Ilginç Bir Iş Görüşmesi

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında mahony tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. fatihaydogdu

fatihaydogdu TÜİSAG Üyesi

2. mahony

mahony TÜİSAG Üyesi

yazdigimi biraz daha dikkatli okursaniz 1 senelik mesleki tecrubem var isg tecrubem yok demisim. yani uzman olarak degil mühendis olarak. ikinci konu isveren deneme suresi koyuyor diye bisey demedim. verdigi maasla calistirmayi düşünüyor , 1 ay sonra performansa göre arttiririm demiyor. üçüncü konu zaten deneyimli olsam uzmanlık ta 3000 in üstünde rakam soylerdim. deneyimsiz olduğum için 3 dedim. dikkat ederseniz sektör insaat. yani riski yüksek. işveren degilim demişsiniz ama tam anlamıyla somuren isveren gözüyle bakmissiniz

3. Ayal

Ayal TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar benim deneyimlerime dayanarak sizlere tavsiyem, bilgi ve tecrübenizin olmadığı sektörlere girmemeniz yönündedir. Bazı inşaat firmalarından tanıdıklar vasıtasıyla gelen teklifler olmasına rağmen para bile konuşmadan ret ettim. Aynı şek,ilde ücret ne olursa olsun maden de çalışmam. Çünkü asıl mesleğimle hiç bir ilgisi yok.

4. barisbuyukterzi

barisbuyukterzi TÜİSAG Üyesi

Bende abdulkadir özcan lastik firmasının çankırıda japonlarla ortak yapacakları fabrika inşaatı için görüştüm. 3 senedir iş güvenliği uzmanıyım, birçok inşaat şantiyesinde içeride dışarıda görev yaptım. İş çankırıda, şantiyede kalınacak, araç yok, servis yok, mesai şantiye çalışması saat kaçta biterse... Fiyatı ne düşünüyorsunuz diye sordum, tecrübeye göre 1750, 2000 dedi bende 3 sene önce başladığım fiyatlardı dedim ve çıktım. Yani demem o ki işveren net, nasılsa buluruz iş güvenliği uzmanı da neymiş diye bakmakta...
    İnşaat çok tehlikeli sınıfta yer almakta, çok riskli işler yapılmakta, hele orta sınıf bir şirket ise sigortasız çalışanlarla uğraşmaktan başınızı kaldıramıyorsunuz. Hemen her inşaat işinde fotoğraf çekmeniz istenir, ceza yazmanız istenir. Fotoğraf çekersiniz işçiyle kavga, çekmezseniz işveren ile kavga...
    Benim şantiyede öğrendiğim alacağınız ücret ne kadar fazla olursa o kadar da saygı görürsünüz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Neşe Yazıcı

Neşe Yazıcı TÜİSAG Üyesi

Ben olsam inşaat sektöründe 6000 tl'nin altına inmem.O da C sınıfı olarak.Bu sektörde ne kadar sıklıkla kaza oluyor hepimiz biliyoruz.Kaldı ki insan hayatını korumakla yükümlüyüz,bu kadarını hakediyoruz ama alayana tabi.Sömürülecek emeğim yok benim,karşımdakine yaptığım işin önemini alatamazsam o da benim sorunum elbette.

6. AKIN ÇOBN

AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi

hiç de fazla bir ücret değil istediğiniz.. Ama ne yazık ki belge sayısı fazla ve işçilerin güvenliğinden ziyade cebinden çıkacak para daha önemli işveren için...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. AKIN ÇOBN

AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi

İşverenlere, öncelikle devletin İSG eğitimlerini vermesi gerekli... Yoksa adamlar bana "pazarlamacı" gözüyle bakıyorlar.. Acaba dış ülkelerde İSG"ye nasıl ve ne gözle bakıyorlar?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica