişidir. Bizim Kontrol firmada İş Güvenliği Müdürümüz vardı. İş Ayakkabı'sız saha kontrolüne çıkardı. Kötü örnek olduğunu söylediğimde fena bir azar işitmiştim. Ama sonunda olan oldu :) Ayağına öyle bir çivi battı ki. Neredeyse 1 ay üzerine basamadı ayağının :)

3. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Ufak ayrıntılar her zaman önemlidir, fakat ufak ayrıntılara takıldığınız da ''Memleketi Sen mi Kurtaracaksın'' derler!!!:))

4. Huseyin_Turkoglu

Huseyin_Turkoglu TÜİSAG Üyesi

şeytan ayrıntıda gizlidir, bunu da unutmamak lazım :))

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. arenata

arenata TÜİSAG Üyesi

Bu kültürü hayatın her aşamasında benimsemek gerekir ancak bu sayede güvenlik bir refleksimiz haline gelir :)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica