Bilgi : Ikinci Erteleme Kapıda Mı Yoksa? Ön Görülen Tarih Ise 2023

Sizce 2. Erteleme Gerçekleşecek Mi ?

• Kullanılan toplam oy
    85

imsiyat

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sistemin hatası var diye (ki evet çokça var) eleştiri yapıyorsunuız fakat eleştiri yapmanın da mantık çerçevesi var. Fizik , Kimya, Biyoloji diye küçümsemeye yeltendiğiniz branşlar sektörüne göre çok da başarılı işler yapabiliyorlar.

Ayrıca benim de sizinle ilgili yorumum var, "buraya gelip biri bana ne esnaftan der, biri de çalışanların hayatlarına önem veriyormuş gibi yapar" demişsiniz, ben de diyorum ki kişi kendinden bilir işi! , kaç çalışanın duasını aldınız ?

Herkesin içi rahat olabilir, sektörde bunca kaza ve üstü kapatılan va'ka varken, bu meslek kendi haklarından bi haber olan birçok çalışanın yolunu aydınlatıcaktır.

Ayrıca insan canını cebine girecek paranın arkasına atan, üç kuruşa can satan işverenlerin de maddi manevi cezaya tabii tutulması haktır! Yakınmalar ya da bezdirmeler olacaktır. Bunu bilmeyen uzman bu yola girmesin.

Yaranıza basmışım galiba :evet: gerçekler acıdır diyorum sadece boşverin .
aldığım duaları siz bilemezsiniz o konuda içiniz rahat olsun hatta çok rahat olsun inanın bu konuda konuşmak haddinize değil beni tanımadığınız ve yaptığım konuşmaları ve eğitimleri bilmediğiniz için .

konuşmalarınız yazdıklarımla alakasız kalıyor . ben çalışanın hayatına sizden çok önem veriyorum sadece küçük esnafı korumamız gerek ve devletin bu hizmeti vermesi gerek diye düşünüyorum. kaç tane küçük esnafla konuştunuz yada görüşmeye gittiniz bilmiyorum ama inanın durum hoşuma gitmiyor . ceza yemekten korkup sadece OSGB leri zengin etmek zorunda olmalarına vicdanım el vermiyor .

sizin içiniz rahat olsun . fizik, kimya, biyolojiye takılıp saldırmaya çalışmışsınız ama söylemek istedikleriniz karışmış gibi . fizik, kimya, biyoloji hakkında konuşmak isterseniz başka bir konu açın düşüncelerini herkes belirtsin .

FUNDA3426

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Yaranıza basmışım galiba :evet: gerçekler acıdır diyorum sadece boşverin .
aldığım duaları siz bilemezsiniz o konuda içiniz rahat olsun hatta çok rahat olsun inanın bu konuda konuşmak haddinize değil beni tanımadığınız ve yaptığım konuşmaları ve eğitimleri bilmediğiniz için .

konuşmalarınız yazdıklarımla alakasız kalıyor . ben çalışanın hayatına sizden çok önem veriyorum sadece küçük esnafı korumamız gerek ve devletin bu hizmeti vermesi gerek diye düşünüyorum. kaç tane küçük esnafla konuştunuz yada görüşmeye gittiniz bilmiyorum ama inanın durum hoşuma gitmiyor . ceza yemekten korkup sadece OSGB leri zengin etmek zorunda olmalarına vicdanım el vermiyor .

sizin içiniz rahat olsun . fizik, kimya, biyolojiye takılıp saldırmaya çalışmışsınız ama söylemek istedikleriniz karışmış gibi . fizik, kimya, biyoloji hakkında konuşmak isterseniz başka bir konu açın düşüncelerini herkes belirtsin .
Yazdıklarınızı ve yazdıklarımı bir daha okuyun, içinde fen bilimlerinin geçtiği cümlede saldırı ibaresi yok! Küçümsemeye çalıştığınızı söyledim. Bu saldırmak değil, savunmaktır! İstediğimiz kişiye cevap vermekte özgürüz. Yeni bir konu açıp tek tek herkesin düşüncesini sorgulamak anlamsız, bugün mühendislik alanı da dahil milyon tane farklı düşünce var. Fen bilimleri hakkındaki düşünceniz nedir başlığı altında Alo çağrı merkezi olmak gibi bir niyetim yok, vaktim de yok.

