Soru : İnşaat Faaliyet Sahası İçinde Bulundurulması Gereken Yangın Söndürücü Zorunluluğu Nedir?

ahmeterkin

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar inşaat sahalarında işçi barakaları, yönetim bina yada ofisleri dışında inşaat faliyet saha içinde bulundurulması gereken yangın söndürücü zorunluluğu nedir acaba? yine binaların yangından korunması yönetmeliğine göre mi belirleyeceğiz yoksa başka bir yerde tanımlanmışmıdır?

ahmeterkin

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
bu konu neden yeni açılan konular/mesajlar kısmında gözükmüyor? bilgi verebilecek varmı acaba?

muratdurmus

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Düşük tehlike sınıfında her 500 m2, orta tehlike ve yüksek tehlike sınıfında her 250 m² yapı inşaat alanı için 1 adet olmak üzere, uygun tipte 6 kg'lık yangın söndürme tüpü bulundurulması gerekir. Diye biliyorum ama yinede değişen yönetmeliği kontrol etmek gerekir diye düşünüyorum.

ahmeterkin

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
bende yukarda zaten yazdım, dediğiniz gibi binaların yangından korunması yönetmeliğinde öyle yazıyor. ama inşaat alanları için ayrı bir şey varmı diye bende bi sorayım dedim. eğer yoksa zaten bu yönetmeliğe göre gidicez ama ben genede sağlam olsun diye inşaat alanında daha fazlasının bulundurulması için talimat verdim.

nupelda

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
inşaat için yangın tüplerine ilişkin bilgiye nerden ulaşacağız

Rasim BAŞ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
eğer yaptırabiliyosan hidrant yaptır.büyük bir projedeysen >5000 m2 yapmaları gerekir zaten.Sadece tüp içinse 250 m2/tane iyidir ...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.