Inşaatta Işçi Kaldırmak Için Kullanılacak Sepet Hk.

MoSQuiTO

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar öncelikle iyi günler dilerim.
İnşaatta ana yüklenicide iş güvenliğinde görevliyim.
İnşaatta alt taşeronlardan bir tanesi işçi kaldırmak için sepet hazırlamış; ayrıca bu sepet için statik ağırlık testi yapılmıştır. Test sonucunda 1100 kg yük kaldırılmış.
Bizim sorumuz bu sepette taşınabilecek kişi sayısını nasıl hesaplayabiliriz. (hangi yönetmeliğe göre)
Asansörler için 1 kişi ortalama 80 kg kabul ediliyor fakat neden bu ağırlık olduğunu bulamadım.
Ayrıca bu sepetlerin asansörler gibi düşünülebileceğinden de emin değilim.
Daha önce bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

denizdeniz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
biz şalf inşaatı yapıyoruz 36m yüksekliğinde enerjisa bizden sepetin kaynak röngenlerini istedi en doğrusu bu ieğer taşeronun güçü varsa tse belgeleli hazır sepetler var ,statik ağırlık testi derken 1ton çimento koyup kaldırmışlarmı? yoksa sap 2000 de modellemi yapmışlar

MoSQuiTO

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
1100 kg lık ağırlık koyarak sahada denenmiş.

denizdeniz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
EN İYİSİ TSE BELGELİ SEPET ALINMASINI İSTEYİN EN GARNTİLİSİ BUDUR

malibucan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Büyük bir inşaat şantiyesinde genel denetçi olarak çalışıyorum. Bizim şantiyede sepet yardımı ile balkon kenarlarına taş yapıştırma işlemi yapılıyor. Biz sepete 2 kişi çalışmasına izin veriyoruz 2 kişi de balkondan yardımcı oluyor. Sepetler kaç kilo kaldırırsa kaldırsın, havada salınımları yüksek oluyor. Bu da istenmeyen olaylara neden olabilir. Şimdi bu benim tecrübem ama siz sepeti ne için kullanacaksınız? Eğer bir bilgi verirsen daha çok yardımcı olabilirim.

ANFO797

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
2 kişi sepette 1 kişi operatör. Otomatik asansörde 4 kişi şeklinde hatırlıyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.