Niyazi Ertürk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar Merhaba,

Genel Müdürlüğün hazırlamış olduğu Yönetmelik Taslaklarına baktığımızda 10'dan az çalışanı olan işverenler için zaten bir kolaylık öngörülüyor. İşverenler alacakları kursla İş Güvenliği Uzmanı çalıştırmayabilecekler. Bu anlamda uygulamanın hem de 2023 tarihine ertelenmesi düşüncesinin pek kabul göreceğini sanmıyorum. Ama yine de kesin konuşmamak lazım. Bizim ülkemizde bugüne kadar çıkarılmış TEKNİK içerikli hiçbir kanun ve yönetmelik yoktur ki yürürlüğe girdiği tarihten sonra yıllar boyu değiştirilmeden kalsın. Çıkarılmış olan Kanun ve Yönetmeliklerin uygulama aşamasında birçok kesimden aldığı eleştiriler nedeniyle mutlaka 3-5 ay sonra revize edildiğini görürsünüz. Bu maalesef en başında konuların etraflıca tartışılıp değerlendirilmemesinin getirdiği bir sonuç. Biz bir adım atarız ve sonra duruma göre ya ilerler ya da yolumuzu yönümüzü değiştiriveririz. Akıllı olup da önce düşünmeyiz, hata yapar düzeltiriz, hata yapar düzeltiriz. Bu anlamda ben gayet normal görüyorum bu durumları.... Allah herkese sabır versin....

ultimateposter

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
15 günde ( Hiç gitmeyenlerde en az %50 ) uzman olunmaz diyen olmadı sistem kötü diyen olmadı sadece para, para , para diyorsunuz .Bu işi nasıl yapacağız diyen olmadı ki kurslar bile düzgün eğitim veremiyor diyen olmadı . fizik , kimya , biyoloji bölüm mezunlarını uzman yaptılar kimse birşey söylemedi . Ardından 1500 gün primli bakkal olan B sınıfı uzman , 3000 gün market işleten A sınıfı uzman oldu kimse birşey demedi . yönetmeliklerde uzmanların doktorların süresi düştü konuşan olmadı . Böyle sallama iş olmaz diyen olmadı . Doktorları zengin ediyorsunuz sistemi değiştirin diyende olmadı.

ardından buraya gelip biri bana ne esnaftan der biri de çalışanların hayatlarına önem veriyormuş gibi yapar ... Bırak bu ülkede iş güvenliği uzmanı olmayı daha üniversitelerde ne eğitim verildiği tartışılır . . .

özellikle " bizim giden paralar ve emeklerimiz ne olacak? bize ne esnaftan. " denilmesi durumu ortaya açıkça koyuyor bence . . .

Durum, vaziyet bu sistem böyle geliştirilmesi için çalışacağız artık.. Bir de fizikçiyle kimyacıyla ne alıp veremediğiniz var anlamak mümkün değil yani...

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
15 günde ( Hiç gitmeyenlerde en az %50 ) uzman olunmaz diyen olmadı sistem kötü diyen olmadı sadece para, para , para diyorsunuz .Bu işi nasıl yapacağız diyen olmadı ki kurslar bile düzgün eğitim veremiyor diyen olmadı . fizik , kimya , biyoloji bölüm mezunlarını uzman yaptılar kimse birşey söylemedi . Ardından 1500 gün primli bakkal olan B sınıfı uzman , 3000 gün market işleten A sınıfı uzman oldu kimse birşey demedi . yönetmeliklerde uzmanların doktorların süresi düştü konuşan olmadı . Böyle sallama iş olmaz diyen olmadı . Doktorları zengin ediyorsunuz sistemi değiştirin diyende olmadı.

ardından buraya gelip biri bana ne esnaftan der biri de çalışanların hayatlarına önem veriyormuş gibi yapar ... Bırak bu ülkede iş güvenliği uzmanı olmayı daha üniversitelerde ne eğitim verildiği tartışılır . . .

özellikle " bizim giden paralar ve emeklerimiz ne olacak? bize ne esnaftan. " denilmesi durumu ortaya açıkça koyuyor bence . . .
Sen esnaf ve sanatkarlar odası başkanı mısın?
Ne savunuyorsun esnafı?
Biz kendi halimize düşmüşüz. Bakıyorum da arkamda baya bi atıp tutmuşsun. Senin gibilerde seni beğenmiş.
Ben lafımı 2. kez tekrarlıyorum bizine esnaftan
Siz oturupta halinize ağlayın.
Hem şunu belitiyim ki 5 yıl esnaflık tecrübem var. Hemde küçük yaşlardan beri.
Siz böyle kendinizi küçümseyip esnaf tutuculuğu yaparsanız daha çok sırtınızdan para kazanan olur.

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)

Esnafın karnı tok. Sizin ki aç.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.